Teraz jest 28 mar 2024 20:17:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Meteoryt 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post Meteoryt
Nie znalazlem watku traktujacego o meteorytach. A temat uwazam za ciekawy, choc w beletrystyce nie wystepuja one jako glowni bohaterowie;). Co najwyzej jako przyczyny katastrof tudziez tlo dla dzialan bohaterskich kosmonautow;). Moze i nie ruszylbym tego, ale tak z miesiac temu wyoralem na polu kawal zelastwa, ktory jako zywo moglby byc meteorytem. Po kilkudniowym badaniu okazalo sie, ze nie jest, ale... natchnelo mnie to do siegniecia niejako zbiegiem okolicznosci po ksiazke "Granica lodu" napisana przez Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Historia w jaki sposob ta ksiazka dostala sie w moje rece jest rowniez ciekawa, ale zbyt osobista zeby ja tu przytaczac;).
Wracajac do ksiazki: na jednej z wysp Przyladka Horn samotny geolog odkrywa niezwyklych rozmiarow meteoryt. Informacja o tym trafia do amerykanskiego miliardera, ktory wynajmuje firme inzynieryjna, specjalizujaca sie w nietypowych zadaniach, do wydobycia i przetransportowania tego cuda do swojego prywatnego muzeum... Wiecej wam nie powiem, zeby nie psuc zabawy, a jest ona zblizona do tej podczas czytania ksiazek McLeana. Za szybko sie wszystko dzieje, zeby sie nudzic podczas lektury;)
Czy mozecie polecic jakies inne pozycje (nienaukowe, raczej beletrystyczne), poswiecone przede wszystkim meteorytom?

A, no oczywiscie jeszcze mamy Meteroyt Tunguski wystepujacy w "Astronautach" Lema i "Tajemniczej wyprawie Tomka" Szklarskiego;)

_________________
wszystko dzieje sie po cos


Ostatnio edytowano 19 lis 2008 23:55:08 przez scibor1, łącznie edytowano 1 raz



20 wrz 2008 12:09:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2008 18:07:19
Posty: 22
Lokalizacja: CiechanĂłw
Post 
Kilka książek czytałem gdzie był wątek poświęcony meteorytom, ale nie pamiętam dokładnie tytułów. Jedyne co sobie przypominam to "Zwodniczy Punkt" Dana Browna ale tam wątek meteorytu jest tylko narzędziem do intrygi użytej przez ludzi. I jest to pole do działań tak jak nazwałeś ale na pewno nie bohaterskich kosmonautów :) Aczkolwiek są ciekawe informacje, np. jest pokrótce opisane jak rozpoznać meteoryt, ale to raczej jeden rozdział. Jeśli przypomne sobie tytuły innych książek to podam na pewno :)

_________________
I try to derive pleasure from life...


20 wrz 2008 12:33:25
Zobacz profil
Post 
Szeroki wątek dotyczący meteorytu zawarty jest w książce Clive`a Cussler`a pt. "Święty kamień". Ten święty kamień to Kaaba przedmiot kultu muzułmanów. jak się okazuje jest to fragment meteorytu, który, zawiera śmiercionośnego wirusa. Juan Cabrillo i jego "korporacja" na zlecenie Prezydenta USA mają wykraść Kaabę muzułmanom sprzed nosa a jednocześnie zapobiec atakowi terrorystycznemu, który pewien Amerykanin planuje przeprowadzić w Arabii Saudyjskiej.
Genralnie książka jest ciekawa, akcja wartka, a wątek meteorytowy dość obszerny. Polecam!


26 paź 2008 17:20:01
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2008 20:42:34
Posty: 30
Post 
hej, gorąco polecam popularnego Dana Brawna ''Zwodniczy punkt'', nie wydaje mi się byś się zawiódł , bo sama powieść mnie zaskoczyła kilka razy i osobiście uważam ją za najlepszą pióra tego autora. Jeżeli jednak chciałbyś kiedyś czegoś więcej dowiedzieć się o samym zagadnieniu natury naukowej polecam publikacje prof. Krzysztofa Sochy.

_________________
niedługo krypta czasu otworzy się a wtem........


26 gru 2008 9:02:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2008 21:43:35
Posty: 22
Post 
W pewnym stopniu do tego wątku pasuje książka pt "Zabójcz fala" Prestona Douglasa i Childa Lincolna. Jest to historia grupy podróżników, naukowców i poszukiwaczy skarbów którzy chcą wydobyć dawne łupy piratów ukryte na pewnej wyspie. Głównym przedmiotem przez nich szukanym jest miecz, który wg. legendy ma zabijać na odległość - w rzeczywistości został wykuty z radioaktywnego meteorytu i ukryty w ołowianej skrzyni gdzieś w podwodnych labiryntach wyspy . Ot taka lekka sensacyjna powieść jeśli komuś się nudzi w zimowe wieczory.


29 gru 2008 21:20:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: