Teraz jest 23 lip 2018 6:45:31

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
PocketBook Touch HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65, Pocketbook Touch HD
Post Re: PocketBook Touch HD
Czytnik wlasnie do mnie dotarl, ale dopiero wieczorem zacznę się nim bawić. Na ile macie ustawione natężenie światła w swoich pocketbookach?

20 gru 2016 13:58:00
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
daro napisał(a):
Na ile macie ustawione natężenie światła w swoich pocketbookach?

Najczęściej na zero. W podróży czy poczekalni - zależnie od warunków, ale zwykle nie więcej niż do połowy.

20 gru 2016 15:03:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
To zależy od pory dnia. Ja w dzień mam ok 1/3 do 1/2 jasności. W nocy znacznie mniej ~10% - 15%.

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

20 gru 2016 15:31:27
Użytkownik

Coś źle robię z CR. Po zamontowaniu wg przepisu Cyfranka, zamontowaniu dodatkowych fontów, książki nie chcą mi się otwierać w żadnym z readerów :( . Pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych.Co źle robię? Może tak łopatologicznie...
PS
Udało się.
Jak ustawić tzw linię stanu ( numer strony, zegarek, itd) na dole?
Książki ładuje na czytnik z komputera. Do jakiego katalogu dawać książki?

20 gru 2016 21:34:16
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
daro napisał(a):
Co źle robię? Może tak łopatologicznie...

Napisz proszę, co zrobiłeś źle, może uzupełnię opis u siebie, żeby innym było łatwiej :)

daro napisał(a):
Książki ładuje na czytnik z komputera. Do jakiego katalogu dawać książki?

Nie ma specjalnego znaczenia. Calibre wgrywa do Books. Możesz się tego trzymać, robiąc podkatalogi, albo wedle uznania.

20 gru 2016 22:15:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dalem radę z CR korzystając ze strony MobileReader czy jakoś tak. Jest tam prosty schemat co i jak :). A jak przenieść stopkę na dół w CR?

20 gru 2016 22:19:59
Użytkownik

eCzytnik: PW2, PW3, KOA2, Yotaphone2
daro napisał(a):
A jak przenieść stopkę na dół w CR?

Kiedyś strawiłem na poszukiwaniach sporo czasu, ponieważ mnie też to wkurza. Niestety nie znalazłem, stąd wnoszę, że się nie da, ale może ktoś był bardziej spostrzegawczy niż ja, chętnie bym się dowiedział :)

21 gru 2016 12:32:57
Użytkownik

Jakoś tak naturalnie byłoby, zeby stopka była na dole. Bodajże w AlReaderze mozna było dowolnie ustawiać stopkę

21 gru 2016 15:24:05
Użytkownik

eCzytnik: M92, T68
Wczoraj odebrałem Touch HD, który miał być pierwszym Pocketbookiem jakiego zakupiłem, po kilku Onyxach, z którymi miałem zarówno bardzo pozytywne, jak i negatywne doświadczenia. Obecnie używam Kobo Aura H2O, i nie zanosi się bym chciał go wymienić. Touch HD miał być dla członka rodziny.
Niestety pod kątem usability jest to rozczarowanie, mam nadzieję, że inni rozwieją poniższe wątpliwości, bo Pocketbook jako jeden z nielicznych przypomina mi pewną swobodę w customizacji jaką miały Onyxy:

- mapowanie dotyku porażka. Po pierwsze brak ustawień, te dotyczą tylko przycisków fizycznych. Zaprogramowany dotyk jest nieintuicyjny. Stąd na dole prawej strony, gdzie naturalnie sięga się do zmiany strony do przodu, zmiana jest do tyłu. Trzeba dotknąć nieco wyżej, albo po lewej stronie. Pewnie można się przyzwyczaić, ale usability w tym zakresie leży...
- wieszanie się czytnika po otwarciu kilku ebooków. Z tym, że nie wiesza się permanentnie, a jedynie nie wczytuje plików. Konieczny restart.
- brak dłuższego niż 60 minut uśpienia. KOBO odzwyczaił mnie zupełnie od włączania i wyłączania urządzenia. Touch HD po max. 60 minutach wymaga ponownego uruchomienia. Może ma to związek z baterią albowiem...
-... bateria drenowała się bardzo szybko. W ciągu dwóch godzin na oświetleniu 30-50% z 71% zeszła do 50%! Niepokojące, może musi się "sformatować" poprzez kilkukrotne rozładowanie i ładowanie, ale miałem nadzieję, że takie czasy już za nami.
- dedykowana okładka producenta to kolejne rozczarowanie. Z jednej strony magnes jest za słaby żeby pewnie utrzymać okładkę w zamknięciu (podobny problem jak w KOBO), przydałaby się jakaś gumka lub zatrzask. Ale z drugiej strony magnes jest za silny i okładki nie można w czasie czytania złożyć, bo wygasza czytnik... bezużyteczna i irytująca.
- obudowa jak w ONYX Lynx, bardzo łapie paluchy, stąd przydałaby się porządna okładka... i koło się zamyka.

Niestety pierwszy kontakt z PB rozczarował, a szkoda bo mam zamiar zainwestować w 8'' ze względu na PDFy, a tu wyboru dużego nie ma, ale z chęcia przetestuje ośmiocalowy PB z nadzieją, że podobnie jak w ONYX zdarzają się wpadki, ale i doskonałe czytniki.

22 gru 2016 9:04:09
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
wolviex napisał(a):
Niestety pierwszy kontakt z PB rozczarował, a szkoda bo mam zamiar zainwestować w 8'' ze względu na PDFy, a tu wyboru dużego nie ma, ale z chęcia przetestuje ośmiocalowy PB…

Zalecam dużą ostrożność. 8 cali to nie jest ani odpowiednio dużo, ani zbyt mało dla PDF, ale z takich książek chciałbym korzystać porównywalnie jak z papierowymi – notatki (najlepiej odręczne, rysikiem) i „kartkowanie” (są na to sposoby, co ładnie pokazało Sony w swoim dużym i drogim „cyfrowym papierze”).

Zwykłe czytniki, większe niż 6" (opcjonalnie 6.8") mają paskudną zależność – im większy tym bardziej „stacjonarny”, a w takich warunkach zdecydowanie lepiej skorzystać z komputera (zakładam, że to nie powieści, czytane „od dechy do dechy”, w PDF, tylko różne dokumenty techniczne lub artystyczne).

8" czytnik ma sens tylko dla osób mających problemy z wzrokiem i stosujących duże wielkości fontu.

22 gru 2016 10:30:16
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
wolviex napisał(a):
-... bateria drenowała się bardzo szybko. W ciągu dwóch godzin na oświetleniu 30-50% z 71% zeszła do 50%! Niepokojące, może musi się "sformatować" poprzez kilkukrotne rozładowanie i ładowanie, ale miałem nadzieję, że takie czasy już za nami.

W moim TL3 żywotność baterii jest również żenująco niska, przy czym głównym pożeraczem jest wifi. Bardzo pomaga, gdy je wyłączę.

wolviex napisał(a):
Niestety pierwszy kontakt z PB rozczarował, ...

Mam wrażenie, że PB pod niektórymi względami od lat stoi w miejscu. Na przykład ciągle ten sam biedny słownik z równie nieergonomicznym interfejsem, jaki miałem na starym modelu niedotykowym. Niedopasowana okładka z odklejającymi się magnesami (ta dla HD na obrazku wygląda identycznie). Czy dorzucili chociaż jeden font dostosowany do e-papieru, czy ciągle dają ten sam zestaw "dla ubogich"?
A jaki odcień ma oświetlenie? Czy wciąż niebieskie jak w TL3?

Mimo wszystko skusiłbym się na HD, gdyby zaczęli obsługiwać Legimi. Chociaż szkoda, że support już olewa moje (grzeczne i sporadyczne) pytania o postępy prac w naprawianiu klienta dropboksa....

22 gru 2016 10:40:02
Użytkownik

Zaznaczam, że jeszcze nie testowałem dokładnie.
Etui- lepsze było w moim AG ale magnes trzyma mocno, fakt jak sie złoży do tyłu, ekran wygasza sie. U mnie, jak narazie nic się nie wiesza. Zaznacz opcję wyłącz i czytnik jest uśpiony bez okresu czasowego. Bateria trzyma, ale nie mam włączonego wifi. Który czytnik nie lapie paluchów?

22 gru 2016 11:32:48
Użytkownik

wolviex napisał(a):
Wczoraj odebrałem Touch HD, który miał być pierwszym Pocketbookiem jakiego zakupiłem, po kilku Onyxach, z którymi miałem zarówno bardzo pozytywne, jak i negatywne doświadczenia. Obecnie używam Kobo Aura H2O, i nie zanosi się bym chciał go wymienić. Touch HD miał być dla członka rodziny.
Niestety pod kątem usability jest to rozczarowanie, mam nadzieję, że inni rozwieją poniższe wątpliwości, bo Pocketbook jako jeden z nielicznych przypomina mi pewną swobodę w customizacji jaką miały Onyxy:

- mapowanie dotyku porażka. Po pierwsze brak ustawień, te dotyczą tylko przycisków fizycznych. Zaprogramowany dotyk jest nieintuicyjny. Stąd na dole prawej strony, gdzie naturalnie sięga się do zmiany strony do przodu, zmiana jest do tyłu. Trzeba dotknąć nieco wyżej, albo po lewej stronie. Pewnie można się przyzwyczaić, ale usability w tym zakresie leży...

Nie ma czytników doskonałych, każdy ma swoje zalety i wady, więc jak przymierzamy się do zakupu należy przeprowadzić analizę za/przeciw i dopiero potem świadomie wybrać. Wymienione przez Ciebie czytniki też przez wielu są negowane ze względu na swoje wady - Kobo - brak suportu, nie nadają się do PDF, drogie, Onyxy - wystarczy poczytać to forum ile psów powieszono na tych urządzeniach.
Niektóre wady można ominąć. Tak jest w Pocketbokach z mapowaniem. Instalujesz CoolReadera i masz prawie nieograniczone możliwości mapowania dotyku.

wolviex napisał(a):
- wieszanie się czytnika po otwarciu kilku ebooków. Z tym, że nie wiesza się permanentnie, a jedynie nie wczytuje plików. Konieczny restart.

Czytniki to urządzenia z ograniczeniami sprzętowymi, które mają zapewnić niskie zapotrzebowanie na energię. Każdy czytnik można zapchać otwierając wiele książek na raz, pamięć i taktowanie procesora nie są nieograniczone. Problem w tym, że nie da się czytać już dwóch książek na raz, więc mnie trochę dziwi taki zarzut, tym bardziej że dotyczy praktycznie wszystkich czytników.

wolviex napisał(a):
- brak dłuższego niż 60 minut uśpienia. KOBO odzwyczaił mnie zupełnie od włączania i wyłączania urządzenia. Touch HD po max. 60 minutach wymaga ponownego uruchomienia. Może ma to związek z baterią albowiem...

Zainstaluj CR3 i problem się rozwiązuje. Z uśpienia powracasz jednym tapnięciem na ekranie, lub w ogóle wyłączasz uśpienie. Ja swojego czytnika nie wyłączam, tylko zostawiam w uśpieniu i jak chcę czytać po sekundzie już mam tekst, tak jak Ty w Kobo.

wolviex napisał(a):

Trzeba wyłączyć wi-fi i problemu nie ma. Większość potrzebuje wi-fi do synchronizacji i później jest niepotrzebne. Jak ktoś potrzebuje mieć włączone wi-fi non stop, powinien wybrać np. Kindle.

wolviex napisał(a):
- dedykowana okładka producenta to kolejne rozczarowanie. Z jednej strony magnes jest za słaby żeby pewnie utrzymać okładkę w zamknięciu (podobny problem jak w KOBO), przydałaby się jakaś gumka lub zatrzask. Ale z drugiej strony magnes jest za silny i okładki nie można w czasie czytania złożyć, bo wygasza czytnik... bezużyteczna i irytująca.

A to już kwestia gustu i o tym nie ma sensu dyskutować. Ja mam zupełnie odmienne odczucia co do firmowych okładek. W InkPadzie rzeczywiście jest źle zaprojektowana ale do TL ( a więc i do Touch HD) są wg mnie bez zarzutu, zwłaszcza magnes.

wolviex napisał(a):
- obudowa jak w ONYX Lynx, bardzo łapie paluchy, stąd przydałaby się porządna okładka... i koło się zamyka.

To przypadłość większości czytników. Okładka rozwiązuje problem.

wolviex napisał(a):
Niestety pierwszy kontakt z PB rozczarował, a szkoda bo mam zamiar zainwestować w 8'' ze względu na PDFy, a tu wyboru dużego nie ma, ale z chęcia przetestuje ośmiocalowy PB z nadzieją, że podobnie jak w ONYX zdarzają się wpadki, ale i doskonałe czytniki.

Obecnie do PDFa nie znajdziesz nic lepszego niż Pocketbook InkPad (na zbliżonym poziomie cenowym), może przyszłość coś przyniesie. Co prawda @athame ma inne zdanie w tej kwestii, ale większość jednak nie ma cierpliwości do czytania tego formatu na 6 calach.

22 gru 2016 11:58:20
Użytkownik

Ja tam czytam PDF na 6 calowym. Odpowiednio ustawiam i heja do przodu

22 gru 2016 12:56:22
Użytkownik

daro napisał(a):
Ja tam czytam PDF na 6 calowym. Odpowiednio ustawiam i heja do przodu

I to jest dowód, że na Pocketbookach da się czytać PDFy :D, nawet na Touch HD :^

22 gru 2016 14:03:08
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona