Teraz jest 26 kwi 2024 15:13:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
eGazety - z czym to jeść? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post eGazety - z czym to jeść?
Witam
Rozpędzony i podekscytowany zamówiłem SFFiH w eGazety.pl. Niestety, nie wczytałem się dość głęboko, okazało się, że do czytania tej treści potrzebuje osobnego dedykowanego programu.
Nic to, jak się ściągnie, wydłubię z czeluści, skonwertuje i wrzucę na Kindle'a, Niestety, nie udało się.

Czy znana jest Wam metoda na przeczytanie eTreści z eGazety.pl na eCzytnikach?


11 kwi 2011 16:32:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Może pognęb tą firmę od której kupiłeś, albo zażądaj zwrotu pieniędzy (choć jeśli czytałeś regulamin, to mogłeś się spodziewać niekompatybilności z wszystkim poza ich programem).

Jedyna metoda która mi przychodzi do głowy, to zrobienie jakiegoś skryptu, który będzie strzelał screenshoty na każdej stronie, a następnie ulepi z tego PDFa, albo przekaże do OCRa.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 kwi 2011 20:46:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Hmm, w Regulaminie pojawia się informacje, że do odczyt treści należy wykorzystać dedykowany program. Więc klops.
Znalazłem miejsce gdzie składowane są pobrane pliki w egzotycznym formacie (rozszerzenia) par. To jakieś (najpewniej) zakodowane pdf z pojedynczymi stronami.

Fakt, mogę wydrukować do PDF każda ze stron, a potem je połączyć jakimś joinerem. Lub przepuścić przez OCR. Choć mam nadzieję na prostsze i szybsze rozwiązanie. Zobaczymy.

PS. Gazeta kosztowała 6.90 wobec 9,90 wersji papierowej - jest to jakiś postęp cenowy. Taka 'Nowa fantastyka' jest w tej samej cenie w obu wersjach.

EDIT:
Wydrukowałem dwie strony testowo (z samym tekstem w dwóch kolumnach oraz pojedyncza kolumna z wstawionym obrakiem) przez PDFCreatora. Już w Acrobat Readerze kiepsko zaznaczał tekst - tylko pojedyncze wyrazy, nie było ciągłości wersów, etc. Po konwersji do MOBI w calibre - masakra. Tekstu nie sposób czytać, to jakiś losowy zbiór znaków.
Mogę pogdybać - może użycie innej drukarki PDF'ów dałoby lepsze wyniki, to jedyne co mi przychodzi do głowy, by uratować sytuację.


12 kwi 2011 8:42:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Juz tez przez to przechodzilam, pdfa dobrze wydrukuje ci http://www.pdfill.com/ wtyczka drukarki adobe u mnie strasznie siepala, ale raczej nie przerobisz na wersje mobi; bo z tego co zauwazylam pdfill akapity z ktorymi nie radzi sobie adobe przerabia na obraz nie na tekst, wiec nawet nie probowalam przerabiac, po kupnie jednego numeru zrezygnowalam, nawet na DX-ie te artykuly sa bardzo niewygodne do czytania w pdf:(

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


26 kwi 2011 8:27:37
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Egazety sprzedają po prostu PDF, zamiast jednak dawać to jako PDF, zmuszają do użycia swojej przeglądarki. Kupiłem kiedyś jedną gazetę i dałem sobie spokoj, bo używalne toto nie było. Co ciekawe, mają wersję na ipada, która również nie jest używalna.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 kwi 2011 8:33:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Na pytanie do dystrybutora o wersje dla eCzytników w odpowiedzi dostałem - nie ma wsparcia, nigdy nie było i nie będzie.
Szkoda...


26 kwi 2011 10:13:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
T4ng10r napisał(a):
Na pytanie do dystrybutora o wersje dla eCzytników w odpowiedzi dostałem - nie ma wsparcia, nigdy nie było i nie będzie.
Szkoda...


Obawiam się, że jeżeli dystrybutor się nie zreflektuje to za kilka lat może obudzić się z ręką w nocniku.


26 kwi 2011 21:16:48
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eGazety - z czym to jeść?
Zefiryn napisał(a):
Obawiam się, że jeżeli dystrybutor się nie zreflektuje to za kilka lat może obudzić się z ręką w nocniku.

Obawiam się, że ponieważ chodzi o Polskę, to za kilka lat dystrybutor będzie spał tak samo spokojnie jak i teraz. Albo, jak będą wspaniałomyślni, dostaniesz PDFa, zrobionego na wszelki wypadek tak, by nie był użyteczny.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 kwi 2011 21:58:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron