Teraz jest 26 kwi 2024 23:42:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Czytnik do przegladania internetu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Czytnik do przegladania internetu
Witam,
Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze wiem co to czytnik i do czego sluzy i ze posiadam juz tablet do przegladania internetu :)

Sluchajcie, w zwiazku z tym ze bardzo duzo czasu spedzam na czytaniu materialow z internetu i moje oczy wolaja z prosba o ratunek postanowilem im troche pomoc i zainwestowac w e-czytnik. W tym celu chcialbym sobie cos sprawic na swieta a z racji malej wiedzy w tym temacie zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyborze najlepszego czytnika do przegladania stron www. Cena oczywiscie im nizsza tym lepiej ale chce kupic cos porzadnego wiec jestem gotowy tez w to zainwestowac. Co byscie mi polecili? (Tylko prosze nie hejtujcie mnie z gory - nie zamierzam na nim ogladac youtuba :roll: )
Pozdrawiam :)


25 lis 2013 20:49:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Hmm, ja mam takie pytanie - po co korzystać z przeglądarki internetowej na urządzeniu, które jest przeznaczone do czytania książek?
Przeglądarki w czytnikach są głównie po to, by wejść na stronę księgarni i zrobić zakupy w postaci książek. Ale wchodzenie na facebooka czy inne podobne strony mija się z celem i zastosowaniem czytnika.
Na czytnikach są aplikacje takie jak send-to czy dropbox dzięki którym mobilnie można przesłać sobie różne materiały bez podłączania czytnika do komputera. A jak masz tablet to sprawa jest prosta: przesyłasz wyszukane na tablecie materiały do czytnika i voila - czytasz.
Moja rada jest taka - pójdź do sklepu, który ma na stanie czytniki i przetestuj funkcję przeglądania internetu. Ja testowałam i myślałam, że mnie szlag trafi. Dlatego do internetu używam laptopa i smartphone, a czytnika wyłącznie do czytania.


25 lis 2013 21:04:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Rozumiem. Ja moze sie zle wyrazilem w temacie, nie zamierzam korzystac z czytnika do surfowania po internecie (czyli wspomniane wchodzenie na fejsa, przegladanie profilow znajomych, czatowanie itp) do tego mam komputer i tablet. Natomiast duzo czasu spedzam czytajac jakies artykuly, recenzje, manuale (praca) i bardzo meczy to wzrok a drukowanie wszystkiego tez nie jest dla mnie wyjsciem wiec taki czytnik ktory w ogole nie meczy wzroku jest dla mnie zbawieniem. Czytnik w przegladaniu internetu bedzie potrzebny mi tylko do wyswietlenia strony i przeczytania jej tresci a nie klikania, pisania, bawienia itp. Znam ograniczenia czytnikow. Widzialem tez kilka filmikow na yt jak wyglada wyswietlanie stron w tych lepszych modelach. Mam tez zamiar przed zakupem sprawdzic to w praktyce w sklepie ale wczesniej chcialbym nabyc troche wiedzy, zlapac kilka modeli w ktorych wyswietlanie stron jest najplynniejsze. O to wlasnie Was prosze. O kilka propozycji czytnikow ktore w tym momencie maja najbardziej rozwinieta ta funkcje przegladarki. Oczywiscie przesylanie materialow jest tez swietna alternatywa do wiekszych materialow ale chcialbym tez miec mozliwosc szybkiego wejscia i przeczytania jakiegos nowego materialu na stronie www w razie potrzeby.
Wiem ze testowanych jest tu wiele modeli, wiele osob tez ma rozne czytniki, dajcie kilka rad np jakie modele omijac lub jakie maja ta funkcje na w miare dobrym poziomie :)

Pozdrawiam jeszcze raz :)


25 lis 2013 21:23:05
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Klucz jest w Twoim stwierdzeniu że chciałbyś szybko otworzyć stronę i zacząć czytać. A jak będziesz wiedział, że daną stronę masz otworzyć? Zwykle musiałbyś otworzyć np. stronę główną portalu, donawigować do konkretnego artykułu i wtedy go czytać. Problem w tym że cała czynność nawigacji zajmie ci więcej niż przeczytanie tego artykułu. Przeglądarki w czytnikach nawet tych najnowszych są znacznie wolniejsze niż na tabletach.

Ponadto - formatowanie tekstu na stronach na czytnikach nie jest idealne - nie możesz np. regulować wielkości i typu czcionki tak jak przy e-bookach. Kindle ma tryb artykułowy wyciągający ze strony treść artykułu, ale on też nie jest aż tak wygodny jak czytanie e-booka.

Rozwiązanie Agnieshka wskazała - jeśli coś jest warte czytania na czytniku czyli spędzenia nad tym więcej niż parę minut - lepiej taki artykuł zgrać będąc na komputerze/tablecie - i wysłać na czytnik. Ja tak robię z większością dłuższych tekstów na które trafiam w tygodniu. Jak nie potrzebuję przesłać natychmiast to dodaję do Instapaper i raz w tygodniu gazetka trafia na mój czytnik. Jeśli potrzebuję coś mieć natychmiast - to korzystam z Readability i funkcji Send to Kindle.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 lis 2013 22:26:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Ta technologia bardzo sie rozwija i za jakis czas moze przegladanie internetu w czytnikach stanie sie plynne i bezproblemowe. Bardzo mnie odwodzicie od tego pomyslu ale ja i tak jestem nastawiony na zakup czytnika rowniez ze wzgledu na fakt ze mam spora biblioteczke ebookow ktora chcialbym w koncu zaczac czytac a na komputerze jest to praktycznie nie mozliwe bo bym chyba oslepl :P
Jesli przegladanie stron bedzie faktycznie az tak ciezkie jak mowicie mozliwe ze bedzie mi sluzyl tylko do ebookow ale ogladalem filmiki z Nooka i teraz z Kindle Paperwhite i proste strony ladowaly sie szybko i plynnie. Zastanawialem sie nawet nad Kindlem 3G ale jak sie okazalo ze w Polsce z tej funkcji dziala tylko wikipedia to zdecydowanie nie jest to warte dodatkowych 200 zl.

Zatem podsumowujac watek podalibyscie mi jakies modele w ktorych moze powiem tak: przegladanie internetu nie jest gorsze niz w Paperwhite a sa bardziej konkurencyjne pod wzgledem innych funkcji badz ceny? :):)


25 lis 2013 22:56:01
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Twoje pytanie skłoniło mnie do wysmażenia następującego artykułu :-)
http://swiatczytnikow.pl/jaki-czytnik-b ... internetu/

Jeśli koniecznie chcesz tani czytnik do przeglądania prostych stron to spróbuj Nook Simple Touch + root.
Albo Kindle Classic, choć tam poruszanie się ze względu na brak dotyku będzie troszkę trudniejsze, za to nie trzeba rootować, no i jest Article Mode.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 lis 2013 23:24:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Dzieki Vroo! Twoj artykul jest swietny i sporo mi uswiadomil. Przegladanie stron jest przede wszystkim dodatkiem do czytnika choc jesli jest potrzeba mozna z niej skorzystac a wersje mobilne stron wyswietlaja sie naprawde calkiem fajnie.

Wracajac do wyboru czytnika chyba zdecyduje sie na Nooka patrzac na funkcjonalnosc i cene - na Allegro sa juz za lekko ponad 200 zl. Mam tylko pytanie czy fakt ze dziala on na systemie Android to jego wada czy zaleta? Czy w jakis sposob zwieksza to jego funkcjonalnosc (ciekawe aplikacje do pobrania?) czy moze sprawia jednak ze ciezej sie go obsluguje albo dziala wolniej?


26 lis 2013 1:07:19
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Też mam o tym artykuł :)
http://swiatczytnikow.pl/test-nook-simp ... -e-inkiem/
no i było na forum
barnes-noble-nook-f159/latwe-rootowanie-nook-menedzer-t12574.html

generalnie - android jest bardzo stary, więc nie wszystko uruchomisz i średnio to będzie wygodne, w zasadzie rootować nooka opłaca się dla aplikacji cool reader w której książka wygląda ładniej niż w oryginalnej aplikacji.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 lis 2013 12:43:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 14:04:42
Posty: 10
Post Re: Czytnik do przegladania internetu
Ja korzystam z kindle pw2 do internetu i jest naprawde spoko. Widzialem tez cybook odyssey hd i ten wydaje sie nawet lepszy ale nie mialem go w reku, ma technologie szybkiego einku i obrot ekranu, natomiast minusem jest pearl a nie jak w najnowszym kinle carta.

ps teraz pisze na kindle pozdr


16 gru 2013 13:25:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron