Teraz jest 26 kwi 2024 13:02:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnika
Przeczytałem sporo tematów tutaj i aby podjąć ostateczną decyzję chciałem jeszcze usłyszeć opinie osób tutaj przebywających:)
A więc napisze czego bym oczekiwał po czytniku:
a) by sprawdzał się do czytania pdfów (skanów książek) 80 mb pliki z obrazkami tez
b) fajnie by było jakby nadawał się do robienia notatek w szkole pisakiem
c) zeby czytal doc i pdf co w necie se sciagne a nie ze tylko ze sklepow,znam fajne darmowe nie piraty
d) aby byla mozliwosc dokupienia pamieci
e) ladowarke by mial , pisak , etui


31 paź 2012 12:25:18
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
O cenie nic nie ma, tak więc chyba najlepszy będzie Onyx M92, który spełnia większość oczekiwań. No, tylko z tymi notatkami to szału nie ma.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


31 paź 2012 13:34:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Co do ceny to i wydam ponad 1000 byle by mi pdfy ładnie szły.
Dziękuje za odpowiedź bardzo.

Serdecznie pozdrawiam.


31 paź 2012 14:33:46
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Ostatnio dużą popularnością cieszą się także pocketbooki (małe, wygodne i bardzo funkcjonalne). Może one Cię skuszą? Tu możesz się im przyjrzeć z bliska: http://virtualo.pl/c6/
W razie pytań- służymy pomocą! :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


31 paź 2012 20:53:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
No nad tymi też się zastanawiałem ale ponoć licho obslugują PDFy które są skanami książek. No chyba że jest inaczej. Mi zależy na szybkiej pracy takiego urządzenia. Pliki pdf na jakich pracuje mają do 100 mb nawet i nie wiem czy takie urządzenie podoła.


31 paź 2012 21:50:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
bierz nooka


01 lis 2012 1:51:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
elemental1 napisał(a):
a) by sprawdzał się do czytania pdfów (skanów książek) 80 mb pliki z obrazkami tez
b) fajnie by było jakby nadawał się do robienia notatek w szkole pisakiem
c) zeby czytal doc i pdf co w necie se sciagne a nie ze tylko ze sklepow,znam fajne darmowe nie piraty
d) aby byla mozliwosc dokupienia pamieci
e) ladowarke by mial , pisak , etui
Z tego co widzę, Onyx Boox M92 nie spełnia punktu "e" a pukt "b" słabo (tylko krótkie notki). W dodatku jest mało mobilny i w szkole, to może się łatwo stłuc ekran. Natomiast mniejszy model Boox A62 flex spełnia punkt "e" w zupełności, nie stłucze się, ale za to punkt "a" czyli PDF ze skanów obrazkowych działa, ale trochę żmudnego przesuwania by Cię czekało.
Wygląda na to że musisz pomyśleć jednak o tablecie.

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2012 11:46:41
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Chyba największy problem będzie z tymi notatkami. W czytnikach najczęściej możesz je robić po prostu za pomocą klawiatury,jednak zwykle pozwalają one na wpisanie tylko kilku zdań tekstu. Musisz chyba wszystko dobrze przemyśleć i być może zrezygnować z niektórych funkcji. Pamiętaj,że urządzenie idealnie nie istnieje ;) Ale możesz się poważnie zastanowić nad kupnem tabletu!

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


01 lis 2012 15:15:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Na tablecie notatki są jeszcze gorsze niz na takim Onyx M92 - większość tabletów NIE ma digitisera. Trzeba dokupić specjalny stylus do ekranów pojemnościowych, który raz kosztuje, a dwa jest mało precyzyjny.

Tabletów z digitiserami jest mało i są bardzo drogie. Mój HP SLATE 2 ma ekram pojemnościowy i digitiser - najtańszy model to ponad 2600 zł - za mój z modemem 3G i 64 GB HDD zapłaciłem w zeszłym roku w Grudniu 3600 zł.

Notatki robi się niezbyt wygodnie - prawda jest taka, by móc wygodnie notować potrzeby jest profesjonalny digitiser, a nie "zabawka" wbudowana w tablet/czytnik.

Moja rada - do PDF'ów skanowanych - polecam ci Onyx Boox M92 - spełnia większość wymogów. Duży ekran umożliwia wygodne czytanie skanów, jak MAsz PDF'y z tekstem to masz opcję Reflow i powiększysz czcionkę, w skanach nie. Więc rozmiar ekranu ma znaczenie.

Czyta duże PDF'y, oraz DOC, RTF, EPUB, MOBI i wiele innych.
NOTATKI - można tobić "piórkiem" bo ma digitiser, ale nie będzie to tak wygodne jak zwykła kartka papieru i dlugopis - przerobiłem to :D Krótkie notatki spoko - ale nie wyobrażam sobie notowanie godzinnego wykładu. :D
ŁADOWARKA - tu robię WIELKIE oczy :o za 10 zł kupiłem mojemu Tacie ładowarkę + kabelek z wtyczką mini USB :D Sam sobie ją możesz kupić. Ja by Ci polecał UNIWERSALNĄ ladowarkę z gniazdem USB i kabelek USB. W razie W możesz używac go (kabelka) do podlączenia i ladowania z komputera czy innego źródla. Przetestowałem rózne opcje i ta jest najlepsza. Ładowarka i kabelki kosztują grosze - dobre piwo więcej "na mieście" kosztuje. :D
PAMIĘĆ - w M92 mamy gniazdo Kart Pamięci - więc możesz sobie włożyć kartę o 32GB - jak zabraknie miejsca to kolejną.
RYSIK - jest na wyposażeniu.
ETUI - tez sam sobie kup. :D Są RÓŻNE - czarne, brązowe, rózniące się kolorem nitki w obszyciu. :D :D Tak więc Masz wybór - kupująs w sklepie czytnik zamów sobie odrazu takie jak Chcesz Etui i ładowarkę. W każdym sklepie je mają.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


01 lis 2012 17:25:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Bardzo wam dziękuje za odpowiedzi. A wpadłby mi taki oto pomysł do głowy dziś i bardzo chciałbym go z Wami skonsultować. Mianowicie czy jakbym przekonwertowywał moje PDFy na pliki JPG to czy by to już szybciej szło o wiele? i czy wtedy aby nie sprawdziły by się nawet 6 calowe eczytniki typu pb622. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi od ludzi co pracowali na plikach JPG.

Pozdrawiam


01 lis 2012 19:13:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
elemental1 napisał(a):
czy jakbym przekonwertowywał moje PDFy na pliki JPG to czy by to już szybciej szło o wiele? i czy wtedy aby nie sprawdziły by się nawet 6 calowe eczytniki
Moim zdaniem nie. Chyba, że czytnik nie obsługuje plików PDF ;)
Takie pliki JPG miały by wyższą rozdzielczość, a ekrany e-ink w czytnikach mają 800x600, chyba że nowe HD to odrobinę większą.

Oczywiście można czytać PDF-y graficznie, na ekranie w położeniu poziomym (tak samo jak oglądać pliki JPG). Wtedy można przesuwać treść o "ekran" zamiast o "stronę" - tak jest na moim Onyxie (czego nie da się zrobić w przypadku JPG). Jest to wystarczająco szybkie, szkoda dodawać sobie kłopotu tworząc z PDF-a obrazki.

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2012 21:35:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
To dziwne w takim razie ze z jednym obrazkiem JPG czytnik nadal bedzie mial tyle samo roboty co z calym pdfem. Przeciez podzieleni na setki jpgów o dajmy na to 200 kb powinno dac mozliwosc przegladniecia takiego dokumentu nawet na pb622 w ukladzie poziomym.


02 lis 2012 0:35:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
PDFa w poziomie na każdym 6 calowym obejrzysz. Niestety jednak wygodne to nie będzie ze względu na charakterystykę odświeżania ekranów eink. Na świecie czytników jest również artykuł co do przerabiania pdfów na 6 calowe czytniki. Poczytaj, może uznasz, że wystarczy Ci 6 calowy i takie przerabianie.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


02 lis 2012 10:43:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
Konwersja na JPG - nie ma sensu - PDF'y i tak będą wymagać przesuwania "ekranu" - to w przypadku PDF'ów, które są skanami.
W przypadku gdy Masz "normalny" :D PDF z tekstem - to M92 i pozostałe Onyx'y czy PocketBook'i mają opcję Reflow - czyli powiększasz tekst nie "ruszając" stopnia powiększenia całej strony.

Wybór między 6 calami a 10 calami np. Onyx Boox i62 Espresso czy Onyx Boox M92 - sprowadza sie DO czego potrzebujesz czytnik. Jeśli Masz dużo PDF'ów, które są de facto skanami i to na nich Będzisz pracował oraz wielkość nie jest problemem to lepszy będzie M92. Jeśli zaś zależy Ci na kompaktowych wymiarach to lepszy będzie 6 calowy czytnik jak np. i62 Espresso.
M92 posiada tez digitiser i Stylus - i62 Espresso zaś nie, i62E ma "dotyk" realizowany przez siatkę promieni IR. Obsługuje się palcami rewelacyjnie, lepiej nawet niż ekran pojemnościowy ale notatki są utrudnione, bo stylusy nie działają i trzeba 'palcem" robić notatki.

Ogólnie w Twoim przypadku - jeśli Masz zamiar dużo czytać PDF'y to najlepszy będzie Onyx Boox M92 - ma duży 10 calowy ekran, więc wygodnie będzie Ci czytać w orientacji pionowej, ma obsługe Chmury - GoogleDrive i Storino - coś co na studiach się przyda. Ma digitiser, więc notatki zrobisz. No i jest wersja testowa OnyMail - czyli wysyłanie dokumentów na czytnik via EMail - która działa znakomicie. Zaś wielkość nie jest tak duża by nie dało się czytać przykładowo w autobusie. Ma w końcu wielkosć "zwykłego" tabletu. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


02 lis 2012 11:19:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Witam serdecznie - prosze o rade odnosnie wyboru czytnik
No właśnie ale szkopuł w tym, że próbuje uniknąć kupna onyxa m92 bo jest cholernie drogi a domyslam sie ze jak kupie go to za rok beda o wiele tansze i lepsze eczytniki. Mam niby tą kase ale mysle czy da rade pracowac z pdfami skanami bądź jpgami na pb622, nawet z przesuwaniem tylko pytanie czy to bedzie sie przesuwalo plynnie czy bedzie skakalo i bedzie mega niewygodne. Pozdrawiam


02 lis 2012 12:51:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: