Teraz jest 25 kwi 2024 5:36:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom. 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 sty 2010 0:59:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Pozwolę sobie dorzucić specyfikację techniczną tego czytnika.

Obrazek

Mam nadzieję, że pokazywany na targach egzemplarz był wersją testową - w końcu w specyfikacji wymieniają powłokę antyodblaskową. Inaczej straszna lipa będzie, nie wyobrażam sobie czytania z takimi odblaskami, że można sobie swobodnie fryzurę ułożyć albo makijaż poprawić. Lustro, normalnie...

Obrazek
Obrazek

Jeśli tak będzie w wersji finalnej, to zamiast pewnego zakupu pozostanie wielkie rozczarowanie. Mogło być tak dobrze. Chyba nigdy nie doczekam się rozsądnej wielkości czytnika w atrakcyjnej cenie :[


15 sty 2010 8:39:19
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
http://www.notionink.in/adamfeature.php
i video z tej strony:

Jak się przyjrzeć temu przesuwaniu stron paluchem na początku, to widać, że nawet efekt flash z e-inku zaimplementowali :P
No i zbiera odciski palców wzorowo :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 lut 2010 0:16:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Jeśli jakimś cudem będzie to kosztowało do $400, to biorę. :)

_________________
Copywriting


20 lut 2010 21:53:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
PCLab.pl napisał(a):
Urządzenie z systemem operacyjnym Google Chrome, Android lub Linux będzie kosztowało około 325 dolarów,


20 lut 2010 22:33:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Hoho, widzę, że cena cały czas jedzie w dół. Miesiąc temu była mowa o 349 dolarach, teraz spuścili 24. Ciekawe, jaka cena będzie w momencie premiery, za jakieś cztery miesiące. Na złotówki z Vatem wychodzi 1173zł, marża sprzedawcy pewnie zaokrągli tą sumę do 1300-1400zł. Debiutujący dwa miesiące wcześniej Asus DR-950 będzie kosztował 1137zł - mamy więc dwóch ciekawych konkurentów cenowych. Ciekawe, co będzie lepsze - e-inki czy 3qi?


20 lut 2010 22:52:28
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Ależ ma grube dupsko ten Adam na tym nagraniu! Ciekawy jestem ile faktycznie będzie trzymała bateria i ile będzie wynosiła cena końcowa produktu. Ale faktycznie wygląda ciekawie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 lut 2010 13:43:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Wg informacji z tej strony Notion Ink twierdzi, że bateria wystarczy na 16 godzin pracy.

http://www.e-reader-info.com/notion-ink-adam


21 lut 2010 17:26:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Ja również to kupię, jeśli cena będzie w okolicach 1200-1600 zł. Choćby z tego powodu, że wkurza mnie szum komputera (i tak już dobrze wyciszonego) i siedzenie za biurkiem cały czas jak się na nim pracuje.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


22 lut 2010 10:09:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2010 14:32:41
Posty: 11
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Jak myślicie, czy to jest ostateczny wygląd Adama? Taki już dla końcowego odbiorcy? Nie chodzi mi o ekran i jego matowość bądź nie, ale o "dizajn". Powiem szczerze, że przekonuje mnie jego funkcjonalność ale wygląda dużo gorzej niż konkurencja.


10 mar 2010 21:15:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Polluks napisał(a):
Jak myślicie, czy to jest ostateczny wygląd Adama? Taki już dla końcowego odbiorcy? Nie chodzi mi o ekran i jego matowość bądź nie, ale o "dizajn". Powiem szczerze, że przekonuje mnie jego funkcjonalność ale wygląda dużo gorzej niż konkurencja.

Bo konkurencja nie musi mieć dużego twardego dysku, czy pojemnej baterii...
Coś za coś.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 mar 2010 21:18:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2010 14:32:41
Posty: 11
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Z tego co podaje producent na stronie, Adam nie ma żadnego dysku twardego nie mówiąc już o dużym. Bateria jest trzykomorowa, więc też nie ogromna.
Wcześniejsze screeny przedstawiały ten produkt bardziej futurystycznie i mnie się podobało.


10 mar 2010 22:32:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
http://www.notionink.in/adamoverview.php - tu jest trochę zdjęć/renderów jak ma wyglądać. Mnie tam taki wygląd pasuje. Twardego dysku w tabletach chyba nie będzie, zbyt duże ryzyko, że się "wytrzęsie".

Ciekawe czy będzie się dało dual-boota zrobić z Ubuntu ARM i Androidem, to by było coś. Wolę Ubuntu, ale nie chciałbym tracić Androida. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


11 mar 2010 16:28:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Dyski twarde w tabletach nie mają sensu, ponieważ są zbyt duże, za ciężkie i zużywają (jak na urządzenie tej wielkości) stanowczo za dużo energii. Dodatkowo obecność części ruchomych powoduje wysokie ryzyko ustarki. Jedyne, co można tutaj zapodać, to pamięć typu flash, która nie posiada tych wad, za to wtrąca inne: mała pojemność i wysoka cena. Co prawda na e-booki spokojnie wystarczy 8GB (w przypadku epubów nawet mniej), ale co jeśli ktoś będzie chciał sobie pooglądać filmy? 16 czy 32GB to nadal trochę maławo. Zdaje się, że jeszcze długo będzie obowiązywał zestaw: tablet plus garść kart SD. Ale dobre i to.


12 mar 2010 18:27:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Notion Ink Adam - eCzytnik z technologią od Pixel Qi - kom.
Dyski twarde są też naprawdę nieduże fizycznie.
W postaci kart CF MicroDrive choćby, obecnie już nie rozwijany. Z takich większych to dysk o wielkości 1,8 cala.
Do tableta to się by jednak nadało od biedy. Choć jako dość awaryjna technologia przegrywa z napędami flash, które są niewrażliwe na przeciążenia.


13 mar 2010 19:19:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron