Teraz jest 26 kwi 2024 17:08:45




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Star Wars - od czego zacząć?? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Star Wars - od czego zacząć??
Nigdy nie czytałem książek z cyklu Star Wars, ale widząc ilu on ma fanów chciałbym spróbować.

Mam tylko pytaniew czy powinienem zacząć od jakiej konkretnej części czy jest to bez znaczenia??

_________________
http://toolsweb.pl/


15 lip 2007 22:33:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Najlepiej jest zacząć od początku :) Jeśli masz ochotę, to przeczytaj Ucznia Jedi, ale niekoniecznie. I proponuję czytać w kolejności chronologicznej - w ten sposób unikniesz sytuacji, gdzie nie wiesz do czego nawiązuje autor. A jeśli chodzi Ci o książki, które warto przeczytać, to ja mogę polecić następujący tytuły:
- Darth Maul - Łowca z Mroku
- Labirynt zła
- Trylogia Thrawna
- Maska kłamstw (może nie jest rewelacyjna, ale jest ładnym wprowadzeniem)
- epizody z nowej trylogii
- Opowieści z Pałacu Jabby

To z tego co czytałem. Nie polecam Nowej Ery Jedi, ponieważ najpierw musisz się jako tako wprowadzić w ten świat.


15 lip 2007 22:41:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Również nad tym myślałem ale własnie przeraża mnie ogrom ilości ksiąg z tej serii i nie wiem czy początkiem jest Episod 1 czy raczej jakas inna ksiazka ? :) Obi zamiast dawać ogledne opinie "zacznij od początku" moze skierujesz uwage czytelnikow w jakiej kolejności czytać kolejne pozycje by nie robić sobie bałaganu, szczegolnie ze ja np nie jestem fanem tegoz gatunku (z filmow widziałem tylko jedną cześć :D )


16 lip 2007 19:48:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
mako napisał(a):
szczegolnie ze ja np nie jestem fanem tegoz gatunku (z filmow widziałem tylko jedną cześć :D )


Mam podobnie, ale po przeczytaniu komixow o Boba Fettcie (dobrze napisalem?), chetnie lepiej poznam ta postac :)

@Obi-One

napisz cos wiecej :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


16 lip 2007 19:57:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Tutaj macie większość książek wymienionych w kolejności chronologicznej. A ja proponuję rozpocząć tak:

Seria Uczeń Jedi (dla zainteresowanych - de facto są to książki dal młodzieży)
Maska kłamstw
Darth Maul Łowca z Mroku
Epizod I
Planeta życia
Epizod II
Wojny Klonów
Epizod III

Pozagalaktyczny lot jest opcjonalny, ponieważ jest to nowa książka, ale nawiązania do niej znajdziecie w niemal wszystkich książkach książkach Zahna, więc też warto ją przeczytać. W skrócie - czytajcie wszystko w kolejności chronologicznej zgodnie z tamtą listą! :)


16 lip 2007 20:04:55
Zobacz profil WWW
Post 
Wielkie dzieki . Czytałem Darth Maula chyba 3 razy , i nadal nie mogę sie oderwać . Książki o Star Warsie są wciągające jak ruchome piaski:D


20 lip 2007 11:51:08
Post 
witam
tez ostatnio miałem ten sam problem...i wiedziony mocą postanowiłem zacząć od "Maski kłamstw" - James'a Luceno
książka mnie tak wciągneła ze połknołem ja w sobotnie popołudnie :]

zastanawiam się za co teraz...
chętnie przysiadłbym do "Darth Maul - Łowca z Mroku" ale nie posiadam tego więc stanie chyba na...
"Komandosi Republiki: Bezpośredni Kontakt" :]

pozdrawiam


30 lip 2007 18:10:28
Post Co warto przeczytać ze Star Wars
No to tak np.:
Darth Maul- Łowca z Mroku
Nie trzeba czytać całych wojen klonów wystarczy sam : Labirynt Zła
Zemsta Sithów
Darth Vader: Narodziny Czarnego Lorda
Cienie Imperium
Trylogia Thrawna a potem Duologia Thrawna
Ominał bym Nowa Era Jedi i MTrylogię Mrocznych Gniazd a polecił bym na 100% książke rozpoczynajacą nową erę: Legacy of the Force: Zdrada

P.S Obi- One czytałeś tą książke? Chodzi mi o Zdradę


02 sie 2007 16:20:25
Post 
Osobiście przeczytałam około 40 książek z serii Star Wars i w zasadzie to najważniejsze jest, aby zaczynając brać się za początek serii, gdzie cały dorobek Star Wars można podzielić na kilka podstawowych grup:
1) ksiązki do "Zemsty Sithów"
2) od "Nowej Nadziei" aż do Nowej Ery Jedi
i części których nie polecam jeżeli nie przeczytaliście Nowej Ery Jedi, czyli:
3) Trylogia "Mroczne Gniazdo" oraz "Legacy of The Froce"

O "Legacy of the Force" wiele wyczytałam, ale książka żadna mi w ręce nie wpadła, a szkoda bo zapowiada się dość... "szokująco"


20 sie 2007 23:20:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mi też jeszcze nie wpadła w ręce żadna książka z serii Legacy. Ale nie żałuję, bo nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek z NEJ, a Mrocznego Gniazda nawet nie ruszyłem. Poza tym z wcześniejszych książek też nie wszystkie czytałem.

Moim zdaniem warto przeczytać wszystkie książki do Zemsty..., bo stanowią na prawdę fajne wprowadzenie. A jeśli już ktoś przeczytał Maula, to niech się za Medstary bierze :P Nie wiem jak jest z książkami między 3 i 4 epizodem, bo nie czytałem ich. Sama stara trylogia w formie książkowej wypada nędznie. O ile w nowej książki stanowią rozszerzenie filmu i wprowadzają fajne sceny, to stara trylogia jest moim zdaniem przepisanym na siłę scenariuszem w formie trochę bardziej przystępnej. Dobrze, że przynajmniej są krótkie :P Na pewno nie polecam Spotkania na Mimban, ale warto przeczytać "antologie" (brakuje mi lepszego słowa), czyli "Opowieści łowców nagród" itp. Z późniejszych książek obowiązkowo epizody 7, 8 i 9, czyli Trylogię Thrawna ;) Później chyba warto przeczytać Rozbitków z Nirauanu, ale tutaj się przyda lektura Poza galaktykę (przyda się do każdej książki Zahna :)). W międzyczasie czytajcie co tam wam w łapki wpadnie i na koniec NEJ oraz Legacy.


21 sie 2007 11:32:41
Zobacz profil WWW
Post 
Przyznam się szczerze, że z książek między 3, a 4 epizodem czytałam tylko trylogię Hana Solo i była, hmm... taka sobie, czytałam wiele gorszych, ale i lepszych. Większość książek z tych przed "Zemstą sithów" przeczytałam i poza "Maską Kłamstw" (która była trochę przynudnawa) wszystkie mi się podobały (a zwłaszcza seria "Uczeń Jedi"). Apropo, czy pojawi się tłumaczenie dalszych części "Ucznia Jedi" czy lepiej zacząć czytać po angielsku?


21 sie 2007 16:42:10
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mi się tam Maska Kłamstw podobała :P Na tłumaczenie raczej nie licz, chyba że zrobimy to sami spontanicznie na forum ;)


22 sie 2007 11:34:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2007 4:56:51
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
Post 
jejka il,e jest tego star wars przejrzalam biblioteke i stwierdzilam ze jest tego pelnoa jescze na dodatek Obi dodal nowe :shock: czy one sa konieczne czy tp np jakies dodatki?? narazie star wars nie zamierzam czytac ale zainteresowalo mnie ile tego jest....


16 wrz 2007 18:37:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
W sumie niemal wszystko ze star wars co jest w bibliotece warto przeczytać :D Chyba nie ma tam dodatków. No ewentualnie można sobie odpuścić Ucznia Jedi, ale reszta to normalne książki, które lepiej czytać żeby nie mieć braków w wiedzy :)


16 wrz 2007 18:43:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Ja osobiście poleciłbym przeczytać najpierw trylogię Thrawna, a potem zabrać się za Nową Erę Jedi, pozwoli to uniknąć wielu dosyć średniawych książek, pozostawiając samą śmietankę :)

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 15:17:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: