Teraz jest 28 mar 2024 12:27:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Książki warte przeczytania! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Mioim zdaniem książką godną polecenia jest ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Przepadam za tą książką. Montgomery porusza wiele problemów a zabawne przygody Ani są jedyne w swoim rodzaju.


17 gru 2008 16:36:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 7:58:33
Posty: 33
Post 
Ha powtarzam się! Monotonna będę, a co mi tam! ;D

Polecam polską fantastykę!

Począwszy od

Cykl wiedźmiński - (to też mam uzasadniać?:D) Ha, oczywiście nikt nigdy o Wiedźminie, nie słyszał, co nie?:D Więc napiszę. Ot, przed przeczytaniem sagi proponuję by przeczytać najpierw opowiadania Sapkowskiego Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia, które pomogą się Wam nieco zorientować w obszernym świecie, jak i bohaterach. Poznajemy przygody Geralta z Rivii, czyli białowłosego Wiedźmina, trudniącego się w zabijaniu potworów. Akcja koncentruje się w koło Ciri, następczyni tronu Cintry, Królowie pobliskich państw pragną jej ręki. Ciri znika. Wszyscy starają się ją odszukać, za równie wszyscy dobrzy jak źli. Okazuje się ze Ciri jest przeznaczona Geraltowi... i tak zaczyna się jedna wielka przygoda. Świetni bohaterzy, zwroty akcji i intrygi polityczne.

po

Achaja - (1,2,3) - Ziemiański stworzył świetną postać kobiecą. Opowieść toczy się w trzech wątkach (Achaja, Sirius i Zaan, Meredith) dzięki czemu poznajemy historie i przygody wielu bohaterów. Świat przedstawiony wciąga, jest przesycony intrygami politycznymi, walką, krwią, brutalnością. Nie ukrywając pojawia się dużo przekleństw, ale to dodaje klimatu książce. Świetnie opisany świat - Królestwo Troy, Luan i wiele innych.

Toy Wars - Kolejna świetna postać kobieca stworzona przez Ziemiańskiego. Książka składa się z trzech opowiadań. Poznajemy tam właśnie Toy, byłą prostytutkę i ćpunkę, po śmierci swojego opiekuna, ma dostać w spadku bodaj 10milionów, ale pod jednym warunkiem, ze będzie się utrzymywać z pracy prywatnego detektywa. Ha! Czy się jej to uda?

Siewcę Wiatru - wspaniała opowieść Kossakowskiej. Stworzone są dwa światy, świat Nieba o Siedmiu Kręgach, gdzie mieszkają anioły i świat Głębi, gdzie mieszkają demony. Ha, czytając dalej, dowiadujemy się ze te dwa światy jednak tak strasznie się nie różnią. W pewnym momencie kontrast znika, gdy pojawia się wspólny wróg. Poznasz nowy wymiar Aniołów, nie są takie jak anielskie jak opisuje je biblia :twisted: :twisted: Opisy przyrody i walki, postacie, dialogi - rewelacja, trzeba przeczytać by się przekonać!

Obrońców Królestwa (Żarna Niebios) - Zbiór anielskich opowiadań Kossakowskiej. Występują w nich postacie z Siewcy, ten sam świat przedstawiony (patrz wyżej;P) Opowiadania równie dobre jak Siewca. Napisałam Żarna Niebios w nawiasie, iż, gdyż, bo są to te same opowiadania co w Obrońcach, tyle że nowe wydanie (2008) + dwa nowe opowiadania Gringo i Żarna Niebios.

Kłamca (1,2,3) - Ziobry opowiadań Ćwieka. Przedstawiają one losy Lokiego - boga sprytu, złośliwości i oszustw, który staje po stronie aniołów. Opowiadania pełne akcji, strzelanin i zagadek, nie zabraknie poczucia humoru. Wszystko komponuje się w jedną spójną całość.

... i wiele wiele innych :>

A czemu? Bo stosunkowo łatwo się czyta, są to powieści porywające, nowe, ha i fantastyczne ;P

_________________




Ostatnio edytowano 06 sty 2009 14:34:22 przez somebodyelse, łącznie edytowano 4 razy



03 sty 2009 3:02:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2009 7:47:26
Posty: 15
Post 
Pawi krzyk- Gina B. Nahai opowiada o żydówce urodzonej w Persji, wcześnie wyszła za mąż... i męża zastawiła! Niedopuszczalne w tamtych czasach.
Miłość w czasach zarazy- GarcĂ­a MĂĄrquez Gabriel o sile uczucie, które może góry przenosić.
Trylogia pt. Egipski sędzia- Christian Jacq wplata fikcje w historię starożytnego Egiptu, lekko napisane z humorem i niestarzejącymi się wartościami tj. honor, humanitaryzm...
Archipelag Gułag- Aleksander Sołżenicyn napisał: "POŚWIĘCAM wszystkim, którym życia nie starczyło aby o tym opowiedzieć. I niechaj mi wybaczą że nie wszystko dostrzegłem, nie wszystko sobie przypomniałem, nie wszystkiego się domyśliłem." Polecam choćby fragmenty które są w sieci na stronie gw ;)
Zorza polarna- Nora Roberts o dziwo nie było mdło i romantycznie. Policjant ląduje na Alasce i stara się rozwiązać zagadkę sprzed kilkunastu lat, poszukuje mordercy.

_________________
deamon


05 sty 2009 9:22:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post "Pan raczy żartować Panie Feynman" Richard P. Feyn
Autorem książki jest Richard Feynman, noblista, wybitny fizyk i człowiek o niebanalnej osobowości. W książce tej znajedziemy różnego rodzaju historie z życia autora. A trzeba pamiętać że był to człowiek który uczestniczył zarówno w pracach nad budową bomby atomowej i grał w kapeli podczas karnawału w Brazylii. Tematyka jest tak szeroka jak zainteresowania autora - fizyka, malarstwo, gra na bębnach, włamywanie się do sejfów...

Warto sięgnąć po tę pozycję. Feynman potrafi zmusić do refleksji, czasem zaś do śmiechu. Dla niezdecydowanych polecam obejrzenie kilku filmików z jego udziałęm na youtube. Dla zdecydowanych kontynuację tej książki pt. "A co ciebie obchodzi co myślą inni"


10 sty 2009 23:58:57
Zobacz profil
Post 
Raczej jestem wybredny :wink: ,więc to co mogę polecić będzie :wciągające,hitoryczne,mityczne ... bardzo dobre,a zarazem inne od pozostałych fantasy,a jest to dzieło :evil: Roberta Holdstock'a ''Las ożywionego mitu''.
POLECAM Pozdrawiam 8)


14 sty 2009 11:23:31
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:50:46
Posty: 8
Post 
Nie tak dawno temu natrafiłam na książkę pt. Zakochany duch Jonathana Carrolla. Zaintrygował mnie tytuł więc spojrzałam do opisu książki i natknęłam się na bardziej ciekawsze słowa " wejdź w rozedrgany świat powieści..." Te słowa zachęciły mnie do przeczytania całej książki.
Nigdy jeszcze nie czytałam książek tego autora i wiecie co wam powiem, nie żałuję czasu który poświęciłam dla tej książki. Warto było.


14 sty 2009 15:17:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008 13:08:21
Posty: 26
Post 
Ja chcialam goraco polecic ksiazki R.C. Zafona. "Cien wiatru" i "Gre aniola" Obydwie sa poprostu niesamowite. Niepowtarzalna atmosfera obu ksiazek, pelna zaskakujacych zwrotow akcji prowadzi do tego ze czyta sie je z zapartym tchem. Pozatym opisy starej Barcelony sa ciekawe. Naprawde warto siegnac po te ksiazki. Sa jedyna w swoim rodzaju.

_________________
"a że Pan Bóg ją stworzył, a Szatan opętał, wiec będzie na wieki i grzeszna, i święta, i zdradliwa, i wierna, i dobra, i zła; początek i koniec..."


31 sty 2009 12:45:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Do listy należy jeszcze dorzucić "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz. Elementy fantastyczne przeplatają się tam z realistycznymi, co wcale nie narusza harmonii książki, co więcej- wydarzenia i postaci wyjęte wręcz z baśni czy podań ludowych odbiera się jak rzeczywiste. Historia tutaj opisana jest właściwie długości życia jednej z bohaterek, ale zarazem odnosi się wrażenie, że akcja rozciąga się na przestrzeni wieków: od "ciemnych", kiedy to wierzono w strzygi i mieszkano w chatach, nie znając cywilizacji, do czasów zupełnie współczesnych.
Czyta się jednym tchem.


05 lut 2009 15:39:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2010 21:45:14
Posty: 1
Post Re: Książki warte przeczytania!
Witam:) Mój pierwszy post i od razu rozpoczęłam całym tematem:)
Drodzy Czytelnicy, książko-pożeracze i podobne gatunki:) Zwracam się do Was z tematem, który w naszym kraju jest jeszcze określony mianem tabu. Otóż nakładem Wydawnictwa Literackiego ma się ukazać książka p. Piotra Kobzy odsłaniająca życie współczesnego księdza. Pomijając fikcję literacką myślę, że jest to dość mocny materiał. Autor nie głosi bowiem psalmów sławiących oddanie, wstrzemięźliwość, niezłomną wiarę lecz wali prosto z mostu. Ksiądz, który klnie, pali, blisko przyjaźni się z kobietą...i nie ukrywa, że brak mu wiary?? Ha! Jest taki! I to dość wysoko postawiony. Książka jest dobra do czytania, nieco szydercza, prześmiewcza, bardzo realistyczna. Dodatkowym miłym akcentem jest pozakościelna działalność głownego bohatera, który pod przebraniem wymyka się z Domu Bożego i idzie w świat do normalnych obywateli...od których i w twarz potrafi zarobić. Początkowo byłam nastawiona sceptycznie, co to może być, ale po lekturze muszę stwierdzić, że warto było ją przeczytać. A co Wy o tym sądzicie? Czy książka o takiej tematyce może "uderzyć w stół i odezwą się nożyce"? Czy chcielibyście ją przeczytać? Jaki jest Wasz obraz współczesnego księdza??? Zapraszam do rozmowy!!:) lub na Facebooka - Pólka Drewniana:)


02 sie 2010 21:51:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Książki warte przeczytania!
Z gatunku reportaż polecam książkę Grega Mortensona "Trzy filiżanki herbaty". Poruszająca i budująca historia Amerykanina, który buduje szkoły dla dzieci w Pakistanie.


11 wrz 2010 21:27:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Książki warte przeczytania!
Fanom ksiązki "Cień wiatru" ale nie tylko im, polecam ksiązkę "Hiszpański smyczek" :)


08 paź 2010 0:25:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Książki warte przeczytania!
Wspaniałą książką są "Okruchy codzienności" Elisabeth Storut
To książka, która w ubiegłym roku otrzymała Pulitzera. Opowiada o życiu, inaczej tego nie można określić. Wspaniała, lekko depresyjna, ale i pocieszająca. O starości, przemijaniu, utracie bliskich, ale i odnajdywaniu własnego szczęścia.


18 paź 2010 21:19:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Książki warte przeczytania!
tinta napisał(a):
Wspaniałą książką są "Okruchy codzienności" Elisabeth Storut
To książka, która w ubiegłym roku otrzymała Pulitzera. Opowiada o życiu, inaczej tego nie można określić. Wspaniała, lekko depresyjna, ale i pocieszająca. O starości, przemijaniu, utracie bliskich, ale i odnajdywaniu własnego szczęścia.

Jak może być jednocześnie depresyjna i pocieszająca?


27 paź 2010 19:17:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Książki warte przeczytania!
Cytuj:
Andrews C. Virginia Kwiaty na Poddaszu książka świetna, wciaga od samego początku, opowiada historię 4 dzieci które są zamknięte na poddaszu niby dla ich dobra. Książka warta przeczytania

powtórzę za kala16 książka rewelacyjna. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Pokazuje co może człowiek zrobić dla pieniędzy.

Są też dalsze części tej książki (jeszcze 4) przeczytałam je z sentymentu ale do pierwszej im sporo brakuje.


23 lis 2010 16:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Książki warte przeczytania!
To ja polecę książkę a właściwie książki z gatunku sag rodzinnych. Będzie to coś naszego polskiego pochodzenia, mianowicie "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Póki co wyszły dwie części. W przyszym roku ma się ukazać trzecie ostatnia


27 gru 2010 10:08:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: