Teraz jest 20 kwi 2024 14:35:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Pokuta / Atonement (2007) 
Autor Wiadomość
Post Pokuta / Atonement (2007)
Wczoraj obejrzałam film ,,Pokuta''Jest to opowieść o trzech powiązanych ze sobą osobami i niespełnionej miłości.Film toczy się w Angli.Trzynastoletnia Briony świetnie zapowiadająca się młoda pisarka, o wybujałej wyobraźni widzi serie zdarzeń które źle interpretuje i oskarża niewinnego człowieka,o zbrodnie których nie popełnił.Tym niewinnym człowiekiem jest Robbie ,syn gospodyni zakochany w siostrze Briony-Cecylii.W skutek tych oskarżeń Robbie trafia do więziena i zostaje rozdzielony z ukochana Cecylią.Z czasem Briony zaczyna rozumieć co zrobiła i musi żyć z poczuciem winy,ale brakuje jej odwagi by przyznać się. Dopiero pod koniec swojego życia Briony pisze książke ,która ma być jej pokutą.
Z całą pewnością nie jet to film dla mas,daje duzo do myślenia,oprawiony w świetne zdjęcia,muzykę i doskonałe kreacje aktorskie. Nie jest to zwykły łzawy melodramat,naprawde warto obejrzeć.


Ostatnio edytowano 25 mar 2008 20:55:58 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



23 mar 2008 14:49:23
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
Zgadzam sie z Toba. Film moze sie naprawde podobac. Swietna gra glownych aktorow: Keiry Knightley i James'a McAvoy'a, tylko dlaczego stresciles/as tak dokladnie film? Ktos kto jeszcze nie ogladal lepiej zeby tego nie czytal....


25 mar 2008 11:01:00
Zobacz profil
Post 
Halo,
Pokute ogladalam dosc dawno i musze powiedziec ze mi sie podobala. Nie jest to moze film ktory na dlugo zostaje w pamieci( a mam kilka takich) ...ale ten klimat ....ujecia... Keira w przepieknych kreacjach... gesta atmosfera - jakby ciszy przed burza - to na prawde wspaniale nakrecony film
Aha i musze dodac jeszcze, ze James McAvoy jest jednym z moich ulubionych aktor , ale to przede wszystkim ze wzgledu na doskonala role w filmie 'Ostatni krol Szkocji' ( polecam ! )


09 kwi 2008 14:24:34
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
Film nie jest zły... Dobrze mi się go oglądało... Ale szczerze powiedziawszy skoro został nominowany do oskara to spodziewałam sie po nim czegoś lepszego... Najbardziej podobała mi się scena erotyczna w bibliotece... jak również ostatnia scena, kiedy to pisarka mówi prawde o życiu i śmierci kochanków.... Ksiązki natomiast jeszcze nie czytałąm więc nie moge wyrazić opinii....


16 paź 2008 17:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:04:20
Posty: 23
Post 
Książki jeszcze nie czytałam, chociaż leży gdzieś na półce, ale film był bardzo obiecujący. Bardzo podobała mi sie ostatnia scena w filme-śmierć głównych bohaterów. Ukazuje prawdę o tym że czasem to co widzimy nie jest tym co jest na prawde.


13 gru 2008 4:08:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
Witam ponownie... Właśnie skończyłam czytać ksiązke... Wkońcu sie jakoś zabrałam:) Powiem wam że baaaardzo, ale to bardzo mi sie podobała... Polecam wszystkim:) Teraz po raz kolejny zabieram się do oglądania jednego z moich ulubionych filmów:) TYm razem już po przeczytaniu ksiązki.... Pozdrawiam


21 gru 2008 20:44:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
Ja czytałam książkę i obejrzałam film. Książka bardzo mi się podobała, film również. Uważam, że to bardzo dobra adaptacja utworu Iana McEwana. Jeśli chodzi o sam utwór, to jest on bardzo piękny i wzruszający, aczkolwiek istnieje w nim postać, wywołująca u mnie bardzo negatywne emocje. Jest to Brianna, która niszczy życie obojga ludzi, niszczy ich miłość. Dobrze, była wtedy dzieckiem, ale psychicznym^^, o przerośniętej wyobraźni. Jej zły uczynek wpływa zdecydowanie na mój stosunek do niej.

_________________
OlQa


22 gru 2008 19:53:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: