Teraz jest 19 mar 2024 10:13:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
problemy z zakupem w gandalf.com.pl 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post problemy z zakupem w gandalf.com.pl
t3d: wydzielone z wątku z listą eksięgarń

Wiem że pewnie źle umieszczam swój post ale dotyczy on wielu aspektów że sama nie wiem... Mam dylemat czy pisać nazwę księgarni z którą mam problem czy nie. Sprzedali mi książkę w formacie PDF. Na początku okazało się że na czytniku nie działa w książce reflow czyli nie da się czytać. Oczywiście księgarnia twierdzi że wszystko jest OK i żebym spadała. Próba wszelkich rozmów zawsze się tak kończyła. Nagle okazało się że książka nie ma niektórych stron oraz wszystkich ilustracji. Odpowiedz ich, po kilku dniach! była taka. Wydawca nie miał licencji na ilustracje do wydania elektronicznego. Problem w tym że kłamią bo demo książki w wersji elektronicznej ma ilustracje. Co ciekawe wydawnictwo w tej sprawie milczy. Przeprowadziłam procedurę zwrotu książki (ustawowe 10 dni) kosztowało mnie to 5 zł! Oznajmili mi że nie zwrócą bo książka została już pobrana. To co mam iść do sądu o 20 zł? Zastanawiam się czy warto tu podawać nazwę księgarni ku przestrodze innym czy wejdę komuś w interes i zostanę skasowana. Ja chciałam przeczytać książkę a tak oszukują w księgarniach elektronicznych :( Kupiłam książkę, niekompletną, bez stron i bez zdjęć i nie mogę jej ani wymienić na niewadliwy towar ani dokonać zwrotu. To jakaś paranoja. A najważniejsze, przy kupnie miałam możliwość wyboru tylko PDF. Czy ktoś też miał podobne problemy z księgarniami elektronicznymi?
Pozdrawiam


09 cze 2013 13:37:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Jest wiele publikacji, które są w sprzedaży tylko w pdf. Nie zawsze zależy to tylko od księgarni. O to, że nie działa reflow PDF nie miałbym pretensji i nie oznacza to, że książki nie da się czytać. Jeśli pokazywali w próbce książki coś czego nie ma w oryginale, to jest już ewidentne wprowadzanie klienta w błąd i postępowanie nie uczciwe.
Ebook w formie w jakiej go zakupiłaś nie jest towarem a usługą. Myślę, że nie powinnaś mieć obiekcji przed podaniem nazwy tej księgarni ku przestrodze.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


09 cze 2013 14:55:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Co ciekawe po moich problemach usunęli możliwość ściągnięcia próbki książki ze swojego sklepu, sprawdziłam przed momentem. I raczej im nie udowodnię w ten sposób działania w złej wierze. Co ciekawe w innych sklepach próbka jest w wersji ze zdjęciami oraz w krótszej wersji do strony tuż przed pierwszym zdjęciem :D Nieładne jest milczenie wydawnictwa w tej sprawie. Jeśli nie działa reflow powinna być informacja że plik nie nadaje się do eczytników.


09 cze 2013 16:07:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
wifinka, napisz o jaką księgarnię chodzi, nie ma powodu, żeby nie piętnować tych, którzy nie potrafią obsługiwać klienta.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 cze 2013 16:49:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
gandalf.com.pl
Książka kupiona przez konto mojego narzeczonego. On machnął ręką i już się zabierał żeby kupić w innej księgarni, powiedziałam nie - jak tak można traktować klientów którzy kupili u nich książkę nie jedną! Chciałam tylko wymiany na dobry egzemplarz jak nie to wymianę na inną pozycję ... żądanie zwrotu było ostateczne ale jak widać powiedzieli mi spadaj :(


09 cze 2013 17:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Problem taki, że oni takiego egzemplarza na składzie nie mają. Czy w książce brakuje fragmentów treści czy usunięte zostały ilustracje.
Ja już usunąłem konto u nich i nie zamierzam tam już kupować.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


09 cze 2013 19:47:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2627
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
wifinka napisał(a):
Co ciekawe po moich problemach usunęli możliwość ściągnięcia próbki książki ze swojego sklepu


Jeśli przeglądałaś ostatnio tę próbkę w PDF u siebie na komputerze, to jest prawdopodobne, że plik się zachował w pamięci podręcznej przeglądarki WWW. Sprawdź na dysku w "cache" przeglądarki. Będziesz miała w ręku "dowód" jak było obiecywane a co kupiłaś. Może z czymś takim lepiej Cię potraktują.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 cze 2013 23:02:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Ale co z tego? Podam ich do sądu? Wiem że na tym bazują dlatego tak postępują. Po 20 listach miałam dosyć durnych cwaniackich, nie pomożemy panu. Panu ... bo to konto narzeczonego. Wolała bym zdobyć gdzieś pełną wersję. W gandalf.com.pl powiedzieli że jak wydawca zrobi kolejną wersję książki (niby już ze zdjęciami i kompletną) to sobie będę mogła kupić. Powtórnie! Przy okazji grzebania w cache i okazało się że gandalf.com.pl i virtualo.pl coś mają ze sobą wspólnego, bo plik w mojej bibliotece sklepu przygotowany do ściągnięcia tak naprawdę jest na virtualo.pl i jest stamtąd ściągany :roll: tak jest też w logach przeglądarki... Mam nawet link do tego dema książki co ciekawe też jest ze strony virtualo.pl. Ale na co mi on. Z nimi nie da się rozmawiać. Jak oni nie chcą klientki to ją stracili.


10 cze 2013 0:49:44
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
Zarówno Gandalf jak i Virtualo są własnością Empiku, a Virtualo zajmuje się dostarczaniem plików. Może spróbuj napisać do Virtualo. Gandalf ma dobre ceny, ale kategorię ebookową traktują jako dodatek do głównej działalności i stąd pewnie te wpadki :(

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


Ostatnio edytowano 10 cze 2013 10:11:37 przez Vroo, łącznie edytowano 1 raz



10 cze 2013 8:39:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2627
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
Vroo ma rację, ja osobiście w kontaktach z Virtualo miałem tylko pozytywne doświadczenia.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 cze 2013 9:26:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2012 23:37:48
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
Przed zabawą w sąd można jeszcze spróbować u rzecznika praw konsumenta - jest za darmo. Przy czym najbardziej czepiałbym się obecności ilustracji w wersji demo. Z tego co wiem nie można zwrócić płyty jeżeli została już odfoliowania, w przypadku e-booka takim odpowiednikiem będzie chyba pobranie.


10 cze 2013 14:22:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
Jeżeli tak jest to brzmi to dość absurdalnie - jak przekonać się że towar jest inny niż w "demo" jeżeli się nie pobierze go na czytnik....


11 cze 2013 14:47:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
W życiu bym się nie sądziła o 20 zł. Nawet o federacji konsumentów zapomniałam :lol: Klientkę stracili a nawet i klienta bo narzeczony też się wypiął. Kiedyś miał przeboje z empikiem. Przyjdzie czas jednak i trafi koza na kamień, będą mieli proces o durną pierdołę.
Ogólnie powiem że polskie sklepy internetowe i nie tylko internetowe nie dbają o kompetencje pracowników. A może nakazują im tak po chamsku załatwiać oczywiste sprawy? Dali dupy ... a niech klient spada jeszcze go postraszymy. Typowy polski sklep. Ja niestety spotykam się z tym zbyt często. A można inaczej. Kiedyś kupowałam eboka w czeskim sklepie. W sumie wszystko było OK ale od pewnego miejsca były poprzestawiane akapity. Trzy. Ale bez problemu można było się połapać, tym bardziej że problem spowodowały grafiki wykresy naprowadzające który akapit do czego tylko nie w tej kolejności. Zaznaczyłam tylko w uwagach że jest taki problem. I zapomniałam o sprawie. Kilka dni potem przeglądałam pocztę a tam list z czeskiego sklepu z tego dnia kiedy pisałam uwagę o książce. Informacja że jest nowa wersja książki do pobrania ze sklepu na moim koncie. Oniemiałam. rzeczywiście, poprawili. Zajęło im to godzinę! Potem sprawdziłam że autoring książek robi im firma z Niemiec. Można? Można! Ale jestem zbyt leniwa na obcojęzyczne książki, co skazuje mnie na polskie sklepy :nie:
Narzeczony był tak złośliwy że wysłał im e-maila z prośbą o nie wysyłanie reklam. Dodał że mają bardzo złą obsługę klientów i żeby wzięli za wzór księgarnie chomikuj.pl gdzie się dba o klienta :lol: Kanalia z niego :lol:
A gandalf niech żałuje bo dzisiaj natraciłam forsy na publio.pl a porównywarka pokazywała że niektóre pozycje które kupiłam były trochę tańsze w gandalfie...
Nie zmienia to faktu że mam historyczną książkę bez zdjęć, gandalf twierdzi że to nie umniejsza wartości książki. Wydawnictwo milczy. No nic w demie książki ma 3 zdjęcia powinno mi starczyć :lol: Z reflowem nic nie zrobię bo książki w żaden sposób nie da się przekonwerterować bo to pdf drukarski. Z robaczkami sobie poradzę ale są miejsca gdzie w ogóle znikły znaki a książka jest w 3 językach.


13 cze 2013 0:28:56
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
wifinka napisał(a):
i trafi koza na kamień

Podoba mi się Twoja interpretacja tego przysłowia :D

A tak z innej beczki to o jakiej konkretnie książce mówimy? Bo może warto podać tytuł/wydawnictwo aby inni forumowicze nie "wdepnęli" w tę samą sytuację :(


13 cze 2013 10:31:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2013 13:15:16
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook611
Post Re: problemy z zakupem w gandalf.com.pl
Co fajna wersja ;) Zawsze miałam tendencję do kamuflowania dodatkowych informacji. Jak widzę mam do czynienia z bardzo inteligentną osobą :D Lubię takie syntezy kilku przekazów.
Co do książki to "Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów - Mariusz Surosz"


13 cze 2013 12:47:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron