Teraz jest 29 mar 2024 14:28:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Pestka Anki Kowalskiej 
Autor Wiadomość
Post Pestka Anki Kowalskiej
ostatnio po raz kolejny sięgnęłam po Pestkę Anki Kowalskiej. Zachwycałam się nią już gdy byłam w liceum, a teraz, gdy minęło kilka lat dostrzegam nowe drobiazgi i jeszcze bardziej mi się ona podoba. Dużo w niej mądrych myśli o małżeństwie, miłości, życiu. polecam gorąco, nie tylko kobietom, choć mężczyźni pewnie patrzą na to wszystko nieco inaczej.

Edit by Obi: Po pierwsze przeczytaj regulamin działu. A po drugie to coś nie jest recenzją. Dwa ostrzeżenia - za formę i długość. I przenoszę do działu dyskusje literackie.


27 mar 2008 11:32:11
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 18:29:31
Posty: 25
Post 
Pestka to książka dla kobiet, pisana przez kobietę, o kobietach i kobiecym spojrzeniu na relacje damsko-męskie. Tak jak i przedmówczyni po raz pierwszy przeczytałam Pestkę w okresie licealnym, a potem kilka lat później i pewne fakty były dla mnie łatwiej przyswajalne. Drugie moje spotkanie z tą książką było z lekka skażone obejrzaną ekranizacją według Krystyny Jandy. Podstarzała, z lekka rozhisteryzowana bohaterka (Janda), starszawy kochanek, wyglądający jakby "chciał a nie mógł" (Olbrychski) to kompletnie nie odpowiadało wizualizacji mojej wyobraźni po pierwszej lekturze. Książka swego czasu była uważana za kultową wśród kobiet z zacięciem feministycznym. Chętnie bym przeczytała opinię mężczyzny (lub chłopca :)).


03 kwi 2008 12:03:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Monotonne, nieciekawe małżeństwo z rozsądku Borysa, eksplozja miłości, zdrada. Wszystkie te życiowe sprawy widziane oczami przyjaciółki Teresy - Agaty, która może i to potępia, ale na pewno zazdrości, jest bowiem rozczarowana własnym życiem. Różnie można rozpatrywać takie sprawy. Można być ateistą, można wierzyć w Boga, zawsze jednak będą to sprawy naszego codziennego życia, otaczającej nas rzeczywistości. Autorka nie ocenia, nie usprawiedliwia, bohaterów. Przedstawia ich, ocenę pozostawiając nam, czytelnikom. Dobra powieść, polecam.


22 kwi 2008 20:03:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Książka wspaniała. Kiedy ją czytałam po raz pierwszy sama byłam "na zakręcie". Byłam "jednym bokiem trójkąta". Dzięki "Pestce" udało mi się zrozumieć odczucia i emocje pozostałych "dwóch boków" i odnalazłam na nowo cel i sens życia. Trochę to trwało i było bolesnym doświadczeniem. Dodało też całą gamę szarości do mojego biało-czarnego życia. Chociaż książka jest opowieścią o wyborach i ich konsekwencjach, autorka ocenę postaci pozostawia czytelnikowi. Może dlatego była dla mnie tak poruszająca.


15 paź 2008 11:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 14:13:34
Posty: 22
Post 
Wydaje mi się,że ksiązka dla kobiet dojrzałych.Pewnością o trudnej miłości,ale w pewnym wieku doświadczenie jak najbardziej realne.Piękna literatura.

_________________
stranka


26 lis 2008 14:46:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 20:40:25
Posty: 21
Post 
Jest to opowieść której nie da się zapomnieć, która porusza, sprawia, że człowiek nie chce, żeby się kończyła. To książka, która urzeka, zmusza do refleksji, która wręcz uzależnia - osobiście czytałam ją już kilka razy i na pewno wkrótce znów po nią sięgnę. To niesamowite ale za każdym razem kiedy ją czytam odkrywam w niej "coś" nowego, nowe myśli, nowe emocje. Porusza ona wiele wątków, to powieść o uczuciach, emocjach, trudnych wyborach, walce, poświęceniu, cierpieniu, radości....
.


01 gru 2008 0:33:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron