Teraz jest 19 kwi 2024 19:21:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
cybook odyssey 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2009 14:20:33
Posty: 2
Post cybook odyssey
witam
zastanawiam sie nad kupnem ebooka i mam pytanie czy ktos testowal cybook odyssey ?? jak sie ma do innych ebookow ?
jesli nie to co polecacie , wymagania takie
- zeby przy zmianie strony nie migal na czarno - strasznie irytujace
- szybka zmiana stron
- czytal duzo formatow
- slownik pl-en , en-en
- 6cali wystarczy
widac wielkich wymagan nie mam
jak sie maja do siebie boox 60 i boox x61s ?


22 gru 2011 22:56:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: cybook odyssey
Hej!
Każdy czytnik ebooków oparty o papier elektronicznyc (e-ink) będzie miał efekt migotania na czarno przy odświeżaniu stron. Jedne mają ten efekt bardziej widoczny - inne mniej. Ja akurat mam Kindle Keyboard i przyzwyczaiłem się do tego bez problemu. Tu akurat mignięcie wydaje mi się krótkie a zmiana stron szybka. Ale na ten przykład czytnik eClicto ten czas, gdy trzeba czekać na nową stronę - ma wyraźnie dłuższy. Zapewne zależy to trochę od zastosowanego rodzaju ekranu (Kindle ma ekran Pearl, który uważany jest za najnowocześniejszy i faktycznie widać różnicę przy porównaniu z ekranami e-ink starszej generacji, nie jest ona jednak jakaś kolosalna) i procesora.
Jeśli chodzi o wielość formatów, to u siebie rozwiązuję to dzięki Calibre - programowi do zarządzania ebookami. Przy okazji robię też konwersję np. plików *.odt (OpenOffice) czy epub.
Nie mam doświadczeń z cybbokiem czy booxami :) Ale ktoś na pewno pomoże...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


23 gru 2011 10:17:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: cybook odyssey
meterrr napisał(a):
- zeby przy zmianie strony nie migal na czarno - strasznie irytujace
- szybka zmiana stron
- czytal duzo formatow
- slownik pl-en , en-en
- 6cali wystarczy
widac wielkich wymagan nie mam
jak sie maja do siebie boox 60 i boox x61s ?

Mam BOOX-a od 2 lat. Czyta dużo formatów. Słownik trzeba sobie znaleźć, albo przygotować - obsługuje otwarty format StarDict. Strony zmienia jak na mój gust szybko. Przy szybkim odświeżaniu, nowa strona "przenika" w starą, która znika i jest to szybkie. Ma opcję ustawiania pełnego odświeżania (to czarne mignięcie) co 3-9 stron - bez tego na żadnym czytniku z e-ink się nie obejdzie, bo pojawiają się "duchy" i trzeba od czasu do czasu ekran "przeczyścić" ;)
X61S jest troszkę szybszy, ale nie ma WiFi i dotyku - ergonomicznie A60 dla mnie jest wygodniejszy choć może dla kogoś gorzej wyglądać - ma przyjemniejsze etui ;) Oba mają już ekrany Pearl.
Moim zdaniem warto dołożyć tą stówe i mieć obsługę WiFi i ekran dotykowy.

_________________
W Obrazek też ;)


23 gru 2011 12:04:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2009 14:20:33
Posty: 2
Post Re: cybook odyssey
ok poprzegladalem oferty na rynku i naprawde podoba mi sie to jak odyssey pracuje (duzo filmikow na youtubeie : )
ale cena troche odpychajaca (150E) jesli za 100$ mozna miec prs t1 od sonego, w sumie nawet bym sie na niego zdecydowal, tylko to nieszczesne miganie na czarno przy odswiezaniu kazdej strony
przy boox'ach i odysseyu nie ma takiego migania przy przechodzeniu ze strony na strone... mozna sie spodziewac ze dodadza takie zachowanie do sonego wraz ze zmiana firmwaru ? czy to jakis wiekszy problem ?


25 gru 2011 0:51:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: cybook odyssey
Możesz przyjrzeć się także booxowi i62, aktualnie jest promocja i za 800 zł można go kupić w Vobisie. Ma dotykowy ekran na podczerwień (jak w Sony) oraz wifi.


26 gru 2011 0:08:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: cybook odyssey
meterrr napisał(a):
witam
zastanawiam sie nad kupnem ebooka i mam pytanie czy ktos testowal cybook odyssey ?? jak sie ma do innych ebookow ?
jesli nie to co polecacie , wymagania takie
- zeby przy zmianie strony nie migal na czarno - strasznie irytujace
- szybka zmiana stron
- czytal duzo formatow
- slownik pl-en , en-en
- 6cali wystarczy
widac wielkich wymagan nie mam
jak sie maja do siebie boox 60 i boox x61s ?


Witam, jestem posiadaczem czytnika Cybook odyssey i mogę napisać parę słów na temat tego czytnika. Kupiłem go skuszony filmikami na Youtubie. Generalnie czytnik jest ok, rzeczywiście jest szybki i działa szybkie przewijanie ekranu w menu, przewijanie książki oraz najfajniejsze jest płynne przewijanie stron internetowych.

Ekran:
Ekran pearl, na zewnętrznej warstwie pod pewnymi kątami widoczna jest delikatna siateczka, związana najprawdopodobniej z pojemnościowym ekranem dotykowym. W zasadzie nie przeszkadza w czytaniu, gdyż można tak ustawić ekran, że w ogóle jej nie widać. Ekran jest czytelny i ma 16 odcieni szarości. Odnoszę jednak wrażenie, że np w czytniku onyx i62 lub onyx M90 ekran ma trochę większy kontrast. Tak czy inaczej ekran jest czytelny, szybki a delikatna siateczka widoczna pod niektórymi kątami w praktyce nie przeszkadza.

Wygląd:
Czytnik jest lekki i dobrze wykonany.
Wygląd czytnika jest bardzo ładny, oryginalne etui jest chyba najlepsze jakie widziałem a miałem w rękach czytniki PRS-505, PRS-600, PRS-350, Onyx A60, Onyx M90, Onyx i62, PocketBook 903. Piszę o tym, gdyż wygląd i jakość wykonania czytnika jest bardzo ważna w codziennym obcowaniu z czytnikiem.

Prędkość działania:
Czytnik jest dość szybki choć w przypadku ładowania bardziej rozbudowanych stron internetowych mógłby działać trochę szybciej.

Ekran dotykowy działa bardzo dobrze choć mam wrażenie, że w czytnikach PRS-350 i Onyx i62 dotyk działa troszeczkę lepiej.

Oprogramowanie:
Tu jest najwięcej minusów. Oprogramowanie generalnie jest bardzo proste. W zasadzie czytnik umożliwia czytanie książek i serfowanie po internecie. Czasem się zawiesza (głównie przy przeglądaniu internetu) ale mam nadzieję, że przy kolejnych poprawkach oprogramowania zostanie to naprawione. Nie ma żadnych gier, jest tylko słownik francuski i chyba nie da się zainstalować innego. Liczba czcionek jest niewielka ale wystarczająca. Liczba rozmiarów czcionek jest tak wielka, że praktycznie płynnie można dobrać sobie odpowiadający nam rozmiar czcionki.

Czytnik bez problemu obsługuje pliki epub, txt i html. Obsługa plików pdf jest dobra ale niestety nie ma opcji reflow więc przy plikach sformatowanych do rozmiaru A4 może być problem z czytaniem. Jak na razie nie ma płynnego przesuwania strony w przypadku plików pdf jak plików jpg. W opcjach dotyczących plików epub, txt i html brakuje mi możliwości ustawiania szerokości marginesów. Domyślne marginesy są dość duże. Również linia pokazująca numer czytanej strony jest dość duża i zajmuje sporo miejsca. Co gorsze, zwiększając rozmiar czcionki, powiększa się również czcionka pokazująca numer czytanej strony, przez co jest mniej miejsca na czytany tekst.

Podsumowując
Sprzętowo czytnik przedstawia się rewelacyjnie. Minusem jest dość ubogie oprogramowanie, szczególnie gdy porówna się je do oprogramowania czytników Onyx, PocketBook oraz czytników Sony z oprogramowaniem PRS+ (rozszerzone oprogramowanie czytników Sony). Jeżeli jednak nie zależy komuś na grach ale jedynie na tym do czego stworzony został czytnik, czyli na czytaniu książek, nie powinien się zawieść.
Czytnik obsługuje się wygodnie i czyta na nim bardzo przyjemnie. Jeżeli poprawione zostaną drobne błędy w oprogramowaniu, powodujące blokowanie się czytnika w niektórych momentach (głównie podczas przeglądania stron internetowych) będzie to naprawdę udany czytnik.

_________________
Dragon


06 sty 2012 17:05:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: cybook odyssey
Teraz Bookeen Cybook Odyssey dumnie reklamowany jako "jako pierwszy tablet eInk jest dostępny w księgarni bezkartek.pl za 629 zł.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


11 mar 2012 16:24:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: cybook odyssey
Można do tego czytnika wgrać własne czcionki?

Oglądałem go na targach i sprawiał dobre wrażenie. Podobno to prawie to samo co Pocketbook 622.
Tak przynajmniej poinformował mnie sprzedawca.


11 cze 2012 20:03:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: cybook odyssey
a czy coś więcej na temat tych podobieństw?
bebechy te same?
ten sam producent? tylko opakowanie brandowane per zleceniodawca(odyssey/booken)?
Własnie jestem w fazie wyboru między tymi dwoma i nie mogę się zdecydować.


22 cze 2012 13:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 13:57:21
Posty: 1
Post Re: cybook odyssey
Witajcie:)
Naczytałam się już tyle o czytnikach, że powinnam wiedzieć wszystko, a tak na prawdę im więcej wiem, tym mniej wiem :)
Początkowo chciałam Onyxa i, ale po pomacaniu go i poczytaniu opinii już go nie chcę, bo jest dla mnie zdecydowanie za wolny i to zawieszanie wr.... Potem jeszcze myślałam o pockecie, miałam w ręce 311 basic i ekran jest dla mnie zbyt ciemny, 622 jest natomiast zbyt drogi.
Obecnie skłaniam się ku Cybook Odyssey, nie mogę go dotknąć, więc proszę o pomoc, po pierwsze to nie wiem czy ten ze strony producenta, to ta nowa wersja 2013, która jest na bezkartek?
http://www.thalia.de/shop/ereader_vergl ... 89589.html
http://www.bezkartek.pl/br-v-br77/czytn ... ersion.jsf
Może mi go w Niemczech kupić koleżanka więc wolałabym ten tańszy :)
Orientujecie się może jakie ten z thalii ma wgrane języki? Zarówno słowniki jak i język menu? Nie musi mieć polskiego ale niemieckiego nie zdzierżę :)
Jeśli chodzi o ekran, to czy jest ładny, jasny? HD Frontlight ma piękny wyświetlacz, czy ten model jest dużo gorszy?
Czy można w nim dodawać wiele zakładek do jednej książki?
Jak wygląda wyszukiwanie, czy mogę robić katalogi i przeszukiwać dany katalog, czy szuka w całości?
Czy ma osobny notatnik?
Obsługuję się go palcem czy rysikiem?
Priorytetem dla mnie jest szybkość i niezawodność czytnika, solidne wykonanie, ładny i jasny ekran, do przyjęcia jest taki odcień jak w onyxie i, podświetlenie mnie w ogóle nie interesuje, nie zamierzam go używać. Nie potrzebuję żadnych bajerów, czytnik ma być do czytania.
Czy ten czytnik spełni powyższe wymagania, czy może polecacie coś innego?
Dzięki za pomoc :)


03 maja 2013 15:55:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: