Teraz jest 20 sie 2018 7:32:40

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: jeszcze nie zdecydowałam;)
Post Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Szukam pierwszego e-czytnika dla siebie. Byłam zdecydowana na Kindle PWPII aż odkryłam PocketBook Touch Lux 3 - i teraz już sama nie wiem. Z tego co czytam ekran itp są takie same, a co z prędkością, płynnością działania? Jakieś inne istotne różnice?

Nie ukrywam, że PoketBook zaczął kusić (więcej formatów plików, polski interfejs, dropbox) , czy i w czym odstaje od osławionego Kindla (marka legenda aż trudno zaufać czemuś innemu)?

Doradźcie początkującej!

20 lip 2015 23:34:43
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Kindle Paperwhite II Czy PocketBook Touch Lux 3 ?
Debrah napisał(a):
czy i w czym odstaje od osławionego Kindla

Kontrola jakości to inna liga. W Kindle ciężko trafić wadliwy egzemplarz. Legendarny serwis Amazona też ma znaczenie (nikt inny nie wymieni za free sprzętu zalanego chemikaliami, dla A. to żaden problem).

W Kindle jest pewna ograniczona ilość funkcji, przy czym wszystkie są dopracowane. Kilka określonych jako eksperymentalne (np. przeglądarka internetowa) działa stabilniej niż u konkurencji odpowiedniki teoretycznie "dopieszczone". Aby odblokować różne pożyteczne funkcje (polskie menu, reflow PDF, dodatkowe czcionki, większy wybór marginesów, interlinii itp.) trzeba jednak modyfikować sprzęt, na co raczej mało kto się zdecyduje. Domyślnie jednak wszystko jest logicznie poukładane i jak najbardziej sprawdzi się w normalnym czytaniu.
PB jest bardziej otwarty. Ma wszystkiego więcej. Czasami zdarzają się jakieś niedopracowane funkcje, przez które są całkowicie bezużyteczne, ale dotyczy to raczej starszych modeli. Poustawiamy sobie w nim niemal wszystko bez wielkiej ingerencji w system.

21 lip 2015 6:05:56
Użytkownik

eCzytnik: Kobo Aura H2O
Ja bym chyba brał PWII. Z dodatkowych funkcji i tak wątpię, żebyś skorzystała.
Wysłane z Tapatalk

21 lip 2015 7:30:16
Użytkownik

A jeśli idzie o płynność czy szybkośc działania?
Kindle wypada lepiej, jest jakaś różnica, która będzie mnie wkurzać?

Kusi mnie mocno biały design i brak konieczności formatowania wszystkiego do mobi, polski język.
Ale jednak w totoczeniu raczej spotykam Kindla i mam duże zaufanie do tej marki, dlatego mi tak trudno wubrać coś innego niż Kindle, mimo ciekawych funkcji u konkurencji. Nie wiem czy to jest przywiązanie do marki i jej opinii czy stan faktyczny i lepiej brać Kindle. Nie wiem czy to ma znaczenie przy wyborze - średnio czytam po angielsku, więc dopóki się bardziej nie ogarnę to z bazy amazona będę pewnie średnio korzystać.
Może jest tu ktoś kto miał w ręku oba czytniki i może mi porównać na zasadzie wady/zalety?
Niestety nie dokopałam się w sieci do żadnej recenzji PocketBooka Touch Lux 3, dylemat jak był tak jest.

I jeszcze: jak jest w ogóle z dostępdnością e-booków? ale bardziej naukowych, akademickich pozycji? Kończę studia, kierunek wymaga i zawsze będzie wymagał dużej ilości czytania - kocham papierowe wersje książek, ale zazwyczaj te opasłe tomiszcza zajmują mu dużo miejsca, zastanawiam się czy moje przekonanie, że się trochę uwolnię od książek w każdym kącie, jest prawdziwe , czy nie. Wiem, że są biblioteki itp. Ale jak jest w praktyce - macie problem ze znalezieniem potrzebnej Wam ksiązki w e-wersji?

21 lip 2015 8:28:43
Użytkownik

Dopiszę jeszcze: właśnie przez to, że będę szukać specjalistycznych książek to myślę o tym czy znaczenie ma ilość obsługiwanych formatów - bo sporo mogę znaleźć, ale innych niż mobi np i wtedy gucio, nie przeczytam na czytniku/

21 lip 2015 8:30:19
Użytkownik

eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Debrah napisał(a):
I jeszcze: jak jest w ogóle z dostępdnością e-booków? ale bardziej naukowych, akademickich pozycji? Kończę studia, kierunek wymaga i zawsze będzie wymagał dużej ilości czytania - kocham papierowe wersje książek, ale zazwyczaj te opasłe tomiszcza zajmują mu dużo miejsca, zastanawiam się czy moje przekonanie, że się trochę uwolnię od książek w każdym kącie, jest prawdziwe , czy nie. Wiem, że są biblioteki itp. Ale jak jest w praktyce - macie problem ze znalezieniem potrzebnej Wam ksiązki w e-wersji?

Niestety gro e-booków naukowych to pdf... Z tym małe czytniki radzą sobie średnio (6" to w niektórych wypadkach trochę mało - ale to zależy jak ten pdf jest "złożony"), ale Onyksy i Pocketbooki lepiej niźli Kindle.

21 lip 2015 9:43:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

A prawda jest ze kindle śmiga jak strzała a pocketbook jest wolniejszy i przycina się ?
Chodzi mi szczególnie o ta wersję 3 , nie wiem z czego wynika ten brak recenzji , to jakaś nowość ?

21 lip 2015 9:57:04
Użytkownik

Debrah napisał(a):
A prawda jest ze kindle śmiga jak strzała a pocketbook jest wolniejszy i przycina się ?
Chodzi mi szczególnie o ta wersję 3 , nie wiem z czego wynika ten brak recenzji , to jakaś nowość ?

Niestety 3 nie widziałem (choć rozglądam się za drugim czytnikiem i biorę ją pod uwagę, jeśli będzie w promocji jakieś 500zł razem z etui i kartą pamięci to będzie to coś "za"), na razie troszkę pooglądałem starsze wersje (u kolegi i w sklepach). Przycinania jakiegoś nie zauważyłem (może to kwestia definicji), jedynie wolne działanie przy djvu i niektórych pdf-ach (z czym problem tez mam w onyksie).

21 lip 2015 10:04:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Kaczus napisał(a):
ale Onyksy i Pocketbooki lepiej niźli Kindle.

Wolne żarty. PDF naukowy najczęściej jest składany w dwóch kolumnach. Takie dobrze działają na Kindle. Jeśli nawet tak nie jest, to niemal zawsze jedynym sensownym układem pracy z takim dokumentem będzie układ oryginalny, a więc na czytniku 6" małe, nieczytelne bloczki tekstu. Na to nie ma sposobu.

Debrah napisał(a):
A jeśli idzie o płynność czy szybkośc działania?
Kindle wypada lepiej, jest jakaś różnica, która będzie mnie wkurzać?

Różnica jest, ale czy bedzie wkurzać to już zależy od indywidualnego podejścia. Jeśli nie masz porównania z innymi czytnikami to taki PB będzie dostatecznie szybki (oczywiście do czytania raczej liniowego, a nie "skakania" po PDF-ie).

Debrah napisał(a):
I jeszcze: jak jest w ogóle z dostępdnością e-booków? ale bardziej naukowych, akademickich pozycji?

Mizernie. Czasami coś się trafi, ale w tej tematyce są ogromne luki.

Debrah napisał(a):
zastanawiam się czy moje przekonanie, że się trochę uwolnię od książek w każdym kącie, jest prawdziwe , czy nie

Obawiam się, że nie.

Debrah napisał(a):
Ale jak jest w praktyce - macie problem ze znalezieniem potrzebnej Wam ksiązki w e-wersji?

Problemu nie mam. Po prostu książek, które przydatne mi są w pracy, nie ma w wersji E.

Debrah napisał(a):
A prawda jest ze kindle śmiga jak strzała...

Tak.

Debrah napisał(a):
...a pocketbook jest wolniejszy i przycina się ?
Chodzi mi szczególnie o ta wersję 3

To raczej nieuniknione przy takim podejściu do software (wrzucamy co się da), ale jak jest w tym konkretnym czytniku to może stwierdzić tylko rzetelny recenzent.

21 lip 2015 10:07:59
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Co do PDF naukowych - tryb kolumnowy mają zarówno PB jak i Kindle. Przy okazji:
http://swiatczytnikow.pl/czytam-duzo-pd ... k-to-jaki/

@Debrah - pytasz o dostępność książek, nie lepiej po prostu samodzielnie sprawdzić w księgarniach lub porównywarkach? :) Przecież nie wiemy czy czytasz po polsku, angielsku oraz jaka to branża.

Część książek np. prawniczych jest wciąż w postaci PDF/EPUB z DRM, to zabezpieczenie oczywiście można zdjąć, ale przynajmniej teoretycznie łatwiej by działało na Pocketbooku, który obsługuje Adobe DRM.

21 lip 2015 10:15:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Muszę się zorientować jak tego szukać ;) na chomiku jest dużo Ale to są wiadomo pdfy zazwyczaj. Chodzi mi o psychologię, neuropsychologie, psychoterapię itp itd. Poszukam.

Co do formatów to z drugiej strony Kindle jest tak kultowy ze format Mobi to chyba nie jest taki problem i dużo książek się pojawia specjalnie pod niego.
Hm hm hm.
Chciałam kupić coś do 600zl dość dobrego , chyba tylko te dwa warto brać pod uwagę.

21 lip 2015 10:28:32
Użytkownik

Debrah napisał(a):
Muszę się zorientować jak tego szukać ;) na chomiku jest dużo Ale to są wiadomo pdfy zazwyczaj. Chodzi mi o psychologię, neuropsychologie, psychoterapię itp itd. Poszukam.

Niedawno w ebookpoincie były w promocji książki z różnych wydawnictw naukowych http://ebookpoint.pl Wiekszość dostępna w pdf-ach.

21 lip 2015 10:33:09
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Debrah napisał(a):
Muszę się zorientować jak tego szukać ;)

http://ebooki.swiatczytnikow.pl/ - i wpisujesz tytuł lub temat :)

21 lip 2015 10:50:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Debrah napisał(a):
Chodzi mi o psychologię, neuropsychologie, psychoterapię itp itd. Poszukam.

Wszystko zależy od konkretnego wyglądu danego PDF-a. Jeśli to skan to lipa i niewiele można z tym zrobić (dokładnie to FineReader + ręczna obróbka).
Jeśli jednak tekst to są dwie opcje: przy formatowaniu ograniczonym do pogrubień i pochyleń fragmentów, zadziała dość dobrze konwersja czy reflow. Moje doświadczenia z PDF są jednak inne: dwie lub trzy kolumny, aż nagle obrazek na szerokość strony (przy reflow czy konwersji "sieczka"); czasami listing kodu (dobry efekt jedynie w oryginalnym układzie strony), wzór chemiczny czy matematyczny (nieprzekładalny sensownie do innych formatów inaczej jak na obrazek), często tabelka (po konwersji zostaje sam tekst bez linii, w dodatku dość swobodnie porozrzucany - ogólnie bezużyteczny - przy reflow efekt identyczny).

Mam dużo PDF-ów na czytniku, ale albo jestem ich autorem, albo autora znam osobiście i są to pliki finalnie przygotowywane na format 6", czy też A6.

Z tego co można znaleźć "w sieci" to dość dobrze wyglądają e-booki "Złotych Myśli" czy jakoś tak - ogromne marginesy (Kindle domyślnie je przytnie), przesadzona wielkość czcionki - po prostu można bez kombinacji używać komfortowo na czytniku.

Poważne książki o psychologii to jednak zupełnie inny gatunek - tu może pomóc jedynie tryb kolumnowy - oczywiście jeśli książka tak była składana i nie jest skanem.

21 lip 2015 10:55:19
Użytkownik

Dzięki, posposzperam sobie :-)

21 lip 2015 10:57:05
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona