Teraz jest 29 mar 2024 17:39:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Czcionki dodatkowe dla Booxów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
@mandala: Zrobiłem paczkę: SegoeUI


23 cze 2012 11:55:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Robert99: Bardzo bardzo Ci dziękuję. Zainstalowałam i działa. Cieszę się, że ulitowałeś się nade mną :D

PS. Robert99: A czy mogę jeszcze tak nieśmiało poprosić o taką paczkę z Georgią EInk 20. Wydaje mi się, że ta 25 jest trochę za gruba. Ona bardzo ładnie wygląda na mojej starej 60 z vizpleksem, ale na M92 wygląda jakby była pogrubiona, tak mi się wydaje :?


23 cze 2012 21:32:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Zamieszczam według życzenia GeorgiaEInk20


24 cze 2012 17:42:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Robert99: Ja znowu bardzo bardzo Ci dziękuję. Cieszą mnie te paczki, bo to moje ulubione czcionki na czytnik. Zainstalowałam Georgię 20, jest o ton delikatniejsza i lepiej wygląda na Pearlu. W mojej opinii, oczywiście :) Pozdrawiam Serdecznie


24 cze 2012 21:38:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Próba wgrania na Kindle (po małej modyfikacji nazw i wyczyszczeniu ze zbędnej zawartości) wyszła... osobliwie :D
Obrazek


25 cze 2012 0:02:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Witam.
Pytanie do Robert ArtaTech. Czy czcionki w formacie *.otf są obsługiwane przez nasze czytniki? Próbowałem zainstalować czcionkę Apolonia Nova (na stronie autora jest dostępna tylko wersja OpenType) i czytnik jej nie widzi (czytnik X61S wersja firmware 1.7 20120514).


25 cze 2012 11:28:14
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
skeetkm napisał(a):
Czy czcionki w formacie *.otf są obsługiwane przez nasze czytniki? Próbowałem zainstalować czcionkę Apolonia Nova (na stronie autora jest dostępna tylko wersja OpenType) i czytnik jej nie widzi (czytnik X61S wersja firmware 1.7 20120514).

Format OpenType (otf) jest obsługiwany we wszystkich modelach Onyx Boox.
Czcionki wystarczy wkopiować do katalogu "fonts" w pamieci czytnika lub na karcie SD.
Powodem braku widoczności tej czcionki jest obecność spacji w nazwach plików (system Linux). Po usunięciu tych spacji czcionka będzie widoczna w menu "Krój czcionki".

Dla przykładu propozycja, zamiast nazwy: "Apolonia Nova OT italic.otf"
można zmienić na "ApoloniaNovaOT-italic.otf" lub "Apolonia_Nova_OT_italic.otf"
Tak dla wszystkich 4-ch plików.


25 cze 2012 18:19:28
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Robert ArtaTech napisał(a):
skeetkm napisał(a):
Czy czcionki w formacie *.otf są obsługiwane przez nasze czytniki? Próbowałem zainstalować czcionkę Apolonia Nova (na stronie autora jest dostępna tylko wersja OpenType) i czytnik jej nie widzi (czytnik X61S wersja firmware 1.7 20120514).

Format OpenType (otf) jest obsługiwany we wszystkich modelach Onyx Boox.
Czcionki wystarczy wkopiować do katalogu "fonts" w pamieci czytnika lub na karcie SD.
Powodem braku widoczności tej czcionki jest obecność spacji w nazwach plików (system Linux). Po usunięciu tych spacji czcionka będzie widoczna w menu "Krój czcionki".

Dla przykładu propozycja, zamiast nazwy: "Apolonia Nova OT italic.otf"
można zmienić na "ApoloniaNovaOT-italic.otf" lub "Apolonia_Nova_OT_italic.otf"
Tak dla wszystkich 4-ch plików.
Niestety zmiana nazw plików na takie bez spacji nie pomogła. Nadal czytnik nie 'widzi" czcionki.

Oczywiście chodiło mi o skopiowanie do katalogu /app/fonts , tak żeby czcionka była widoczna także przez CoolReader'a. W przypadku wgrania do katalogu fonts na karcie lub w pamięci czytnika czcionka jest widoczna ale tylko w fbreader.


26 cze 2012 9:48:14
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
skeetkm napisał(a):
Oczywiście chodiło mi o skopiowanie do katalogu /app/fonts , tak żeby czcionka była widoczna także przez CoolReader'a. W przypadku wgrania do katalogu fonts na karcie lub w pamięci czytnika czcionka jest widoczna ale tylko w fbreader.
Rzeczywiście, sprawdziłem w X61S, czcionka otf w systemie nie jest widziana przez CoolReader (zgłoszę do poprawek).
Jednak jeśli zmienię rozszerzenie pliku czcionki z "otf" na "ttf" to już jest rozpoznawana i pokazywana wśród dostępnych.


26 cze 2012 12:35:58
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Na stronie www.polskalitera.pl autor Apolonii zamieścił jej specjalną wersję dla czytników - Apolonia 500.
Jak ktoś będzie miał problemy z instalacja mogę podesłać paczkę.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


10 lip 2012 13:31:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
No to paczka by się przydała, bo wiadomo, że zawsze znajdzie się taki nie nadążający za XXI wiekiem jak np. piszący tego posta ;)

I tak przy okazji: serdeczne dzięki wszystkim forumowiczom okazującym dobroć innym :)


10 lip 2012 19:22:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Na podstawie poprzednich skryptów zrobiłem taki co instaluje (powinien - jakby nie działało dajcie znać) Apalonię500 (licencja do czcionki jest na http://www.polskalitera.pl).
Paczka do ściągnięcia : Apolonia 500
Testowałem u mnie na M92 i działa. Po instalacji wymagany jest restart czytnika by widzieć czcionkę. No i jeszcze należy pamiętać, co było gdzieś wspomniane wcześniej, że jest maksymalna ilość czcionek zainstalowanych (bodajże 25).

_________________
Pozdrawiam Tomasz


11 lip 2012 10:56:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
działa :)
i dość ładnie wygląda


11 lip 2012 11:14:20
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Czy można prosić jakąś dobrą duszę o paczkę dla fontu Cambria (wszystkie odmiany)? Albo o podgląd takiego skryptu, żeby można było samemu zrobić podmiankę?


20 lis 2012 20:14:06
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Skrypt kopiujący czcionki (przykład czcionki Apolonia, dla wszystkich modeli) wygląda tak:

Instaluj.oar
Kod:
#!/bin/sh
cd `dirname $0`
case $PLATFORM in
marvell166e|MARVELL166E|166e|166E)
cp -f Apoloni*.ttf   /app/fonts
;;
*)
echo "Pozostale platformy"
cp -f Apoloni*.ttf   /opt/onyx/arm/lib/fonts
;;
esac
sync
#reboot
#
Natomiast deinstalacja tej samej czcionki tak:

Odinstaluj.oar
Kod:
#!/bin/sh
cd `dirname $0`
echo "Kasowanie czcionki"
case $PLATFORM in
marvell166e|MARVELL166E|166e|166E)
rm /app/fonts/Apoloni*.ttf
;;
*)
echo "Pozostale platformy"
rm /opt/onyx/arm/lib/fonts/Apoloni*.ttf
;;
esac
sync
#reboot
#
Chcąc kopiować własną czcionkę należy wymienić nazwę "Apolonia*" na swoją, np.: "Times*". Gwiazdka na końcu (maska) musi pozostać i zastępuje ostatnie litery nazwy czcionki, tak aby skopiowały się wszystkie cztery pliki czcionki, jeśli są dostępne.

Skrypt pracuje z dowolnego katalogu, w którym się znajdzie wraz z plikami czcionki. Nazwa katalogu nie może zawierać spacji.
Ważne jest aby plik skryptu był utworzony w edytorze, który stosuje lunuxowe znaczniki końca linii a nie "windowsowe" (nie może to być zwykły Notepad).

Po instalacji czcionek, trzeba uruchomić czytnik ponownie, żeby zostały udostępnione w systemie. Na końcu skryptu jest "zahashowana" komenda "reboot" - można sobie usunąć znak "#" i czytnik wykona automatyczny restart po instalacji czy deinstalacji.

Wykrywanie platformy (marvell166e) dotyczy czytników Onyx Boox X61S, X61E czy M91. Pozostałe czytniki mają procesor Freescale.


30 lis 2012 11:54:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: