Teraz jest 28 mar 2024 21:27:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 maja 2011 14:39:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
Nawet nie ma co komentować , kilka czytników przewinęło się przez moje łapki , między innymi dałem się nabrać na eclicto . W porównaniu do innych czytników to jakieś nieporozumienie , zwiechy , prędkość działania i czas pracy , makabra . Liczyłem jednak , że Kolporter będzię jakoś wspierał swój projekt , a tu klops . Wystarczy zerknąć na ich forum i porównać na przykład z oficjalnym forum Jetbooka , nic tam się nie dzieje . Aktualizacja poprawiająca długość działania to jakiś dowcip , miałem nadzieję , że będą następne , a tu mamy raczej śmierć eclicto i chyba całego projektu . Z takim podejściem do klienta , daleko się nie zajdzie , ja na pewno już nim nie będę.


17 maja 2011 16:33:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
emes71 napisał(a):
Z takim podejściem do klienta , daleko się nie zajdzie , ja na pewno już nim nie będę.

No właśnie - to chyba największy problem dla Kolportera teraz... Bo nawet jeśli będzie nowe urządzenie, nawet jeśli będzie porównywalne z innymi na rynku, to od razu ludziom się zapali lampka: "Hej, wiemy, jak było z pierwszym eClicto, więc lepiej tego unikać". Mimo to Kolporter nie robi nic, by tę sytuację odmienić :::?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 maja 2011 16:39:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
Na eClicto czekałem z wielkim wytęsknieniem - a był to czas, kiedy 1200zł za czytnik 6" bez dotyku, WiFi czy innych bajerów było atrakcyjną ceną. Napaliłem się na dobry, tani czytnik, dzięki któremu będę mógł w całości przerzucić się z książek papierowych na elektroniczne.

I otrzymałem kubeł zimnej wody na głowę. Dwa dni działania albo maks. 700 stron to był śmiech na sali. Czytnik nie dość, że przestarzały już w momencie premiery, to jeszcze uparli się na szpan własnym oprogramowaniem, którego nie potrafili należycie dopracować. Czary goryczy dopełniał ich system DRM, dzięki któremu nie można było czytać książek z innych księgarni.

Sam sklep nadal pozostawia bardzo wiele do życzenia. Oferta e-booków jest niewystarczająca (nawet pomimo podpisania umowy z Fabryką Słów). Na początku przynajmniej ich ceny były bardzo atrakcyjne - zgodnie z zapowiedziami, były o ok. 50% niższe od papierowych. Niestety, z upływem czasu księgarnię również dotknął syndrom niewspółmiernie drogich książek, pełno jest tam teraz tytułów w cenie 40 i więcej złotych, podczas gdy tą samą książkę na papierze można kupić nawet 20% taniej.

Olałem eClicto, kupiłem BeBooka+ i nie żałuję.

To wszystko sprawiło, że zignorowałem i zapomniałem o eClicto. Dziwię się naprawdę, że jeszcze nie zwinęli interesu. Brak aktualizacji firmware to pewnie efekt polityki maksymalnie zachowawczej - nie chcą inwestować w programistów, bo im się to nie zwróci, nowych klientów raczej nie pozyskają.


17 maja 2011 20:07:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2010 13:48:21
Posty: 3
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
stud3nt napisał(a):
[ciach]
Dwa dni działania albo maks. 700 stron to był śmiech na sali.
[ciach]

Poważnie tak to wygląda??!!
Do eClicto zniechęciła mnie cena. W listopadzie 2010 kupiłem Kindla 3 za 50% ceny. Ładowanie średnio raz w miesiącu przy korzystaniu również z WIFI.


18 maja 2011 13:58:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
700 to i tak rewelacyjny wynik jak na eClicto:
post56581.html#p56581 i kilka następnych postów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 maja 2011 14:12:51
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
t3d napisał(a):
700 to i tak rewelacyjny wynik jak na eClicto

Nie no, po aktualizacji mniej-więcej tyle wytrzymuje (aczkolwiek raczej z "usypianiem" po 2s) :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 maja 2011 14:31:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2011 9:59:40
Posty: 1
eCzytnik: eClicto
Post Re: Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie - komentarze
Widać produkt jest już tak doskonały, stabilny i dojrzały że nie trzeba nic w nim zmieniać.
W sumie od roku nie było już żadnej aktualizacji - to dobrze że choć teraz jakaś informacja jest że już nie będzie, coby złudzeń żadnych nie było.
To nic że czytnik (a w zasadzie oprogramowanie) się wiesza, jest niestabilny, ma błędy. Ludzie sporo pomysłów błędów zgłosili to może się zaimplementuje w nowej generacji....
Nowa generacja czytnika - już zapowiadana - ciekawe kto to kupi.....


14 cze 2011 10:14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: