Teraz jest 24 kwi 2024 11:40:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Wiedźmin 
Autor Wiadomość
Post Wiedźmin
Wszystkich którzy czytali sagę o Wiedźminie muszę ostrzec przed oglądnięciem filmu w wersji kinowej. Serial jest jeszcze ok, ale wersja kinowa to po prostu pocięty i posklejany serial. Nie polecam a wręcz odradzam.


16 lip 2007 11:26:44
Post 
Tak jak Osa zdecydowanie nie polecam. Gdybym najpierw miał okazję obejrzec ekranizację za książkę nie wziąłbym się na pewno. Zresztą wystarczyło spojrzec na smoka, który bardziej przypominał krowę...


16 lip 2007 17:07:51
Post 
Fakt ekranizacja "Wiedźmina" nie należała do najbardziej udanych a szkoda bo można było zrobić naprawdę super film. Wg mnie źle dobrano aktorów - chociaż muszę przyznać, że Żebrowski nawet przypasował do mojego wyobrażenia Wiedźmina :)


16 lip 2007 21:13:20
Post 
Najwidoczniej reżyser przecholował z nożyczkami. Może to jakiś eks-cenzor...
Gdybym nie przeczytał całej sagi wcześniej, to w ogóle bym nie wiedział, o co chodzi w kinowym "Wiedźminie". Natomiast serial pod względem sposobu filmowania jest do przesady statyczny i de facto przypomina teatr telewizji, a nie film fabularny. Operator hołdowal pod tym względem wzorom z lat 30-tych.


22 lip 2007 16:26:55
Post 
Heh, o czym tu właściwie gadać... No król babol filmowych baboli, ukochany temat rozmaitych forumowych pojechanek :). Naprawdę dawno nie widziałem czegoś równie żałosnego co karykaturalnego: gumowy bazyliszek, smok-najstaranniej-opracowany-potwór-w-filmie-będący-i-tak-byle-jaką-jaszczurką (jak zauważył mój przedmówca: krowi), Zbigniew Zamachowski jako Jaskier oraz Jarosław Boberek jako krasnolud xD. Boże, broń polską kinematografię przed takim dziełem w przyszłości... Toż cóż robił Sapkowski na planie filmu widząc jaki gniot powstaje ?


22 lip 2007 18:00:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Nigdy nie czytałem książki (pewnie kiedys po nia siegne) ale na film sie nawet do kina pofatygowalem i szczerze mówiąc to nie załaapałem do końca o coz tam chodzilo. moze faktycznie bylo tam zbyt wiele luk?? Musdze przeczytac ksiazke i potem ocenic. A z ta krowa to uwazajcie :)

_________________
http://toolsweb.pl/


22 lip 2007 18:14:34
Zobacz profil WWW
Post 
co jak co ale Zamachowski w roli Jaskra nawet mi się podobał... ale Pani Wolszczak zupełnie nie pasuje do roli Yennefer-zdziebko za stara :P


20 sie 2007 22:10:17
Post 
Moim zdaniem to poprostu skandal i kpina. Film i serial są zrobione na odczep. Nie jestem pewien, czy reżyser przeczytał choć raz do końca twórczość Sapkowskiego. Tego się nie da oglądać.


07 lis 2007 18:34:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Z samej listy aktorów i postaci jakie grają wnioskuje, że film jest okropny. Widziałam kilka screen'ów i wolę nie oglądać. Wolszak to wyglądem nadaje się tylko do garów i nie jest nawet choć odrobinę ładna do roli Yennefer. Natomiast Zamachowski też nie pasuje do Jaskra. Bo u nas w polskie nie ma takich odpowiednich aktorów. Już chyba sztur młody na Jaskra by bardziej pasował :P .

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 10:23:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
oj, nie zgadzam się, Jaskier był mniej więcej w wieku Geralta, a Geralt też najmłodszy nie był więc jakoś "młody sztur" mi tu całkiem nie pasuje, a Zbyszek owszem :)

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


10 lis 2007 14:31:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Jaskier miał koło 40 lat. Z tym że według książki wyglądał na młodszego. W tekście było coś takiego "Ma lat 40. Sam mówi że ma 30. Wygląda na 20 a zachowuje się jakby miał 10" czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam. Bynajmniej najmłodszy nie był.


10 lis 2007 16:04:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Obi ma racje. Tak było napisane. Pamiętam to. No przecież 40lat to mało jest. Dodajmy jeszcze fakt, że na początku Ciri była szczylem (ciągle jest, ale potem większym),a potem już jej wiek wzrasta o kilka lat. Czyli Jaskier też się starzeje. Czyli w sumie jego wiek to 40 zaawansowane, a nawet podchodzące pod 50.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 20:23:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
i gdzie tu młodego sztura dać ?? :D po za tym Zamachowski naprawdę był jedyna osobą w filmie która nawet dobrze pasowała do odtwarzanej roli i nawet porządnie swoją rolę zagrał...

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


10 lis 2007 22:00:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Słyszałem, że Jackson zamierza zrobic Hobbita, trzeba go namówic, by zaraz potem zabrał się za Wiedźmina ;)

Ja też widziałem film - zbyt dużo wątków. Tak jak ktoś zauważył pocieli serial i zrobili film. Serialu oglądałem tylko trochę. Niestety, jaki już zauważyli inni, dobór aktorów i efekty specjalnie pozostawiają wiele do życzenia.

_________________
:-P


20 gru 2007 15:01:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Może za 10lat nasz kochana Polska kinematografia się wyrobi i będzie miał kto zrobić remake Wiedźmina. Wtedy będziemy mieli porządną Polską Grę, Film, no i oczywiście Książki, od których się wszystko zaczęło. Możemy mieć tylko nadzieję.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


20 gru 2007 16:34:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: