Teraz jest 24 kwi 2024 17:45:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Joe Alex 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2008 11:29:33
Posty: 11
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Maciej Słomczyński pisaniem kryminałów dorabiał do swojej głównej pasji jaką były tłumaczenia dzieł literatury angielskiej. Jako jedyny na świecie przetłumaczył wszystkie dzieła Szekspira. A ponieważ za wszystko co się brał robił dobrze to i kryminały jego warte są uwagi. Każdy stanowi perełkę. We wszystkich mamy do czynienia ze zbrodnią prawie doskonałą. Prawie, bo w końcu bohaterowi udaje się rozwiązać zagadkę. Zło jak należy zostaje ukarane.
Książki Joe Alexa należą do kryminałów jak najbardziej klasycznych, to znaczy, że jest zagadka, z którą nie potrafi sobie poradzić policja i dopiero inteligentny bohater ratuje władze z opresji. Przy tym autor pisze naprawdę pięknym językiem.
Polecam koneserom i wszystkim zmęczonym czarnym kryminałem lub gangsterskimi powieściami.


18 maja 2008 21:51:49
Zobacz profil
Post 
Naprawdę warto czytać jego książki ja pierwsza kupiłam przez przypadek od kobiety sprzedającej stare książki wzięłam pierwsza lepsza z brzegu a była to "Piekło jest we mnie" po przeczytaniu wróciłam i dokupiłam dwie pozostałe bo tylko te miała, "Zmącony spokój pani labiryntu"i "Śmierć mówi w moim imieniu" od tamtej pory szukam następnych niestety z marnym skutkiem no ale jedno mogę powiedzieć są świetne!!!


20 cze 2008 22:37:30
Post 
Joe Alex... Mnie także udało się kupić kilka części w supermarkecie za śmieszną kwotę 69gr za sztukę... i zgadzam się z przedmówcami, że to literatura niedoceniana. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, (chociaż może jak dla mnie zbyt szybko :D) i muszę przyznać, iż zdarzyło się, że osoba sprawcy mnie zaskoczyła :wink: Bardzo polecam całą serię!


03 lip 2008 19:37:46
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2008 22:41:12
Posty: 2
Post 
Jego kryminały naprawdę wciągają. Pamiętam jak zacząłem je czytać, na początku z takim pustym zaciekawieniem, ale następne połykałem jedna za drugą. Było ich chyba dziesięć (tyle miałem w domu i nie wiem czy to wszystkie) i uważam że są niesamowite, co prawda nie zawsze udało mi się zgadnąć kto jest "zły", ale i tak są super. Naprawdę gorąco wszystkim polecam.


10 lip 2008 19:12:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2008 9:11:16
Posty: 33
Post 
Jakis czas temu mozna bylo kupic ksiazki Joe Alexa w kiosku ruchu...Wydanie kiepskie, cena przystepna. Nawet zaczelam je czytac, ale po kilku numerach przestaly sie ukazywac. Widocznie nie cieszyly sie zainteresowaniem. Powiem szczerze, ze czytajac je bylam zadowolona nawet podekscytowana. Czyta sie szybko i latwo, ale rownie lekko sie o nich zapomina. Przyznam, ze nawet nie przypominam sobie przeczytanych tytulow...A to nie zdaza mi sie czesto ;) Moim zdaniem te ksiazki doskonale sprawdzaja sie na wakacjach, gdy warto sie odstresowac :)


18 lip 2008 12:24:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2008 13:01:47
Posty: 21
Post 
Jeśli o mnie chodzi to najlepszą jego książeczką jest "Zmącony spokój Pani Labiryntu" - książeczke polecam za zgrabnie opowiedzianą historyjke z wpleciną w nią nutą mitologii, czyta się szybko i z zainteresowaniem. Autor potrafi zaciekawić i trzyma do końca czytelnika w napięciu. Alex ładnie prowadzi nas tak abyśmy razem z nim odkrywali tajemnicę. Jest to książeczka do, której lubię wrócić co pewien czas.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:43:31 ------------------
Vanessa napisał(a):
Jakis czas temu mozna bylo kupic ksiazki Joe Alexa w kiosku ruchu...Wydanie kiepskie, cena przystepna. Nawet zaczelam je czytac, ale po kilku numerach przestaly sie ukazywac. Widocznie nie cieszyly sie zainteresowaniem. Powiem szczerze, ze czytajac je bylam zadowolona nawet podekscytowana. Czyta sie szybko i latwo, ale rownie lekko sie o nich zapomina. Przyznam, ze nawet nie przypominam sobie przeczytanych tytulow...A to nie zdaza mi sie czesto ;) Moim zdaniem te ksiazki doskonale sprawdzaja sie na wakacjach, gdy warto sie odstresowac :)


Zgadzam się z Tobą :) książeczki są idealne na podróże szczególnie z powodu ich "kieszonkowego formatu", poza tym akcja się w nich toczy tak szybko, że nie zauważa się mijanych kilometrów;p


02 sie 2008 15:43:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2008 15:25:07
Posty: 26
Post 
Ja czytałam tylko ,,Czarne Okręty", ale za to dwa razy. Szkoda, że nie wiedziałam o tych ,,wyprzedażach". Ten autor potrafi łatwo wciągnąć czytelnika w wykreowany świat. Bardzo łatwo się czyta jego książki. Wciąga czytelnika i zaskakuje go. I ma wspaniałe zakończenia :)


24 sie 2008 14:03:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2008 13:01:47
Posty: 21
Post 
Ja obecnie wynalazłam w wersji komputerowej jego książki, których jeszcze nie miałam okazji przeczytać: Cicha jak ostatnie tchnienie oraz Jestes tylko diablem. Ta ostatnia bedzie mi jutro uprzyjemniać podróż, niewątpię w to, że ta książka wciągnie mnie podobnie zresztą jak pozostałe. Nieznam również Czarnych okrętów. Już nie mogę yczekać momentu, kiedy zatopię się spokojnie w lekturze :)


24 sie 2008 23:02:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2008 22:06:54
Posty: 22
Post 
Przeczytałam jedno opowianie joe alexa w zbiorze pod szlahetnym koniem, bardzo mi sie podobało ciekawa wciagajaca akcja zamierzam na powaznie zainteresowac sie tym autorem takze tłumaczeniami


12 wrz 2008 13:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2008 13:59:54
Posty: 21
Post 
Niestety miałam małą styczność z książkami Joe Alexa ze względu na ich małą dostępność. Chodzi mi głównie o kryminały, gdyż tłumaczenia dzieł Shakespeara przez Słomczyńskiego są mi w dużej części znane.. Te, które przeczytałam zrobiły na mnie bardzo miłe wrażenie. Wciągająca akcja, nienaiwne rozwiązania i biegłość literacka pisarza to nie jedyne ich walory..

_________________
Half of the time we`re gone but we don`t know where...


18 wrz 2008 23:34:43
Zobacz profil
Post 
ostatnio bardzo mało czytam-brak czasu :( -zupełnie zapomniałam o tym świetnym autorze kryminałów, a kiedyś zaczyczytywałam się nim, wartka akcja i świetne zakończenie, znowu nabrałam ochoty na czytanie, penie jeszcze dziś odwiedzę bibliotekę :roll:


01 paź 2008 12:24:18
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 15:28:41
Posty: 28
Post 
Joe Alex -tzn Słomczyński - to świetny autor. Czytanie zaczęłam od serii "Czarne okręty", potem przyszedł czas na "Zmącony spokój pani labiryntu", "Śmierć mówi w moim imieniu"Cichym ścigałam go lotem itd. Prawdą jest, że strasznie brakuje mu reklamy - oprócz wartkiej akcji, ciekawych dialogów, proponuje skróconą powtórkę historii i literatury. Prawdą jest, że dzięki sprawnemu warsztatowi, czytelnikowi nastawionemu tylko na wątek kryminalny, często umykają te "smaczki"


14 paź 2008 20:52:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Udało mi się przeczytać bardzo polecane przez przedmówców ,,Czarne Okręty" Joe Alex'a. Faktycznie jest to bardzo wciągająca historia antycznego świata. Ciekawa perspektywa postrzegania ówczesnego świata. Poznawanie nowych,nieznanych krain tamtego świata. liczne przygody bohaterów i sceny walk dodają kolorytu książce. Bardzo swoiste połączenie kultury antycznego Egiptu z kulturą śródziemnomorską sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Zaskoczeniem dla czytelnika - moim zdaniem - jest zakończenie, z którym każdy na pewno zapozna się sam. Polecam tę pozycję każdemu czytelnikowi. :oops:


19 paź 2008 14:58:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Książki godne polecenia. Rozwiązanie zagadki poparte solidną psychoanalizą wszystkich podejrzanych i zamieszanych w aferę. Na pierwszym miejscu postawiona logika. Przestępca na ogół trudny do odgadnięcia- napięcie do ostatnich stron książki. Spodobały mi się przede wszystkim "Cichym ścigałam go lotem" i "Piekło jest we mnie".


25 paź 2008 23:46:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Do sięgnięcia po książki Joe Alexa namówiła mnie moja mama. Swego czasu miałam wielka frajdę w trakcie czytania :) Przede wszystkim pomysł na fabułę jak z brytyjskiego serialu - morderstwo popełnione w domu, zamordował ktos z osob tam przebywających, pytanie tylko kto i dlaczego? Czyta się naprawdę lekko, wspomina sie z sentymentem.


07 lis 2008 8:11:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: