Teraz jest 28 cze 2017 1:18:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Perspektywy rozwoju dla czytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Perspektywy rozwoju dla czytników
Kiedyś myślałem, że czytniki spotka koniec, kiedy zostanie wdrożony do produkcji pasywny ekran, umożliwiający odtwarzanie filmów.

03 sty 2017 18:18:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Wg mnie rozwój wyświetlaczy działa w dobrym tempie. E Ink daje bardzo dobre wrażenia. W tej chwili chcę kupić Cybooka Muse Light.

16 mar 2017 11:44:51
Użytkownik

eCzytnik: pocketbook
Ja kupiłam nie tak dawno Pocketbooka Touch Lux 3, jestem bardzo zadowolona z jakości ekranu.

21 mar 2017 14:20:19
Użytkownik

eCzytnik: tablet
Tutaj trochę o tym, że czytniki umierają (bynajmniej nie powolną) śmiercią.

https://www.justpublishingadvice.com/th ... pid-death/

Wszystko, o czym była mowa wcześniej, niestety się potwierdza.

Rynek ebooków cały czas rośnie, a mimo to, rynek czytników gwałtownie się kurczy (powód? Brak lub zbyt wolny postęp technologiczny).

Podtrzymuję swoje prognozy:
- rynek książek w ogóle -> do góry
- rynek ebooków -> mocno do góry
- poziom czytelnictwa -> do góry
- rynek przestarzałych urządzeń przeznaczonych tylko do czytania książek -> w dół

15 kwi 2017 13:01:50
Użytkownik

eCzytnik: Inkbook Onyx
Pytanie czy to coś zmienia. Szczerze - na mój gust czytniki same się wykańczają. Dlaczego? Mam starego Nooka (od 4-5lat) i korzystałbym z niego dalej gdyby nie to, że żona mi go ukradła. Stary czytnik a nowy praktycznie niczym się nie różnią. Miałem ich sporo w rękach - i każdy działał praktycznie znakomicie (czyli czytało się na nim doskonale). Baterię rzadko ładujemy więc nie jest ona obciążona i skazana na szybkie zużycie. Więc jakie feature'y jeszcze potrzebujemy. Czytamy i o to chodzi. Sprzęt działa latami.

Także nie ma się co załamywać. Myślę, że zawsze znajdzie się firma która będzie robiła dla nas czytniki. Wierzę w to. Tak jak nadal drukują papierowe książki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

16 kwi 2017 23:41:36
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic
Też mi się wydaje, że czytniki z ekranami E Ink czeka tylko stopniowy regres i marginalizacja.
Ja od 5 lat korzystam z Kindle Classic i nie odczuwam potzeby zmiany.
Ciekaw jestem za ile lat trafią do produkcji urządzenia mobilne z pasywnym kolorowymi ekranami, umożliwiającymi odtwarzanie animacji czytanie w słońcu. Myślę, że to perspektywa ok. 5-10 lat.

18 kwi 2017 19:14:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Albo się rozwiną,albo padną. Mam teraz nowego w miarę kindla, bo na onyksie mi ktoś usiadł, ale ani poczty nie obsłużę, ani np. tego forum, o internecie nie wspominając. Przy okazji, ekran LCD rujnuje wzrok i umysł z powodu po pierwsze dlatego, że odswieża się kilkadziesiąt razy na sekundę, po drugie ściemnianie następuje poprzez technikę podobną do stroboskopu. Czyli mruga kilkadziesiąt do kilkuset razy na sekundę.

19 maja 2017 10:10:14
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
szerokie napisał(a):
…ani poczty nie obsłużę, ani np. tego forum, o internecie nie wspominając…

Same zalety… Żadnych rozpraszaczy – spokojnie można skupić się na lekturze…

19 maja 2017 11:37:54
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
athame napisał(a):
Same zalety… Żadnych rozpraszaczy – spokojnie można skupić się na lekturze…

OBOMA ŁAPAMI SIĘ POD TYM PODPISUJĘ [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

19 maja 2017 12:21:07
Użytkownik

Sądząc po szybkości reakcji musicie nosić rozpraszacze , drugiej kieszeni :) , to już lepiej wszystko razem i ćwiczyć do tego koncentrację. Mnie osobiście brakuje monitora eink do wszystkiego. Szczególnie pisanie na takim jest niemęczace.

19 maja 2017 14:52:08
Admin

eCzytnik: kindle
A tego https://www.indiegogo.com/projects/pape ... tor-13-3#/ nie kupiłeś?

19 maja 2017 15:21:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Babę posadzili z górnej półki na otarcie łez. Sam ekran jeszcze w powijakach. Sprowadziłem na razie Eizo kwadratowy 1920x1920 za jakieś chore pieniądze, ale nie żałuję.

19 maja 2017 15:40:34
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
szerokie napisał(a):
Sądząc po szybkości reakcji musicie nosić rozpraszacze , drugiej kieszeni :)

Jeśli o mnie chodzi, to strzał całkowicie chybiony – czytnik jest jedynym urządzeniem elektronicznym, które noszę niemal zawsze przy sobie (wyjątki w sumie stanowią nie więcej niż kilkanaście godzin rocznie). Fakt że odpisałem dość szybko na wpis, wynika jedynie z tego, że akurat zajrzałem na forum, co zdarza mi się tylko gdy siadam do domowego komputera – nie odpalam tego forum na żadnym innym sprzęcie, nawet na komputerach z których korzystam poza domem.

qrzysztof napisał(a):
Rynek ebooków cały czas rośnie, a mimo to, rynek czytników gwałtownie się kurczy (powód? Brak lub zbyt wolny postęp technologiczny).

Jesteś pewny, że kurczy się rynek czytników, a nie tempo sprzedaży? To urządzenia których nie wymienia się co rok czy dwa. Ci którzy świadomie kupili czytnik, często używają go do naturalnej śmierci sprzętu (która póki co nie dotknęła masowo nawet czytników sprzed 10 lat). Ewentualnie wymienili urządzenia raz – po wprowadzeniu oświetlenia. Trudno oczekiwać, by ludzie nieczytający zaczęli kupować czytniki, a pozostali dzielą się na dwie grupy – albo czytnik (czasami więcej niż jeden) już posiadają, albo są radykalnymi wyznawcami „sekty książki papierowej”.

19 maja 2017 20:15:05
Użytkownik

Człowiek może być aktywny, albo bierny. Każdemu się zdarza. Są urządzenia, które pozwalają na aktywność. Im więcej aktywności tym więcej życia. Niech żyją czytniki na których da się pisać.

20 maja 2017 5:53:17
Użytkownik

eCzytnik: tablet
athame napisał(a):
Jesteś pewny, że kurczy się rynek czytników, a nie tempo sprzedaży?

Absolutnie. Rynek to tylko i wyłącznie sprzedaż, a nie to, co ludzie trzymają w domu.

athame napisał(a):
To urządzenia których nie wymienia się co rok czy dwa. Ci którzy świadomie kupili czytnik, często używają go do naturalnej śmierci sprzętu (która póki co nie dotknęła masowo nawet czytników sprzed 10 lat). Ewentualnie wymienili urządzenia raz – po wprowadzeniu oświetlenia.

Nie projektuj własnych zwyczajów i preferencji na ogół klientów. Ja nie używałem swoich czytników do ich naturalnej śmierci. To, że wymienia je się rzadziej jest spowodowane głównie brakiem postępu technologicznego.

athame napisał(a):
Trudno oczekiwać, by ludzie nieczytający zaczęli kupować czytniki, a pozostali dzielą się na dwie grupy – albo czytnik (czasami więcej niż jeden) już posiadają, albo są radykalnymi wyznawcami „sekty książki papierowej”.

Sztuczna dychotomia. Nie zaliczam się do żadnej z tych grup a dane, które przytoczyłem, pokazują wyraźnie, że podobnych osób jest więcej. Rośnie liczba czytelników rezygnujących z papieru na rzecz książek cyfrowych. Ale zamiast czytników, wolą korzystać z innych (ich zdaniem bardziej wygodnych) urządzeń.

20 maja 2017 22:36:05
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona