Teraz jest 26 kwi 2024 10:41:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle 5? 
Autor Wiadomość
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
No i właśnie dlatego rynek eczytników się rozwija - jedni potrzebują więcej funkcji, inni przyjmują bez mruknięcia "to co fabryka dała". Monopol Kindla byłby nudny naszym zdaniem.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


18 mar 2013 2:16:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Vroo napisał(a):
Akurat ograniczanie funkcjonalności to nie tyle naśladownictwo Apple, co decyzja projektowa. Tak samo Nook i Kobo (czytniki dla masowego odbiorcy od dużych dostawców treści) też nie mają miliarda funkcji jak Onyx i Pocketbook.

Nie pisałem o naśladownictwie, tylko o podobieństwie. Nook i Kobo mają sloty na kartę SD, Nook obsługuje reflow pdf.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 mar 2013 9:24:53
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
butcher napisał(a):
Nie generalizuj. Na czym opierasz swoją opinię pisząc „większość ludzi”? Masz jakieś wyniki badań?

Nie potrzebuję wyników badań aby stwierdzić, że:
* po ustawieniu czcionki w swoim czytniku już się do tych ustawień "nie odzywam",
* to samo z ustawieniami marginesów i interlinii,
* aplikacje są mi potrzebne jak psu na budę - nie będę z czytnikiem grał w szachy (a nuż przegram i będzie wstyd ;)) albo w sudoku (bo lepiej i sprawniej gra mi się w to na komórce - po prostu wygoda używania),
* przeglądarka WWW - fajnie, że jest, ale chyba tylko po to aby po jej odpaleniu przekonać się, że stanowczo nie chcę jej używać dopóki w zasięgu mam smartfona, tablet lub komputer. Ba, nawet telewizor się lepiej sprawdza pod tym względem ;)
* odtwarzacz mp3 - może i bym się skusił, gdyby nie to, że jakoś tak wolę użyć smartfona lub mp3/mp4-ki. Poza tym funkcjonalność tego odtwarzacza jest mizerna ...
* TTS - no, włączyłem to i przekonałem się, że do profesjonalnego lektora to trochę brakuje.
Mogę jeszcze parę rzeczy dorzucić. Stąd moje twierdzenie, że "Większość ludzi nie korzysta w pełni z możliwości ustawień oferowanych przez czytnik" i mam dość silne przekonanie, że tak rzeczywiście jest ...

Cytuj:
Mi np. brakuje tych opcji w ustawieniach Kindla. Nie da się ustawić optymalnej dla mnie wielkości czcionki (4 pozycja jest za mała, 5 — za duża). Nazwałbym to wręcz ułomnością.

Mi bardziej na Kindlu przeszkadzają marginesy - są za duże. Ale mógłbym z tym żyć i nie jest to dla mnie "deal breaker".

Cytuj:
A takich rzeczy jest zdecydowanie więcej.

Z pewnością - w swoim PB mogę wymienić dość sporo różnych niedociągnięć :) Pewnie dlatego podoba mi się Kindle - zazwyczaj trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie pastwiska ;)


18 mar 2013 9:41:46
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Virtualo napisał(a):
No i właśnie dlatego rynek eczytników się rozwija.

Ja też tak myślałem, ale wygląda na to, że rynek czytników e-papierowych się zwija (co nie znaczy, że e-czytelnictwo się zwija):

http://www.the-digital-reader.com/2012/ ... UbGcBxeZ8E

Tłumacząc tytuł: "W 2013 przewiduje się spadek dostaw e-czytników". W treści artykułu wspomina się o przewidywanym spadku zamówień na e-papier i generalnie o kiepskiej kondycji finansowej firmy E-ink. Ciekawy jest akapit: "Wydaje się, że nikt już nie chce kupować e-czytników co nie dziwi biorąc pod uwagę wzrost podaży niezłych tabletów na Androidzie w cenach poniżej $100. Przewiduje się, że sprzedaż tabletów osiągnie 120 milionów sztuk w tym roku i że liczba ta będzie wzrastać aż do 2016 gdzie przewiduje się, że podaż osiągnie 340 milionów sztuk". Dla porównania, we wcześniejszym akapicie jest mowa o przewidywanej sprzedaży 15 milionów e-czytników w tym roku i skurczeniu się tej sprzedaży do 11 milionów w roku przyszłym.

Osobiście uważam, że nie ma porównania dla funkcjonalności między e-czytnikiem a tabletem. Po prostu tablet "wymiata" pod każdym względem, za wyjątkiem: a) wyświetlacza, który jest nieprzyjazny dla oczu, b) prądożerności - głównie spowodowanej wyświetlaczem, c) ciężaru - też głównie spowodowanego wyświetlaczem. Gdyby nie te trzy wady z pewnością bym używał tableta.

No, ale tu niespodzianka: jeśli w powyższym artykule poklika się linki (najpierw na "Eink's quarterly statements" a potem na "Low power LCD screen") to dochodzimy do bardzo ciekawej informacji:

http://www.the-digital-reader.com/2012/ ... UbG0xxeZ8E

Otóż Japan Display Inc opracowało wyświetlacz LCD, który charakteryzuje się niezwykle małym zapotrzebowaniem na prąd: po pierwsze nie ma podświetlenia (które jest głównym prądożercą) a po drugie każdy piksel ma dodaną komórkę pamięci, więc nie trzeba "przemiatać" obrazu, tak jak w zwykłych LCD, aby podtrzymać wyświetlanie. Brak podświetlenia powoduje, że wyświetlacz pracuje w świetle odbitym a obraz wygląda nieco jak e-papier tylko, że kolorowy.

W artykule podano porównanie: wyświetlacz z iPada2 pobiera 2.4 wata przy maksymalnym podświetleniu, wyświetlacz Retina z iPada 3 ciągnie 7 watów - też przy podświetleniu na max, natomiast 7-calowy prototypowy ekran typu "LCD ePaper" pobiera ... 3 mW (tak, trzy miliwaty).

Brzmi obiecująco, nieprawdaż? Jedyna niewiadoma to cena tego ustrojstwa, ale chyba nie będzie zbyt wysoka biorąc pod uwagę, że chyba jest to ta sama technologia co dotychczas tylko zastosowana w sprytniejszy niż dotychczas sposób ...


18 mar 2013 10:30:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
@MiPr:
Ja nie pisałem o programach przeglądarce czy TTS, mp3 itp, a o podstawowych ustawieniach dotyczących wyświetlanego tekstu, tak — wydawałoby się — oczywistych rzeczach jak wielkość fontów czy marginesów. Brak tych opcji to ułomność i ja to dostrzegam. Też nie zaglądam do ustawień bo nic tam nie ma ;)

Porównania z tabletami to nic dziwnego. Pokazują one czego masom trzeba. Wystarczy zdać sobie sprawę ile osób jest w stanie przeczytać więcej niż trzy strony bez wielkiego wysiłku intelektualnego ;)
Masy chcą zabawki do przeglądania fejsbuków i innych głupot, a czasem przeczytać jakaś gazetkę lub nawet raz na ruski rok zmierzyć się z książką. I do takich właśnie rzeczy lepiej nadaje się tablet, co widać w tym artykule.

Równie odkrywcze byłoby porównania sprzedaży książek z kolorową prasą.


18 mar 2013 15:03:20
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
MiPr napisał(a):
Ja też tak myślałem, ale wygląda na to, że rynek czytników e-papierowych się zwija (co nie znaczy, że e-czytelnictwo się zwija)


Daj Bóg, żeby zwijał się u nas jak w Stanach, gdzie czytniki ma już 26% społeczeństwa (a tablety 31%). :)

http://swiatczytnikow.pl/w-styczniu-201 ... z-czytnik/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 mar 2013 16:09:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Tyle tego gadania o kolorowym epapierze i nic na razie z tego nie wychodzi. E Ink będzie jeszcze próbował opchnąć E Ink Triton w wersji z ledowymi lampkami, ale nie sądzę by to wypaliło. Qualcomm dość szybko zwinął produkcje Mirasol. Z pojawiających się tu i ówdzie plotek, że w 2013 r. mają trafić do masowej produkcji urządzenia z ekranami Liquavista, też nic nie będzie.

Czytniki staną się zbędne, gdy tablety zgarną ich zalety - energoszczędnośći i ekran nie kłujący w ślepia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 mar 2013 17:20:26
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
@MiPr, dotarłeś do bardzo ciekawych informacji, to akurat dane, których nie znaliśmy. W takim razie zastanawiamy się jak to będzie dalej? Jeżeli rzeczywiście nadejdzie ten moment, że tablety zostaną wyposażone w ekrany "kolorowe e-ink" i lepszą baterię,to szturmem mogą wejść na rynek. Wtedy już naprawdę będzie można mieć totalnie wszystko, czego potrzebujemy, w jednym urządzeniu. A co się wtedy stanie z klasycznymi czytnikami- znikną? A może ich ceny radykalnie spadną, tak,że każdy będzie mógł już sobie pozwolić na całkiem dobry czytnik? :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


19 mar 2013 8:40:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Potrzeby psychiczne zadecydują. Jest coś co każe mieć inne miejsce do jedzenia, a inne do spania. Nawet super wielofunkcyjne urządzenie nie zaspokaja moich potrzeb. Mój czytnik leży z otwartą książką i czeka, aż zacznę czytać.


28 mar 2013 9:12:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2011 16:41:11
Posty: 9
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
To mnie potwornie zdziwiło, jak pisaliście na głównej w 2011 mieli sprzedawać mirasole a nigdzie nie słyszałem żeby w europie to chcieli sprzedawać!:o Skandal naprawde chetnie bym kupił taki ekran kolorowy z działaniem kilku tygodni czy ile on miał, nawet jeśli kosztowałby koło 1000 zł problemem byłby tylko mały ekran do takiego Nie pojmuję w ogóle czemu zaprzestano produkcji!? Mogła to być żyła złota a tu nic, niewiarygodne, skandaliczne!!!


12 lip 2013 21:35:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron