Teraz jest 19 mar 2024 4:24:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
Cytuj:
Nie mow mi co mysle. Sadzilem, ze jestes zwiazany z Virtualo bo napisales o nich "nasz sklep". Nieporozumienia w tej kwestii nie byloby gdybys precyzyjnie i zrozumiale formulowal swoje mysli, zamiast skupiac sie na okraszaniu wypowiedzi wymyslnymi emotikonami


Tak, tak. Rozumiem, że absolutnie nigdy nie zdarzyło ci się powiedzieć, ani usłyszeć u innych, jak mówili, że na "ich osiedlu", w "szkole ich dziecka", "na ich ulicy". To się nie zdarza, takich form w języku polskim oczywiście nie ma. Nie korzysta się z nich. A w każdym razie ty uważasz, że tak być nie może, jest to wykluczone i absolutnie nie do zaakceptowania... Dziecko może być właścicielem szkoły - u ciebie to oczywiste. Słowa "w moim mieście takie rzeczy się nie zdarzają" oznaczają, że osoba je wypowiadająca ma papier na to, że jest właścicielem całego miasta i wszystkiego co się w nim znajduje...


16 wrz 2010 20:43:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
Znowu mowisz mi, co uwazam, co mysle i uwielbiasz reductio ad absurdum. Widze tez, ze jestes w kwestii tego co mysle lepiej poinformowany ode mnie, wiec koncze ten zenujacy offtop i przepraszam wszystkich, ktorzy czytaja ten temat za poziom dyskusji. Obiecuje juz nie karmic trolla.


16 wrz 2010 20:56:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Rozumiem, że absolutnie nigdy nie zdarzyło ci się powiedzieć, ani usłyszeć u innych, jak mówili, że na "ich osiedlu", w "szkole ich dziecka", "na ich ulicy".
Może jeśli o kogoś na "ich osiedlu" wieczorem w zaułkach pojawiają się niesłychanie przekonujący panowie, którzy mówią przechodniom "kup pan cegłę", to dla tego kogoś sklep sprzedający "public domain" po 5 zł za sztukę jest "nasz". ;)


16 wrz 2010 22:08:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
i jeszcze cytat z dzisiejszego artykułu o czytnikach z wyborczej: "Zdaniem Bartłomieja Roszkowskiego, prezesa spółki Net Press Digital, która prowadzi e-księgarnię Nexto.pl, do tej pory w Polsce sprzedało się od 3 do 6 tys. czytników książek, nie licząc tabletów (czyli m.in. iPadów). Podobne liczby podają Andrzej Wychowaniec, Konrad Godlewski oraz Wiktor Ostrowski skupieni wokół księgarni internetowej BezKartek.pl. Z ich badania polskiego rynku wynika, że liderem jest Kindle, którego udało się sprzedać w kraju "kilka tysięcy sztuk". Spośród urządzeń, które nie są powiązane z żadną księgarnią, najbardziej popularny jest Onyx. Choć również i jego sprzedaż nie przekroczyła tysiąca sztuk."

Prosze, prosze a ja myślałem, że Kindle nie ma nawet 5 procent rynku (sugerując się danymi Virtualo)


17 wrz 2010 14:00:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
mihu napisał(a):
Prosze, prosze a ja myślałem, że Kindle nie ma nawet 5 procent rynku (sugerując się danymi Virtualo)

Naprawdę, mihu, Virtualo nic nie pisało o tym, ile dany eCzytnik posiada procent rynku... Nawet jak Kindle 3 w Polsce będą dwa miliony, to i tak będzie to tylko jedno urządzenie (ależ paradoks, niby dwa miliony, a jedno!)...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 14:08:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB - komentarze
Niepisało specjalnie, żeby uwypuklić dominacje ePub i uzasadnić swoją decyzję. Bo przecież lepiej brzmi: "format obsługuje 95 procent urządzeń na rynku" a nie "format obsługuje 95 procent MODELI urządzeń, które razem mają niewielką część rynku zdominowanego przez Kindle, na którym naszych książek nie przeczytasz. Przeciętna osoba nie wykonuje żadnych obliczeń matematycznych i nie analizuje faktów. Dzięki temu w głowie odbiorcy pozostaje tylko komunikat ePub= 95%. I oto chodziło Virtualo.

I będę to powtarzał do końca życia :), tak jak Katon kończył każdą przemowę: A poza tym uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona.


17 wrz 2010 15:01:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron