Teraz jest 19 kwi 2024 20:55:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Modlitwa żaby Anthony de mello 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:30:50
Posty: 22
Post Modlitwa żaby Anthony de mello
Jakiś czas temu pożyczyłam tą książkę od koleżanki i powiem,że
mądrość w niej zawarta lekko mnie przeraziła. Uważam, że każdy powinien
choć raz w życiu sięgnąć po tą pozycje i przeczytać jeśli nie całość to chociaż fragmenty
gorąco polecam


08 mar 2008 8:41:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Fakt, książki de Mello są trochę niesamowite (połączenie chrześcijaństwa z religiami wschodu m.in buddyzmem), zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych ;).
Był taki czas, gdy byłam zafascynowana jego twórczością. Chyba przeczytałam za dużo na raz i za szybko. Kiedy uczucie przesytu minęło zaczęłam wracać do jego książek, ale mądrzej. Od czasu do czasu jedna opowieść, po niej czas na refleksję. Dlatego, podobnie jak rereneta, polecam, ale nie jako książkę-rozrywkę (chociaż tak też można), ale jako coś nad czym warto się zatrzymać, pomedytować.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


08 mar 2008 20:59:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2008 16:05:04
Posty: 8
Post 
polecam "Przebudzenie" i "Wezwanie do miłości"- książki na całe życie... i chrześcijańsskie jak najbardzej, chociaż nie wyglądają :)


09 mar 2008 17:15:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
De Mello był duchownym, więc trudno, żeby nie :) Ale to, co mi się podoba, to jego otwarty umysł. Mało jest duchownych, którym chrześcijański rygor nie zrobił papki z mózgu, a tu proszę, perełka :) Poluję na "Przebudzenie" od pewnego czasu. Przeglądałem modlitwę żaby w księgarni i jeszcze jedną inną, śpiew ptaka bodajże, czy coś. Baaaardzo pozytywne wrażenie. Żałuję, że nie kupiłem, te anegdotki w piękny sposób ukazują Wielkie Prawdy. Są czymś na kształt Jezusowych przypowieści :) Można powiedzieć, że Anthony dopasowuje prawdę w nowe słowa, takie, które będą pasować do współczesnego świata. Stare słowa zostały opacznie zrozumiane, wielokrotnie wymięte, nadinterpretowane, przeżute, rozbite na czynniki i złożone i już naprawdę czas najwyższy stworzyć coś nowego :)

Kościół chce trafić do człowieka w sposób iście sekciarski - zagrozić piekłem, wywołać strach, zanęcić niebem, wywołać chciwość i już go mamy. Już jest zależny od nas, bo tylko u nas dostanie zbawienie. Ten sposób jest bynajmniej niewłaściwy.
Anthony de Mello próbuje trafić do człowieka w sposób alternatywny, wybitnie właściwy. Oby inni poszli za jego przykładem. (chociaż znając życie to prędzej go spalą na stosie :/ )

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


30 mar 2008 20:49:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 14:13:34
Posty: 22
Post 
Zgadzam się że można się zaczytać,ale chyba nie jest to literatura do przeczytania jednym duszkiem,bo się człowiek przeje a do tego wiele straci z zamyślenia.Każda z pozycji pana De Mello,to oderwanie od biegu i nie trzeba brać wszystkiego do siebie,ale coś dla swego ducha każdy coś znajdzie.Doskonałe i niewiążące połączenie naszej tradycji chrześcijańskiej z zamyśleniami wschodu.Swego czasu jego książki były na czarnej liście kościoła,a przecież chodzi o otwartość myśli.Serdecznie polecam co komu w padnie w ręce.

_________________
stranka


27 lis 2008 8:46:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
Ja wprawdzie nie czytałam "Modlitwy żaby", ale jestem bardzo ciekawa tej książki. Co właściwie jest jej głównym motywem? 'O czym ona jest', że tak powiem?

_________________
OlQa


22 gru 2008 20:30:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: