Teraz jest 15 sie 2018 8:30:09

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Pomoc w wyborze pierwszego czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Pomoc w wyborze pierwszego czytnika
athame napisał(a):
Nie traktuję czytnika jako składowiska e-book'ów, a jako... czytnik.

Właśnie. A ja traktuję jako dwa w jednym. Próbowałem nawet Twojego podejścia, ale mi się nie sprawdziło.

athame napisał(a):
Kindle oprócz czytników jest na iOS, Androida i Win, a na linuksie działa pod wine.

Ale czy to jest normalna, porządna synchronizacja w stylu Dropboksa? Niechby nawet w stylu androidowego dropboksa. Po lekturze artykułu Roberta odniosłem wrażenie, że to raczej niedopracowane rozwiązanie. Jakie jest ograniczenie na rozmiar synchronizowanych danych?
Co do łajna, prawie wszystkie moje wcześniejsze z nim doświadczenia były negatywne. Jeśli to rzeczywiście działa, to byłby o jeden problem mniej.

athame napisał(a):
MOBI i PDF to dwa formaty.

Pdf w ogóle pomijam. Nawet na pocketbooku jest dla mnie używalny tylko w ostateczności, a z tego co czytałem PB obsługuje go o niebo lepiej niż kindle. Nie chodzi mi o liczbę formatów, tylko o zgodność z już posiadanymi plikami. Jasne, mogę sobie konwertować, ale po co? Oczekuję, że czytnik będzie czytać, przynajmniej kilka najpopularniejszych formatów.

athame napisał(a):
Na innych czytnikach nie ma genialnego słownika EN-PL i nie ma Word Wise, co praktycznie dyskwalifikuje e-book'i obcojęzyczne dla osób niebiegłych w danym języku.

No to duży plus dla Kindle'a. Przecież nie twierdziłem, że ich nie ma. Mnie akurat słownik nie jest specjalnie potrzebny - mimo postanowień wciąż czytam prawie wyłącznie po polsku.

athame napisał(a):
Konieczność rejestracji to rzeczywiście utrapienie - to jedyne 30 sekund, kiedy mój KIndle miał połączenie z siecią. Kolekcje to po prostu inne organizowanie dużych zbiorów - samo w sobie ma kilka przewag nad folderami, a wymaga jedynie przestawienia się. Brak okładki, czy problemy z obrazkami świadczą jedynie o słabym e-book'u - tu nie wina Kindle tylko osoby, która takie twory wypuszcza.

Rejestracja - nie w tym problem. Nazwij to paranoją jeśli chcesz, ale budzi moją niechęć koncepcja, że producent/sprzedawca ma w bazach danych powiązane moje dane osobowe z konkretnym urządzeniem i w dodatku wie, co nim czytam.
Kolekcje - kwestia gustu. Mi bardziej odpowiada hierarchiczna organizacja katalogów.
Okładki, obrazki - raczej o tego rodzaju problemy mi chodziło: http://swiatczytnikow.pl/program-extrac ... na-kindle/
Jak już jednak wspomniałem, to są pomniejsze niedogodności.

athame napisał(a):
panjan napisał(a):
Wyrastam w końcu ze zbieractwa...

Serio? I biblioteka się nie mieści na >3 GB...

A myślisz że dlaczego użyłem trybu niedokonanego? :-D

Cyfranek napisał(a):
Próbowałem na sprzęcie bliźniaczym z inkBook 8, czyli Icarus Illumina XL. To ten sam czytnik, tylko inaczej się nazywa. W ustawieniach systemowych jest wpisana inna nazwa i to decyduje. Nie uruchomisz Legimi, program stwierdza, że urządzenie jest z nim niezgodne:

O, to ciekawe. Zatem błędnie założyłem, że skoro mogę zainstalować na tablecie z androidem, to również na dowolnym czytniku z tym systemem. Dzięki za sprostowanie.

kitachi napisał(a):
Dyskusja odbiega od tematu, ...

Akurat na tym forum to się dość często zdarza. Trafiło także i na Twój wątek ;-)

kitachi napisał(a):
Zwracam się więc do admina o zakończenie tych sporów i zamknięcie wątku.
Ogłaszam rozejm :))))

Oj, chyba mylisz dyskusję z bezproduktywną kłótnią. Nie ma nic zdrożnego w dyskusji, przeciwnie: służy ona wymianie poglądów i argumentów, a więc, przynajmniej potencjalnie, rozwija. To zupełnie normalne, że różne osoby mogą mieć zupełnie odmienne przekonania. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, żeby było miło ;-)

19 mar 2016 20:45:01
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
panjan napisał(a):
... a z tego co czytałem PB obsługuje go o niebo lepiej niż kindle...

Bzdurki czytałeś. Oba są porównywalne. Ostatnio przeczytałem cały PDF 200+ stron na Kindle w trybie kolumnowym - mimo że był jednoszpaltowy, ale oryginalnie czcionka zbyt mała. Nie czułem dyskomfortu. Poza ekstremalnie antykindle'owymi PDF-ami to jedne z lepszych czytników do tego formatu - jedyne porównywalne (a czasem lepsze) z PB. Oczywiście pomijam takie czytniki jak 13" Sony, bo to zupełnie inna kategoria urządzeń.

PB ma domyślnie reflow, ale ten tryb to porażka i nie traktuję go poważnie (choć w Kindle odblokowałem).

19 mar 2016 21:25:10
Admin

eCzytnik: kindle
Zamykam zgodnie z życzeniem autora.

19 mar 2016 22:14:39
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4