Teraz jest 24 kwi 2024 3:00:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Virtualo z nowym wyglądem i MOBI.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 23:05:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
W nawiązaniu do artykułu: w końcu coś ruszyło i w Virtualo pojawiła się beletrystyka w MOBI, zabezpieczone jedynie znakiem wodnym i bez ograniczeń drukowania, kopiowania itp. Nawet promocją teraz mają (na wszystkie MOBI -15%, ale są nawet -40%).
Przy takich ograniczeniach EPUBów z ADE chyba nawet posiadaczom czytników innych niż Kindle bardziej opłaca się kupić MOBI i legalnie sobie skonwertować, mając możliwość np. drukowania.
Więc jednak jaskółka ebookPoint czyniła wiosnę :).
Pewnie zaraz niektórzy zaczną narzekać, że mała oferta, nie wszystkie wydawnictwa itp. - a moim zdaniem teraz to już ruszy.


23 gru 2011 5:18:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
blue napisał(a):
Przy takich ograniczeniach EPUBów z ADE chyba nawet posiadaczom czytników innych niż Kindle bardziej opłaca się kupić MOBI i legalnie sobie skonwertować, mając możliwość np. drukowania.

Dokładnie. Paradoksalnie - więcej swobód wynika z zamkniętego ekosystemu Kindle :)

blue napisał(a):
Pewnie zaraz niektórzy zaczną narzekać, że mała oferta, nie wszystkie wydawnictwa itp. - a moim zdaniem teraz to już ruszy.

To, że na razie jest mała oferta - z 60 pozycji - to fakt. Ale tak było zawsze - u nas się startuje z czymkolwiek, a nie tysiącami pozycji, niestety. Natomiast to, że oni tak tego nie zostawią, to pewne.

Najbardziej chciałbym zobaczyć minę tych wszystkich, którzy twierdzili, że MOBI to Virtualo puściło na odczepnego, tylko do darmowych pozycji.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 gru 2011 9:00:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
blue napisał(a):
Przy takich ograniczeniach EPUBów z ADE chyba nawet posiadaczom czytników innych niż Kindle bardziej opłaca się kupić MOBI i legalnie sobie skonwertować, mając możliwość np. drukowania.

Nie zapominajmy, że wiele czytników, które wspierają ePUB-y, mają również wsparcie dla PRC/MOBI i nie trzeba niczego konwertować, tylko kupić i czytać! :)
Najbliższe przykłady: Bebook-i (wszystkie z rodzin Hanlin V3, V5), Pocektbook-i, wszystkie modele Onyx BOOX ...

_________________
W Obrazek też ;)


23 gru 2011 11:51:37
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
A mnie jest szczególnie miło, że wśród utworów znalazło się 14 tytułów z RW2010 http://virtualo.pl/?q=rw2010&f=format_id:6 :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


23 gru 2011 13:18:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Czyli, jednak nic się nie zmieniło i Virtualo jako MOBI oferuje de facto tylko to, co poddostawcy (RW2010) oferują jako MOBI.
Rozumiem, że jak wydawnictwo mówi, że chce DRM, to nic nie da się zrobić, ale szumne chwalenie się MOBI w ofercie jest... przegięciem? niedopowiedzeniem? dezinformacją? manipulacją? Na pewno jest na wyrost, bo w dalszym ciągu ilość plików w MOBI jest listkiem figowym dla oferty e-booków (60 tytułów u największego dystrybutora? Toż to śmiech na sali!), żeby można było argumentować, że oferuje się też MOBI. No, trzeba też pamiętać, że sama ilość e-tytułów w ofercie (niezależnie od formatu) też jest takim listkiem figowym, pozwalającym na pochwalenie się, że oferuje się e-booki. Użytkownicy Kindli mają więc ofertę będącą listkiem figowym do kwadratu. Jeee!!!1jeden Otwierać szampany!

Mori, ten gość z Woblinku miał jednak rację w jednym: MOBI nie jest traktowany poważnie. Do oferty dodawane są ochłapy (Broń boże, nie mam na myśli ochłapów pod względem jakości utworów. Chodzi mi o ilość tytułów.), żeby polepszyć wizerunek portalu jako otwartego na Kindlowców.

A, uważam, że to jest jak najbardziej odpowiedni kierunek, należy dać zwrotny sygnał, że e-księgarnie postępują dobrze, że doceniamy itd, itp., ale nie ma sensu wpadać w hurraoptymizm. To nie jest "virtualo z mobi", tylko "Virtualo udostępnia kilka książek jako mobi, głównie te mniej popularne".

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


23 gru 2011 14:14:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Tak jak pisałem - u nas nigdy się premier, niestety, nie robi z dziesiątkami tysięcy tytułów. Natomiast doszły komercyjne książki (np. WL z McCarthym), więc to nie jest tak, że to tylko klasyka + self-pub. Zawsze się to zaczyna od kilku pozycji, a potem rozwija - zatem naprawdę nie widzę dlaczego miałoby się krytykować za to Virtualo. Jeśli to tylko pozerstwo z ich strony - to pozostali nawet się na takie pozerstwo nie silą.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 gru 2011 15:36:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Nie krytykuję za pozerstwo (a przynajmniej nie to było moim zamierzeniem), tylko tonuję optymizm. Jest to kroczek w dobrym kierunku, ale tylko kroczek, a nie kamień milowy i mój entuzjazm jest proporcjonalny. No i masz rację, lepsze pozerskie MOBI niż brak nawet pozorów.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


23 gru 2011 16:39:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Nie wiem, jakim cudem widzicie w MOBI 60 pozycji, kiedy ja widzę 7005...
Tak czy inaczej moim zdaniem to próba sondowania rynku i skoro wchodzą tak duże wydawnictwa jak WL, Albatros czy Czarna Owca to możemy spodziewać się przełomu.


23 gru 2011 17:52:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
blue napisał(a):
Nie wiem, jakim cudem widzicie w MOBI 60 pozycji, kiedy ja widzę 7005...

Była już mowa, że klasyki nie liczymy. Ja dodatkowo odjąłem self-pub (wybacz Maćku).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 gru 2011 18:01:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Szaleństwo, nie szaleństwo - nie ważne. zagłosowałem portfelem i dwie książeczki już kupiłem :)
Będzie w sam raz do wysłania na rodzinne Kindle jutro ;)


23 gru 2011 18:18:21
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Mori napisał(a):
blue napisał(a):
Nie wiem, jakim cudem widzicie w MOBI 60 pozycji, kiedy ja widzę 7005...

Była już mowa, że klasyki nie liczymy. Ja dodatkowo odjąłem self-pub (wybacz Maćku).


A ja się wcale nie czuję urażony, choć wcale nie uważam naszych tytułów za self-pub.

Owszem, Autorzy debiutowali z tymi utworami w naszym serwisie, ale w tej chwili ich utwory to "pełnowartościowy" e-book, bez żadnych wad, które zwykle przypisuje się self-pubom :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


23 gru 2011 21:06:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Kurcze, chciałem wysłać pliki mobi z Virtualo na Kindla mailem i dostałem info, że format nie jest obsługiwany...
Ktoś wie, co może być przyczyną?

Nie działa ani zwykła wysyłka, ani convert.

Dodam, że po wrzuceniu drag'n'drop do katalogu documents jest odczytywany bez najmniejszych problemów.


24 gru 2011 16:32:43
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Pobrałem fragment jakiegoś dzieła, wysłałem mailem na kundla i jest okej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


28 gru 2011 16:26:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 21:59:48
Posty: 3
eCzytnik: KINDLE 3 KEYBOARD
Post Re: Virtualo z nowym wyglądem i MOBI - komentarze
Po pierwsze, chciałbym się przywitać. Mam nadzieję, że mój byt na forum nie będzie nikogo drażnił.
Po drugie, mam problem z kupnem ebooka w Virtualo. Czy robię coś źle? Ot to proces jaki wykonuje i zawsze kończy się fiaskiem:
-Jestem na stronie głównej.
-Wybieram interesujący mnie produkt i klikam "Kup teraz"
-HYC! Przenosi mnie do koszyka w, którym spoczywa sobie moja książka. Wszystko w takiej mini-tabelce: TYTUŁ, FORMAT, CENA, RABAT, DO ZAPŁATY.
-Pod tabelką znajdują się dwa pola: "Kod promocyjny" i stwierdzenie, że chce fakturę VAT, a obok stwierdzenia okienko, które można wypełnić ptaszkiem. Nie bardzo wiem "oso hosi" z kodem, a faktury nie chcę, więc
-Klikam w słowo "Kasa".
-HYC! Kolejna tabelka tym razem: Format Okres Cena Rabat Netto Vat Brutto. Virtualo daje mi też znać po raz kolejny ileż to mam zapłacić. Podaje kwotę słownie i cyframi. Klikam w słowo PŁACĘ
-HYC! Wybierz formę płatności. Chcę dokonać przelewu, więc 6. kropeczka do wypełnienia to mój bank (ING). I tu zjawiska nadprzyrodzone biorą górę... Czytam sobie ze spokojem na dolę strony: "Uwaga!

W celu dokonania płatności zostaniesz przekierowany na bezpieczną stronę serwisu
eCard.pl lub na stronę wybranego banku.
Zakupione przez Ciebie produkty są w formie cyfrowej i będą dostępne zaraz po dokonaniu płatności na stronie Moja Biblioteka."
Spoko, spoko -myślę. Klikam "DALEJ"
-HYC! Dobra mam ECard... Ale co jest znowu formy płatności? Klikam ING i "DALEJ"
-HYC!
"Uwaga !!!

Formularz został wypełniony niewłaściwie lub operacja płatności istnieje w systemie.

Transakcja nie została zawarta."

Yhymmm... Pomoże ktoś? :eee


08 sty 2012 22:25:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron