Teraz jest 28 mar 2024 10:58:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Meg Cabot 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2008 11:12:08
Posty: 25
Post 
Oczywiście czytałam "Pamiętnik księżniczki". Pierwsze części niezmiernie mnie zainteresowały. Czytając tę serie można poprawić sobie humor i spojrzeć na otaczający nas świat z przymrużeniem oka. Jednak moim zdaniem im więcej tym gorzej. W siódemce czy ósemce widać, że autorka trochę pisze na siłę. Problemy księżniczki nie są już nowością, a raczej rutyną. Mimo wszystko polecam.


18 lip 2008 20:13:15
Zobacz profil
Post 
Meg Cabot jest moją ulubioną pisarką, a moją ulubioną książką tej autorki jest "Pamiętnik Księżniczki". Czytałam również "Jeszcze mnie polubicie", "Kłamczuch w opałach", "Liceum Avalon", "Dziewczyna Ameryki", "Idol Nastolatek", "Kiedy piorun uderza", "Nawiedzony". Obecnie czytam "Paple".

/edit by muaddib2: Ostrzeżenie za nic nie wnoszący do dyskusji post - po co to całe wymienianie tytułów? Nie można by dodać kilku słów na temat tego, co sądzisz o ww. książkach?

------------------ Dodano: Dzisiaj o 12:10:52 ------------------
"Pamiętnik księżniczki" był pierwszą książką tej autorki jaką przeczytałam. Sprawiła, że strasznie ją polubiłam i czytam wszystkie jej książki, które dostaną mi się w ręce. Ktoś na tym forum napisał że "Pamiętnik Księżniczki" czyta się lekko. Moim zdaniem wszystkie książki napisane przez Meg Cabot czyta się lekko. Osobom, które nie znają Meg Cabot proponuję sięgnąć po jej książkę bo naprawdę warto.


10 sie 2008 12:10:52
Post 
Przeczytałam większość książek Meg Cabot i wszystkie je bardzo cenie ..Uwielbiam serie "Pośredniczka" i "1-800 jeśli widziałeś zadzwoń "Przypadła mi również do gustu "poszła na całość"


11 sie 2008 21:13:17
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2008 0:07:35
Posty: 20
Post 
'Pamiętnika Księżniczki' nie czytałam(przymierzałam się, ale się nie udało). Książka raczej nie była dla mnie wciągająca. Ale zdecydowany plus mogę przyznać pani Cabot z serię Pośredniczka i 1-800 jeśli widziałeś zadzwoń. Książki ciekawe, wciągające, czasem niebanalne. Czytałam jeszcze 'Dziewczynę Ameryki', ale książka chyba nie była rewelacyjna, gdyż nie zostawiła zbytniego śladu w mojej pamięci ;)


20 sie 2008 14:34:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Tej autorki przeczytałam pierwszy tom cyklu Pamiętnik Księżniczki i obejrzałam 2 części ekranizacji tego cyklu i jestem pod wrażeniem. Przeczytałam również kilka powieści tej autorki z wątkiem kryminalnym i również mi się podobały. Są świetne!


21 sie 2008 13:43:12
Zobacz profil
Post 
"Pamiętnik Księżniczki" - przeczytałam tylko 5 części, bo na te wakacje zamknęli bibliotekę w moim mieście. Te części które przeczytałam spodobały mi się. Przeczytałam również obie części książki pt. "Dziewczyna Ameryki". Ta książka jest również ciekawa.


21 sie 2008 14:30:15
Post 
oprócz "Pamiętnika..." Meg Cabot ma na swoim koncie również "Dziewczynę Ameryki"-książkę pełną humoru o poczynaniach nastolatki która uratowała życie prezydentowi Stanów Zjednoczonych.polecam:)


21 sie 2008 16:57:09
Post 
Mimo łatwego języka Meg Cabot, bardzo lubiłam czytać jej książki. Spędziłam wiele miłych chwil czytając "Pamiętnik księżniczki".
Według mnie, jedną z lepszych książek Cabot, jest "Chłopak z sąsiedztwa". Pomysłowo napisana opowieść w formie e-maili, opowiadająca w sumie nie tak bardzo banalną historię jak można by się spodziewać.
Zaciekawiła mnie również książka "Idol nastolatek". Nie za bardzo pamiętam dokładnie całą fabułę, ale ta opowieść również wywarła na mnie pozytywne wrażenie.

To, co lubię w języku Cabot to właśnie pełen humoru, lekki i przyjemny styl. Polecam, szcególnie młodzieży :)


23 sie 2008 16:16:02
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2008 18:55:26
Posty: 26
Lokalizacja: daleeko
Post 
Czytałam "Pamiętnik Księżniczki". To chyba najbardziej znana książka Cabot. Lekka lektura do poduszki. Niby nic specjalnego jednak losy bohaterki, ukazane w zabawny sposób wciągają. Choć każda kolejna część jest coraz bardziej przewidywalna, a ostatnio troszkę rozczarowują warto przeczytać.


24 sie 2008 11:53:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Kocham ją! Czytałam każdą część jaka się do tej pory ukazała "Pamiętnika księżniczki"!!!
Ale jedną z moich ulubionych pozycji jest zdecydowanie "Kiedy chłopak poznaje dziewczyne"! pisana w typowym dla Cabot stylu, z wycinkami z pamietnika, IRCa, czy palmtopa.
I jeszcze "Woskie szaleństwo" jest też bardzo dobre! Inspiracją do tej książki był ślub autorki z jej mężęm. Ale w tej książce najważniejszymi bohaterami jest nie młoda para,a ich świadkowie! no i typowa zasada, kto się lubi ten się czubi! Polecam bardzo gorąco!


01 paź 2008 15:58:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 21:41:57
Posty: 23
Lokalizacja: inÂąd
Post 
Z tego co przeczytałam (niżej wymienione książki nie w całości) grupą docelową są właśnie takie 13-14 latki, które czytając mogą sobie pomarzyć o tym żeby stać się kimś znanym i poważanym (Dziewczyna Ameryki, Pamiętnik Księżniczki) Jak dla mnie książki lekkie i przyjemne. Noże nawet za bardzo. Ot można przeczytać ale raczej nic się z tego nie wyniesie. Jak ktoś wspomniał - czytadło do poduchy ew. niezobowiązująca lektura na wakacje


03 paź 2008 20:11:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 19:07:16
Posty: 27
Post 
czytałam kilka jej książek, które bardzo przypadły mi do gustu. Zgadzam się z poprzednikami, że to lekkie i niezobowiązujące powieści. W sam raz jeśli ktoś chce się odstresować. Lubię tą autorkę głównie za umiejętność łączenia lekiego romansu z inteligentnymi wątkami kryminalnymi i przyprawieniem tej mieszanki naprawdę dobrym humorem. Te powieści zdecydowanie wciągają od pierwszych stron:)


03 paź 2008 23:18:30
Zobacz profil
Post 
ja przeczytałam co prawda tylko "Dziewczynę Ameryki" (I część) i pierwsze trzy części "Pamiętnika Księżniczki", co mogę powiedzieć?? książki bardzo fajne, lekkie, typowo dziewczęce :] czyta się je dosyć szybko i z wielką przyjemnością :)

jak kiedyś będę miała córkę to na pewno nie zabraknie na półkach książek tej autorki :)


14 paź 2008 10:06:18
Post 
Ktosiczka napisał(a):
Mnie najbardziej podobała się książka "Idol nastolatek"
Opowiada o dziewczynie która rozwiązywała problemy wszystkich. Żyła ich życiem, a o sobie można powiedzieć że nie myślała. Oczywiście nawet nie zauważyła jak się zakochała (jak w większości bohaterki księżek Meg nawet nie mogą się tego domyślić). Ma ona 2 siostry: starszą Lucy i młodszą (geniusz) Rubeca. Jako że potrafi dochować tajemnicy (jest Anne- "szkolnym pedagogiem"- jak ją ktoś w książce określił) dyrektor poprosił ją żeby zaopiekowała się 19-letnim gwiazdorem. Jak to się później ułożyło musicie sięgnąć po książę.
Ja przy najmniej bym się cieszyła (nie lubie jak ktoś opowiada mi książkę) :)


Wydaje mi się, że pomyliłaś książki tej autorki. Owszem "Idol Nastolatek" opowiada o dziewczynie, która pomaga wszystkim i jest tajemniczą Anne i opiekuje się gwiazdorem, ale z pewnością nie ma ona sióstr.
Lucy i Rebeka występują w "Dziewczyna Ameryki" i "Dziewczyna ameryki 2".
Mi osobiście podobała się jeszcze książka pt."Liceum Avalon", jednak największą miłością darze serie 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Tą książkę również czyta się lekko, ale mi to pasuje.


16 paź 2008 19:18:33
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
Mi bardzo sie podobała seria Pamiętnik Księżniczki ale w pewnym momencie przestałam to czytać doszłam do 7 tomu bo poprostu zrobiło się tego za dużo, bardzo fajne są też jej kryminały, a książka "Papla" normalnie powaliła mnie na kolana co chwile się śmiałam, polecam tą książkę na jesienną chandre


21 paź 2008 17:57:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: