Teraz jest 25 kwi 2024 3:19:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Andrzej Pilipiuk 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 21:33:36
Posty: 13
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Jak na razie zaczynam dopiero moją przygodę z Pilipiukiem, a mianowicie dorwałem "Kroniki Jakuba Wędrowycza". Przeczytałem, super opowiadania, jedno tylko trochę zaczęło przynudzać, o wakacjach JW. Kawał dobrej fantastyki, z humorem, nowatorskie podejście. Właśnie jestem w trakcie czytania "Czarownika Iwanowa" i humoru tam jakby zdecydowanie mniej. Po drodze przeczytałem przeczytałem opowiadanie Kontyngent ze zbioru opowiadań "Deszcze niespokojne". Boki zrywać, moja żona i szwagierka, mimo, że za fantastyką nie przepadają, przeczytały i podobało im się bardzo.


18 maja 2009 21:42:02
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Andrzej Pilipiuk
A wiecie że Pilipiuk kandyduje w obecnych wyborach? :D
http://www.kwupr.pl/kandydaci/warszawa- ... -pilipiuk/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 maja 2009 20:01:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Z Panem Pilipiukiem spotkałem się po raz pierwszy...sam już nie wiem gdzie.Była to na pewno jakaś antologia, ale "zabij,nie wiem" jaki był jej tytuł.
Aktualnie za namową znajomych (i po zapoznaniu się z fragmentami na WikiCytatach) zabrałem się za cykl przygód Jakuba Wędrowycza (teraz w połowie "Iwanowa") i jestem mile zaskoczony zawartością tych książek. "Kroniki..." miałby być tylko przerywnikiem między szóstym a siódmym tomem "Mrocznej Wieży" ale postać "najlepszego,cywilnego egzorcysty w kraju" okazała się być tak fascynująca,że prawdopodobnie czeka mnie czytanie całej serii jednym ciągiem.
Jak na razie najbardziej spodobało mi się opowiadanko o wakacyjach Jakuba :D Dresy,Niemcy,Sataniści...Co za piękny hotel. Na uwagę zasługują też najkrótsze formy - kolejno przeszukanie domu Wędrowycza przez "smerfy",bajka o Czerwonym Kapturku (oj,Maciuś,Maciuś...Wdałeś się ty w dziadka.) oraz historia popijawy z generałem i późniejsze spotkanie z {"spojler wycięty"}.
Podsumowując - Wędrowycz to prosta,łatwa i przyjemna lektura,która powinna spodobać się wszystkim miłośnikom fantastyki i tym,którzy potrzebują odpoczynku od pozycji poważniejszych.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


22 maja 2009 19:39:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Andrzej Pilipiuk
>A wiecie że Pilipiuk kandyduje w obecnych wyborach?

Proponuje bojkotowac, niech lepiej siedzi i pisze ,a nie po europie tuła ;))


04 cze 2009 10:20:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Andrzej Pilipiuk
dzem5 napisał(a):
>A wiecie że Pilipiuk kandyduje w obecnych wyborach?

Proponuje bojkotowac, niech lepiej siedzi i pisze ,a nie po europie tuła ;))

Pomyśl jaka by to mogła być inspiracja! ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 cze 2009 11:46:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Inspiracja by mu się przydała, bo kazda kolejna książka jest gorsza od poprzedniej.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


04 cze 2009 17:14:32
Zobacz profil
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Fakt. Od kiedy zaczął pisać Oko Jelenia jego książki straciły coś co je wyróżniało.


09 cze 2009 7:35:35
Post Re: Andrzej Pilipiuk
"Rzeźnik Drzew" najnowszy tomik opowiadań naprawdę utrzymany w ciekawej konwencji . Kilka niekonwencjonalnych pomysłów jak to u Pilipiuka . Spotkanie ze znanymi bohaterami dr. Skórzewski , kilka znanych już lokacji carska Rosja i Polska w historii alternatywnej .. naprawdę kawałek dobrej fantastyki . polecam


17 cze 2009 19:26:04
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Andrzej Pilipiuk
ZgnilyChlopiec napisał(a):
Fakt. Od kiedy zaczął pisać Oko Jelenia jego książki straciły coś co je wyróżniało.

Bo Pilipiuk idzie w ilość raczej, nie w jakość. Gość potrafi wystukać książkę w dwa miesiące. Osobiście nie czytam jego książek, ale bywam na forum SFFH i on też tam jest,podobnie jak wielu innych autorów. Przechwala się czasem, ile napisał znaków danego dnia. Gość ma tempo,szacunek dla niego.


18 cze 2009 1:55:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Andrzej Pilipiuk
za tempo bez jakosci? no bez przesady.
naucz malpe walic w klawiature (byle nie za mocno bo zepsuje ;) , posadz na cały dzien i niech bije rekordy znaków na dzeń.
Tylko czy to bedzie do czytania?


18 cze 2009 6:33:52
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Cytuj:
Tylko czy to bedzie do czytania?

A kogo to obchodzi, ważne, że się sprzedaje. Zresztą zobacz na posty wyżej - ludziom to się autentycznie podoba. Widziałem nawet bluźnierstwa typu "najlepszy polski twórca fantastyczny".

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 cze 2009 11:30:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Andrzej Pilipiuk
No sprzedaje się i to bardzo dobrze. A swoją drogą, może to o to chodzi. Literatura lekka, łatwa i przyjemna. BTW, Wędrowycz dorobił się swojego konwentu nawet:Dni Jakuba Wędrowycza, organizowane przez fanów dla fanów. :D

http://www.pk.org.pl/wedrowycz/konwent.html


18 cze 2009 16:50:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Andrzej Pilipiuk
Jesli chodzi o podobanie to i mi sie podoba, czasem po ciezkim dniu w pracy taka lekka i zabawna lektura to zbawienie ;)
Problem ze ostatnie "dzieła" sa juz na coraz nizszym poziomie - przynajmnej te ktore czytalem (a uczciwie przyznaje ostatnich juz nie czytalem bo przestalem kupowac)


18 cze 2009 21:33:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Andrzej Pilipiuk
To tak jak u mnie z Science Fiction Fantasy Horror. Coraz gorsze teksty, to przestałem kupować czasopismo. A moim zdaniem najlepsze teksty Andrzeja są w 2586 kroków, antologii wydanej przez Fabrykę Słów w 2006 roku.Nie ma tam co prawda Wędrowycza,ale każde opowiadanie ma swój klimat i niepowtarzalny urok.Bodaj trzy z czternastu opowiadań było nominowanych, bądź też dostały nagrody im. Janusza A. Zajdla.


19 cze 2009 0:24:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Andrzej Pilipiuk
No tam zwłaszcza o Skórzewskim opowiadania, maja naprawde fajny klimat ;)
Tylko dla niego rozwazam jednak zakup nowego zbioru opowiadań.


19 cze 2009 9:05:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron