Teraz jest 19 mar 2024 13:53:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 lis 2010 12:15:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2010 22:02:09
Posty: 21
Lokalizacja: KRK/POZ
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komenta
Myślę, że wydawcy i autorzy są trochę ostrożni wobec ebooków, bo obawiają się, że tak naprawdę liczba osób czytających książki w ogóle jest raczej niezmienna, więc za wiele nowych osób w ten sposób nie pozyskają, a czytelnicy książek papierowych przerzucą się na ebooki i obroty mogą spaść.
Być może w stosunku do części książek (przede wszystkim literatury pięknej) ludzie będą chcieli mieć zarówno wersję elektroniczną (na podróż) i papierową (do domu). W większości sytuacji, myślę, ludzie wybiorą albo papier, albo wersję elektroniczną.
W stosunku do literatury specjalistycznej, papier sprzedawać się będzie coraz gorzej, bo techniczne teksty i naukowe czyta się na ekranie komputera (lub ewentualnie czytnika).
Natomiast wydaje mi się, że powoli książki zaczną pojawiać się jako aplikacje na np. tablety (albumy, pozycje specjalistyczne, książki dla dzieci, książki wzbogacone o treści multimedialne, interaktywne itp.).

_________________
Anyone who says they have only one life to live must not know how to read a book.


17 lis 2010 13:57:39
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komenta
Cytuj:
W stosunku do literatury specjalistycznej, papier sprzedawać się będzie coraz gorzej, bo techniczne teksty i naukowe czyta się na ekranie komputera (lub ewentualnie czytnika).

Obecne eczytniki nie pozwalają raczej na swobodne czytanie takich dokumentów. Szukanie tekstu, skakanie do stron, używanie spisu treści - raczej to wszystko jest niewygodne i mało intuicyjne jeśli porównać do najprostszej przeglądarki plików tekstowych. Przed nami jeszcze długa droga do bardzo intuicyjnego i szybkiego eczytnika.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 lis 2010 15:14:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komenta
@Kell: wydaje mi się, że szybkie skakanie po książce (spis treści, wyszukiwanie)
jest już możliwe gdy się zastosuje po prostu HTMLa
i tak coraz więcej co czytamy jest online, dlaczego by nie udostępnić książek w tej formie
daje to dużo możliwości, np. po przeczytaniu rozdziału możnaby zobaczyć jak inni go skomentowali itd.
tak więc IMHO wszystko pójdzie w tym kierunku


17 lis 2010 16:19:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komenta
Czytaniki w HTML nie pozwalają na wygodne skakanie po książce. Różne formaty (epub, mobi) mają wbudowane dzielenie na rozdziały, czytniki mają wyszukiwanie i przeskakiwanie po tych rozdziałach - ale zwykłe kartkowanie jest ciężkie na czytniku ze względu na wolny ekran.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


17 lis 2010 21:53:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2010 22:02:09
Posty: 21
Lokalizacja: KRK/POZ
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: John Grisham sprzedaje się świetnie w eBookach - komenta
Bardzo ciekawy jest odcinek 12 podcastu eBook Ninjas (http://ebookninjas.com/2010/11/11/episode-12-indexes/) na temat indeksów. Wydaje mi się, że porządnie zrobiony indeks (a to dużo roboty) może być dobrym rozwiązaniem w tekstach technicznych (ale i np. opracowaniach naukowych) gdzie trzeba szukać tematu. Tagi również wydają się ciekawym rozwiązaniem.
Takie jednak skonwertowanie książki do np. epub wymaga już sporo pracy i oznacza z reguły wyższą cenę. Niemniej jednak korzyść dla czytelnika jest olbrzymia.

_________________
Anyone who says they have only one life to live must not know how to read a book.


18 lis 2010 15:54:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron