Teraz jest 26 kwi 2024 13:27:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
"Szninkiel" 
Autor Wiadomość
Post 
Jeden z pierwszych komiksów jaki wpadł mi w ręce jako dziecko. Praktycznie obojętnie przeszedłem obok kaczora Donalda a przygodę z komiksami zacząłem od Thorgala. Kultowe dzieło!!


09 lis 2008 20:05:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lis 2008 7:49:00
Posty: 11
Post 
Jeden z moich pierwszych komiksów :D . To był chyba 1990? Wydała go z tego co pamiętam śp. Orbita. Kupiłem go w kiosku "Ruchu"!!! Wybór wtedy nie był za duży: "Herman Cortes", "Skradziony skarb" no i "Szninkel". Historia nieziemsko opowiedziana i jaka długa, tak spójna i kompletna..., zrobiła wtedy na mnie kolosalne wrażenie (nadal robi). A z cenzurą to tak dziwnie. W scenie z czarodziejką, kiedy nasz główny bohater "maluszek" jest zamieniany w różne wymysły i kiedy już staje się Murzynkiem :D zadziałała autocenzura, bo czarodziejki niestety za kompletną uznać nie można było :D (kto jest ciekawy niech analizuje). Ja zdałem sobie tego sprawę po wieeelu latach (no co, młodym chłopcem byłem). Ale tak szczerze to w tamtych czasach trzeba było ten komiks przed rodzicami chować, a kiedy już przeglądali, to modlić się, żeby "momenty" ominęli. W komunistycznej rzeczywistości był baaaardzo skandalizujący. Na szczęście nie było wtedy takiej kategorii jak "komiks dla dorosłych". Historyjki obrazkowe były dla dzieci. Na szczęście :D . Komiks cudny. Klasyka i lektura obowiązkowa. Zawsze i dla każdego.


09 lis 2008 21:48:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron