Teraz jest 24 kwi 2024 22:06:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2013 13:32:40
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox a62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Wchodzisz w aplikacje, dodajesz nowy kanał rss.. musisz znać, jego adres. Z czterech któych próbowałem na razie działał mi tylko jeden np http://feeds.feedburner.com/wPolitycepl?format=xml, klikasz odśwież, urządzenie powinno poprosić o połączenie z siecią wi fii, dodajesz i cieszysz się wiadomościami na swoim ONYX...fajne uczcie to tak jakby mieć stale aktualizowaną gazetę pod ręką :D


16 sty 2013 11:47:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
nie bardzo rozumiem jak ci się udało połączyć z wifi skoro w czytniku nie ma odbiornika ?


16 sty 2013 13:11:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2013 13:32:40
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox a62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Na moim odbiornik Wifi jest. Mogę przesłać zdjęcia, wchodze nawet na to froum z przeglądarki znajdującej się w czytniku. Może serwis po naprawie urządzenia zrobił mi prezent dając płyte główną nie z A62S ;P Edit: Sprawdziłem zakładkę o nas: podaję ona że urządzenie ma 128 mb pamięci i procesor 800 mhz podczas gdy A62S ma mieć 256... obecność przeglądarki, Wifi zmniejszona pamieć świadczy jednoznacznie że moje urządzenie pos erwisowaniu dostało płytę główną z A60 :D


Ostatnio edytowano 16 sty 2013 15:22:44 przez lordbebech, łącznie edytowano 1 raz



16 sty 2013 15:09:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
na to wygląda bo u mnie pojawia się komunikat, że nie można było uruchomić odbiornika wifi


16 sty 2013 15:17:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 14:28:08
Posty: 3
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Znajomemu podoba się czcionka, której używam w moim A62S. Dla wyjaśnienia: od początku używam tej, która była ustawiona "fabrycznie". Na pytanie: "jaka to czcionka?", odpowiedziałem: "nie wiem, zaraz sprawdzę?". I tu pojawia się problem z odpowiedzią bo w menu "Domyślna czcionka" żadna nie jest zaznaczona. Stąd moje pytanie (może głupie): jak nazywa się czcionka, która jest ustawiona od "nowości" w A62S?


16 sty 2013 19:59:45
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
Skoro nie możesz przez menu ustawić czcionki i zobacyzć jaką masz, to pewnie używasz aplikacji Adobe Reader. Zmień na FB Reader i zobaczysz co to za czcionka, pewnie Dejavu Serif.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 sty 2013 20:46:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Gimlix - wystarczy uzyć klawiszy do przerzucania stron :D Po prostu na liście nie mieszczą się wszystkie czcionki i musisz przerzucić na następną stronę listy.

U mnie domyslna jest DejaVu Sans ale nie pamiętam czy ją zmieniałem. I tak uzywam czcionki Apolonia 500 :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


16 sty 2013 21:16:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 14:28:08
Posty: 3
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Vroo napisał(a):
Skoro nie możesz przez menu ustawić czcionki i zobacyzć jaką masz, to pewnie używasz aplikacji Adobe Reader. Zmień na FB Reader i zobaczysz co to za czcionka, pewnie Dejavu Serif.

Masz rację - używam Adobe Reader'a. Przełączyłem się na FB Reader'a, ale wygląda na to, że ma on całkiem niezależne ustawienia czcionki niż Adobe, bo była tam ustawiona czcionka o innym wyglądzie.

Rhavir napisał(a):
Gimlix - wystarczy uzyć klawiszy do przerzucania stron :D Po prostu na liście nie mieszczą się wszystkie czcionki i musisz przerzucić na następną stronę listy.


Wiem o tym - aż taki głupi nie jestem. :P
Podejrzewam, że przy domyślnej powinien być "wypełniony" kwadracik - u mnie wszystkie są "niewypełnione".


16 sty 2013 21:47:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013 10:23:32
Posty: 8
eCzytnik: nie mam
Post Re: BOOX A62S Evolution
Hej,

Czy ktoś próbował czytać na tym readerze komiksy w formacie .CBR lub jakimś innym ? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinię i jeśli można filmik na YT lub zdjęcia. Jeśli nie to zachęcam do wypróbowania :P


17 sty 2013 10:53:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
.CBR oraz .CBZ - to sa ZWYKŁE archiwa :D CBR to zwykłe archiwum RAR a plik CBZ to zwykłe archiwum ZIP.

Wystarczy więc rozpakować do jakiegoś katalogu i mamy pliki - najczęściej są to ponumerowane PNG lub JPEG - można je przeglądać jak "zwykłe" grafiki.

Nie wiem czy CoolReader lub FBReader czytają pliki graficzne - jeśli TAK to należało by plik CBR rozpakować i spakować do zwykłego ZIP'a - w pliku CBZ wystarczy zmienić rozszerzenie na ZIP.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


17 sty 2013 14:27:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013 10:23:32
Posty: 8
eCzytnik: nie mam
Post Re: BOOX A62S Evolution
Bardziej chodziło mi o zobaczenie jak to wygląda, ew. o opinie na temat czytania komiksów na tym sprzęcie.


17 sty 2013 17:32:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Jeśli komiks jest w PDF to nie ma problemu. Mozna ustawić Tryb Komiksowy i czyta się wygodnie

Jeśli zaś mamy komiks w postaci obrazków - czyli jak w CBR'ach - to nie jest tak dobrze. Generalnie żaden czytnik w takim przypadku nie będzie działał idealnie - oczywiście da się czytać, przeglądamy po prostu obrazki i tyle.

Problem jest w tym - że komiksy są bardzo ściśle przypisane do konkretnych stron. Skalowanie, rozmieszczenie i tak dalej. Czytniki zaś mają z tym problemy - o ile w przypadku książek - mając takiego przykładowego ePub'a można sobie dowolnie skalować - to w przypadku "sztywnych" komiksów w czasie skalowania moga być problemy.

Tryb Komiksowy w przypadku PDF'ów polega na tym, ze określamy wielkosć ramek i czytnik przy przerzucaniu strony "przesówa" nas w poziomie prawo, a po "dojściu" do prawej krawędzi, "przeskakuje" do niższego "rzędu" obrasków maksymalnie w lewo.
Jak mamy ramki o takiej samej lub zbliżonej wielkości to działa świetnie :D jak mamy rozne "gabaryty" ramek to nie jest tak dobrze.

Ogólnie wiele zalezy od jakości pliku z komiksem oraz samego komiksu - CBR czy CBZ są najbardziej wredne - bo musimy je oglądać jak pokaz zdjęć. W PDF'ach jest znacznie lepiej i czyta się dobrze.

Niestety czytniki nie "lubią" :D komiksów - wynika to z tego, że komiks jest obrazkiem - a czytnik w założeniu ma wyświetlać znaki a nie oborazki. :D

W przypadku gdy chcemy czytać tylko komikcy - to polecił bym jakiś tablet z ekranem LCD - sprawuje się znacznie lepiej niż czytnik z EInkiem. Sam komiksy czytam na moim tablecie HP i jest to znacznie wygodniejsze, zwłaszcza gdy mamy kolorowy komiks - niestety mamy wady ekranó LCD. Stąd ostatnio czytam komiksy na papierze. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


17 sty 2013 21:25:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2013 20:20:06
Posty: 3
Post Re: BOOX A62S Evolution
Mam pytanie. Po aktualizacji problem wieszania się rozwiązał, ale mam za to problem z wyłączaniem. Jeżeli krótko przyciskam wyłącznik to się ładnie usypia ale jeżeli dlużej to się wyłącza i.... po chwili włącza jeszcze raz. To samo się dzieje jak ustawi się automatyczne uśpienie a następnie wyłączenie. A i jeszcze jedno. Po wyłączeniu ekran za jednym razem jest biały a za innym szary, czy to coś niepokojącego, czy nie ma znaczenia?


18 sty 2013 9:33:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2013 11:58:09
Posty: 5
Post Re: BOOX A62S Evolution
Przeczytałem cały wątek i jeszcze wiele opinii nabywców tego sprzętu na stronach różnych sklepów, A62S wygląda w tym świetle jak udana chinska zabawka do badania wytrzymałości nerwowej klientów.
Ktoś napisał że tylko kilku zarejestrowanych na forum ma problemy a cała rzesza ludzi którym się nic nie dzieje po prostu nie opisuje problemów z czytnikiem. Otóż jest to jak najbardziej złe myślenie, wystarczy przeczesać internet i przekonać się że 95% opinii zamieszczonych o A62S jest negatywna a prawie każda negatywna opisuje zawieszanie się użądzenia.
Chciałem dziś zakupić sobie ten czytnik ale raczej powstrzymam się od tego i poszukam produktu innej firmy.
Mam słabą wytrzymałość na stres :D


18 sty 2013 12:14:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
coś mało dokładnie czytałeś :-) ostatnia aktualizacja rozwiązała problem zawieszania się czytnika. Od momentu kiedy zainstalowałem nowy soft przeczytałem 2 książki i czytnik nie zawiesił się nawet raz


18 sty 2013 13:28:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: