Teraz jest 30 kwi 2017 0:17:02

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Perspektywy rozwoju dla czytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Perspektywy rozwoju dla czytników
Kiedyś myślałem, że czytniki spotka koniec, kiedy zostanie wdrożony do produkcji pasywny ekran, umożliwiający odtwarzanie filmów.

03 sty 2017 18:18:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Wg mnie rozwój wyświetlaczy działa w dobrym tempie. E Ink daje bardzo dobre wrażenia. W tej chwili chcę kupić Cybooka Muse Light.

16 mar 2017 11:44:51
Użytkownik

eCzytnik: pocketbook
Ja kupiłam nie tak dawno Pocketbooka Touch Lux 3, jestem bardzo zadowolona z jakości ekranu.

21 mar 2017 14:20:19
Użytkownik

eCzytnik: tablet
Tutaj trochę o tym, że czytniki umierają (bynajmniej nie powolną) śmiercią.

https://www.justpublishingadvice.com/th ... pid-death/

Wszystko, o czym była mowa wcześniej, niestety się potwierdza.

Rynek ebooków cały czas rośnie, a mimo to, rynek czytników gwałtownie się kurczy (powód? Brak lub zbyt wolny postęp technologiczny).

Podtrzymuję swoje prognozy:
- rynek książek w ogóle -> do góry
- rynek ebooków -> mocno do góry
- poziom czytelnictwa -> do góry
- rynek przestarzałych urządzeń przeznaczonych tylko do czytania książek -> w dół

15 kwi 2017 13:01:50
Użytkownik

eCzytnik: Inkbook Onyx
Pytanie czy to coś zmienia. Szczerze - na mój gust czytniki same się wykańczają. Dlaczego? Mam starego Nooka (od 4-5lat) i korzystałbym z niego dalej gdyby nie to, że żona mi go ukradła. Stary czytnik a nowy praktycznie niczym się nie różnią. Miałem ich sporo w rękach - i każdy działał praktycznie znakomicie (czyli czytało się na nim doskonale). Baterię rzadko ładujemy więc nie jest ona obciążona i skazana na szybkie zużycie. Więc jakie feature'y jeszcze potrzebujemy. Czytamy i o to chodzi. Sprzęt działa latami.

Także nie ma się co załamywać. Myślę, że zawsze znajdzie się firma która będzie robiła dla nas czytniki. Wierzę w to. Tak jak nadal drukują papierowe książki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

16 kwi 2017 23:41:36
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic
Też mi się wydaje, że czytniki z ekranami E Ink czeka tylko stopniowy regres i marginalizacja.
Ja od 5 lat korzystam z Kindle Classic i nie odczuwam potzeby zmiany.
Ciekaw jestem za ile lat trafią do produkcji urządzenia mobilne z pasywnym kolorowymi ekranami, umożliwiającymi odtwarzanie animacji czytanie w słońcu. Myślę, że to perspektywa ok. 5-10 lat.

18 kwi 2017 19:14:21
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2