Teraz jest 27 kwi 2024 1:13:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2013 22:08:30
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Witam, chcę kupić pierwszy czytnik, oto czego szukam/potrzebuję/oczekuję, co mnie interesuje. Proszę o nazwy konkretnych modeli (np. Prestigio na stronie nie ma modeli, które można znaleźć na allegro, WTF?):
- e-ink (najlepiej Pearl)
- głównie literatura w języku polskim, bez tabel, wykresów etc.
- audio - czasami potrzebuję posłuchać w angielskim (nie czytam ale słucham w angielskim)
- dostęp do netu - czasami sprawdzić np. rozkład jazdy pociągów (nie mam tego w komórce),
- obsługa obojętna

Proszę o nazwy konkretnych modeli, dzięki :)


27 mar 2013 22:18:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
hmm...
dostęp do netu może być problematyczny, nie każdy czytnik ma WiFi a co dopiero dostęp do sieci 3G...
pierwsze co mi przyszło do głowy to Kindle Keyboard 3G (159$ + wysyłka i cło) -> ma ekran Pearl, obsługuje audio, oferuje darmowe 3G na świecie (choć zdaje się teraz transfer jest jakoś limitowany - ale na awaryjne sprawdzenie czegoś powinno wystarczyć)


27 mar 2013 23:47:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
adasko1984 napisał(a):
hmm...
to Kindle Keyboard 3G (159$ + wysyłka i cło)


Optymalny wybór przy takich wymaganiach. Internet jest darmowy niemal na całym świecie, ale ograniczony do 50mb/miesiąc. Tak więc w grę wchodzą strony mobilne (ograniczenie transferu i akceptowalny wygląd na czytniku) i bez szaleństwa.
Brak obsługi kart pamięci, więc trzeba umiarkowanie wgrywać mp3.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 mar 2013 11:23:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Cyfranek napisał(a):
Brak obsługi kart pamięci, więc trzeba umiarkowanie wgrywać mp3.


To nie jest akurat "argumentem" - Cyfranek - bardzo niedawno brałam udział w dyskusji , gdzie prawie doszło do potraktowania slotu kart w czytniku, jako wymysłu szatana ;)


28 mar 2013 11:38:19
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
tereza napisał(a):
Cyfranek napisał(a):
Brak obsługi kart pamięci, więc trzeba umiarkowanie wgrywać mp3.


To nie jest akurat "argumentem" - Cyfranek - bardzo niedawno brałam udział w dyskusji , gdzie prawie doszło do potraktowania slotu kart w czytniku, jako wymysłu szatana ;)

W tamtym wątku, w przeciwieństwie do tego, nikt nie podał wymagania
Cytuj:
- audio - czasami potrzebuję posłuchać w angielskim (nie czytam ale słucham w angielskim)

Przyznasz chyba, że to zasadnicza różnica?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 mar 2013 11:59:05
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Keyboard nie jest już wysyłany do Polski, pozostaje z drugiej ręki, albo pośrednicy w rodzaju Merlina.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 mar 2013 17:44:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2013 22:08:30
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Ehhh....no dobra czyli mamy jeden model spełniający moje "wysokie" wymagania :) Kindle 3G. To może zrezygnuję z netu ale audio musi zostać. Słucham książek w angielskim aby "osłuchać" się językowo więc na pewno z tego nie zrezygnuję.
Nadal ważne:
- e-ink Pearl
- audio
- net już nie istotny

Jaki model w takiej konfiguracji polecacie? Byłby Kindle Touch, ale może coś innego polecicie?


28 mar 2013 18:52:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Czytając twoje wymagania :

KATAPULTA napisał(a):
- e-ink (najlepiej Pearl)
- głównie literatura w języku polskim, bez tabel, wykresów etc.
- audio - czasami potrzebuję posłuchać w angielskim (nie czytam ale słucham w angielskim)
- dostęp do netu - czasami sprawdzić np. rozkład jazdy pociągów (nie mam tego w komórce),
- obsługa obojętna

to np. PocketBook 622 Touch - ogólne opinie na http://cokupic.pl/test/Komputery/Test-e-czytnika-PocketBook-622-Touch/2

szczegółowe - w dziale Pocketbook Forum http://forum.eksiazki.org/pocketbook-f169

ps. mam takie dziwne wrażenie iż po raz kolejny narażę się "Kindlemenschom" ;)


28 mar 2013 19:51:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2013 21:41:25
Posty: 7
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
witam serdecznie jestem tu pierwszy raz i niechce robic balaganu wiec podepne sie pod ten watek chcialam poprosic o porade jaki czytnik lepiej wybrac poniewaz pare dni temu moja mama ktora mieszka w kanadzie chciala zrobic mi prezent na wielkanoc i zamowila na allegro eczytnik oyo II bardzo przypadl mi do gustu niestety musialam go odeslac bateria okazala sie slaba i szybko sie wyczerpywala i oyo niechcial polaczyc sie z moim routerem wyskakiwal jakis blad ze niemoze pobrac adresu ip czy jakos tak wiec go odeslalam i mama stwierdzila ze poszuka mi iny nowy (bo ten oyo byl powystawowy czego mama niezauwazyla bo to jej poczatki z allegro) no i mama znalazla 2 tanie eczytniki Amazon Kindle 4 i Kobo mini i sama juz niewiem ktory lepszy mini jest niewielki i ma sporo zalet ale niema guzikow a ja nieprzepadam za wpelni dotykowymi sprzetami :roll: za to kindle je posiada i juz sama niewiem zalezy mi zeby mial e-papier i kilka guzikow do przesowania stron wifi mile widziane choc pewnie rzadko bym z niego korzystala szkoda mi tamtego oyo bo byl jak dla mnie jako pierwszy czytnik bardzo dobry maly, poreczny,4 klawisze i dotykowy ekran ale boje sie zaryzykowac z kolejnym powystawowcem a tylko jedna firma sprzedaje je na allegro w niskiej cenie :(


28 mar 2013 21:54:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
tereza napisał(a):
to np. PocketBook 622 Touch

tu widzę tylko jeden problem... nie ma sieci 3G - więc teoretycznie nie spełnia wymagania o dostępie do sieci...
ogólnie nawet nie wiem czy jest jakiś inne czytniki poza Kindlami oferujące 3G...

jeśli zaś uznać, że przez dostęp do internetu wystarczy samo posiadanie WiFi, to jeszcze parę Onyx'ów się by załapało np. X61E, i62HD AG, i62E czy A62S...


28 mar 2013 23:02:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
87zabka napisał(a):
witam serdecznie jestem tu pierwszy raz i niechce robic balaganu wiec podepne sie pod ten watek chcialam poprosic o porade jaki czytnik lepiej wybrac poniewaz pare dni temu moja mama ktora mieszka w kanadzie chciala zrobic mi prezent na wielkanoc i zamowila na allegro eczytnik oyo II bardzo przypadl mi do gustu niestety musialam go odeslac bateria okazala sie slaba i szybko sie wyczerpywala i oyo niechcial polaczyc sie z moim routerem wyskakiwal jakis blad ze niemoze pobrac adresu ip czy jakos tak wiec go odeslalam i mama stwierdzila ze poszuka mi iny nowy (bo ten oyo byl powystawowy czego mama niezauwazyla bo to jej poczatki z allegro) no i mama znalazla 2 tanie eczytniki Amazon Kindle 4 i Kobo mini i sama juz niewiem ktory lepszy mini jest niewielki i ma sporo zalet ale niema guzikow a ja nieprzepadam za wpelni dotykowymi sprzetami :roll: za to kindle je posiada i juz sama niewiem zalezy mi zeby mial e-papier i kilka guzikow do przesowania stron wifi mile widziane choc pewnie rzadko bym z niego korzystala szkoda mi tamtego oyo bo byl jak dla mnie jako pierwszy czytnik bardzo dobry maly, poreczny,4 klawisze i dotykowy ekran ale boje sie zaryzykowac z kolejnym powystawowcem a tylko jedna firma sprzedaje je na allegro w niskiej cenie :(

Jeśli to pierwszy czytnik i ma służyć do czytania to może zwykły Kindle. Ma większe „wsparcie” społeczności i generalnie nie ma się do czego przyczepić.

PS Może podczas czytania e-booków zwrócisz uwagę na takie różne punkciki, zwane znakami interpunkcyjnymi ;)


29 mar 2013 0:10:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2013 21:41:25
Posty: 7
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
dziekuje za odpowiedz to ma byc wlasnie pierwszy nieliczac pechowego oyo czytnik i ma sluzyc glownie do czytania ksiazek, musze przyznac ze im wiecej o nim czytam i wogole tym bardziej przychylam sie ku niemu z mini chyba zrezygnuje i poprosze mame o zamowienie kindle a z jezykiem angielskim chyba jakos sobie poradze tym bardziej ze tam mamie wychodzi taniej kupic nowke i przyslac tu niz tu kupic cos nowego w niskiej cenie w dodatku znalazlam ze mozna do niego dokupic etui z lampka co bardzo by mi odpowiadalo ze wzgledu na to ze czas wolny mam glownie wieczorami kiedy dzieci ida spac a duzego swiatla w pokoju zapalic niemoge bo najmlodszy spi jeszcze w naszym pokoju :::?
jeszcze raz dziekuje za odpowiedz napewno bede tu czesciej zagladac :D


29 mar 2013 9:39:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
87zabka napisał(a):
chcialam poprosic o porade jaki czytnik lepiej wybrac poniewaz pare dni temu moja mama ktora mieszka w kanadzie


Kobo jest firmą kanadyjską, więc może zamiast kupować na Allegro, to by się mama rozglądnęła na miejscu za jakimiś promocjami na czytniki tej firmy? Bywało, że np. Kobo Mini było oferowane za 50% ceny oficjalnej. Tańszego Kindle np. z reklamami też lepiej by jej było kupić na miejscu jak sądzę (choć nie wiem, czy wersja Special Offers jest wysyłana do Kanady, to by trzeba sprawdzić). Ale jeśli do ekranu dotykowego nie masz przekonania, to Kobo odpada. Brak fizycznych przycisków.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 mar 2013 14:24:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2013 21:41:25
Posty: 7
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
podalam mamie ta stronke ktora znalazlam na tym forum i z niej mama chce zamowic kindle zeby przyslali go prosto do mnie http://www.amazon.com/dp/B007HCCOD0?tag ... country=PL znalazlam ja na waszym forum wiec mysle ze dobrze bedzie z niej skorzystac w sumie to mama juz chyba go zamowila a jesli nie to napewno w najblizszym czasie zamowi :D juz sie niemoge go doczekac mam nadzieje ze nic w nim niezepsoje nieznajac angielskiego :oops:

ps-moja mama miala kobo ale nieprzepadala za ni wlasnie przez brak guzikow...

kindle wczoraj zostal zamowiony teraz bede czekac na paczuszke :D dziekuje za podpowiedzi


30 mar 2013 9:48:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2013 22:08:30
Posty: 3
eCzytnik: brak
Post Re: KONKRETNY MODEL - POMOC W WYBORZE
Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze takie pytanie (być może głupie) ale czy na jakimś czytniku można jednocześnie czytać i słuchać tej samej książki? Np. czytam książkę po angielsku a jednocześnie jej słucham ucząc się wymowy. Można gdzieś takie cudo ustrzelić? :)


01 kwi 2013 12:30:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron