Teraz jest 23 kwi 2024 22:31:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Diabeł ubiera się u Prady / The Devil Wears Prada (2006) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2008 0:07:35
Posty: 20
Post 
Najpierw obejrzałam film, potem przeczytałam książkę. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo oba dzieła podobały mi się w odpowiednim stopniu. Zazwyczaj jednak najpierw czytam, potem oglądam i łatwiej mi jest ocenić. Rola Meryl Streep jest doskonała, bardzo do niej pasuje. Niewątpliwym plusem jest także to, że książka jest wzorowana na autentycznych postaciach. Podsumowując - oba dzieła mi się podobały(z delikatnym wskazaniem na książkę).


22 sie 2008 13:10:29
Zobacz profil
Post 
Filmem "Diabeł ubiera się u Prady" byłam zauroczona. Świetna obsada, muzyka trafiona w dziesiątkę (np. Suddenly I See), bardzo ciekawy (jak dla mnie interesujący) temat, jakim pobocznie jest moda stworzyły cudny film. Tak bardzo mi się spodobał, że z przyjemnością zakupiłam i szybko pochłonęłam książkę o tym samym tytule. Trzeba przyznać, że miło czytało się tą opowieść. Wiele scen ukazanych w książce, nie zostało zekranizowanych, co jest normalną sprawą.

Trudno ocenić co bardziej mi się podobało: film czy książka. Wiem jedno - obie pozycje są mi wyjątkowo bliskie.


23 sie 2008 16:33:25
Post 
Perspektywą obejrzenia filmu z początku nie byłem zachwycony gdy dowiedziałem się że jest to film o modzie. Ale o dziwo film mnie zainteresował nie dlatego że jest o modzie bo ja w nim widziałem i nadal widzę opowieść o życiu i o tym co człowiek jest zdolny uczynić by osiągnąć upragniony cel. Film obnaża tajniki biznesu i pokazuje czym naprawdę jest kariera oraz że można albo robić wspomnianą karierę albo mieć chłopaka i przyjaciół, nie można mieć wszystkiego."Diabeł ubiera się u Prady" to film z morałem i nieoczekiwanym zakończeniem - jedynym słusznym wyborem.

Po obejrzeniu filmu przeczytałem również książkę, jej główną dla mnie zaletą były pewne epizody nie opowiedziane w filmie


25 sie 2008 9:20:49
Post 
film obejrzałam i uważam, że jest świetny, o ksiązce niestety wypowiedzieć się nie mogę, bo jej nie czytałam... :( zainteresował mnie natomiast fakt, że DUSUP nie całkowicie fikcją. Wiele elementów autorka zaczerpnęła ze swojego życia, gdy pracowała przez rok, jako asystentka Anny Wintour (której zresztą wiernym odbiciem jest Miranda Priestly w "Diable...")w światowym piśmie o modzie - Vogue.


25 sie 2008 16:05:26
Post 
Oh, cudowny film! Byłam nim wprost zauroczona. Akurat tak się złożyło, że najpierw oglądnęłam ekranizację, a potem przeczytałam książkę. Byłam pod wrażeniem jednego i drugiego. Trudno mi napisać co podobało mi się bardziej. Chociaż preferuję raczej książki film podobał mi się w równym stopniu. ;P Pozdrawiam.


03 wrz 2008 21:32:46
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2008 22:10:15
Posty: 34
Post 
Ja przeczytałam najpierw książkę, która według mnie była świetna, połyka się ją bardzo szybko, za to film mnie rozczarował, brakowało mu trochę atmosfery z książki i jakoś wybrani aktorzy zupełnie nie pasowali do moich wyobrażeń... Może gdybym najpierw obejrzała film miałabym zupełnie inne zdanie..


08 wrz 2008 8:57:22
Zobacz profil
Post 
Książki niestety nie czytałam, za to muszę się przyznać z pewną dozą nieśmiałości, że film widziałam już kilka razy i uważam że ma wszystko czego potrzeba lekkiej produkcji na poprawienie humoru. Za książkę pewnie się kiedyś zabiorę, choć boję się że mogę ją za bardzo porównywać z filmem, co zawsze zabiera trochę radości z czytania...


10 wrz 2008 20:14:20
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 16:18:02
Posty: 26
Post 
Nie czytałam książki, ale mam zamiar ją kupić i prześledzić :)
Film świetny, bardzo odpowiadała mi tematyka. Cudowna gra, naprawdę wspaniała, zwłaszcza właścicielki czasopisma.
Zauroczyła mnie muzyka i te wszystkie stroje. Po prostu moda!
A sytuacje świetne - te relacje między pracownikami... Naprawdę byłam mile zaskoczona.
Pozdrawiam :)


12 wrz 2008 16:35:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2008 22:06:54
Posty: 22
Post 
Film dla mnie przereklamowany, niezbyt wyróżniający się . Wyróżnia się pozytywnie rola Meryl Streep, czytałam wcześniej książkę i bardzo mi się podobała świetnie przestawiała środowisko wielkiego biznesu, film mnie rozczarował, po obejrzeniu szybko go zapomniałam.


16 wrz 2008 17:13:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2008 13:01:47
Posty: 21
Post 
Jako pierwszy zobaczyłam film i mi się bardzo spodobał, kreacje aktorów niesamowite, "Miranda" i jej obojętny spokój i opanowanie - wprost genialne i przemiana Andy.. Do tej pory jest to jeden z filmów do których lubię wracać, ścieżka dźwiękowa również świetnie została dopasowana. Wiedząc, że jest to ekranizacja pwieści, koniecznie chciałam przeczytać też książkę.. Niestety pierwszy raz się zawiodłam i okazało się, że książka jest o wiele słabsza od filmu, rzadko się to zdaża ale w tym wypadku nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie "Diabeł.." jest idealnym przykładem świetnego filmu zrealizowanego na podstawie nudnej i mało wciągającej książki


17 wrz 2008 12:51:45
Zobacz profil
Post 
Wspaniały cytat, dla wszystkich kobiet : "To właśnie w tym pokoju decydujemy co kobiety będą nosić w następnym sezonie na całym świecie", która z pań nie chciała uczestniczyć w czymś takim, Po obejrzeniu filmu wiem juz przynajmniej jaki to jest kolor modry xD


18 wrz 2008 20:27:46
Post 
Książka lekka i przyjemna....kiedy do kin wszedl film nie wachalam sie ani chwili, bardzo chcialam go obejrzec;) No i sie nie zawiodlam! Świetny film i rewelacyjna postać Meryl Streep. Fajna muzyka i kostiumy:) Szczegolnie Anne Hathaway po przemianie;) Chociaz film troche odbiega od ksiazki polecam i ksiazke i film:)


08 paź 2008 7:26:23
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
Ja powiem szczerze książki jeszcze nie czytałam, dopiero się za nią zabieram. Jeśli natomiast chodzi o film to obejrzełam go dopiero całkiem niedawno.. Idealny dla mnie... na poprawe humoru... Nawet mój chłopak powiedział że film jest "przyzwoity" a to wielki plus z jego ust:) Poza tym doborowe aktorstwo zwłaszcza Meryl Streep. Niewiele jest filmów z "przesłaniem" takim jak ten. Gorąco polecam :)


17 paź 2008 12:06:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:28:57
Posty: 22
Post 
Film mi się podobał, chociaż to wciąż mielony temat Kopciuszka. Film podobny do "brzyduli Betti". Podkreślam - podobny. Nie wiem co było pierwsze książka Lauren Weisberger czy Brzydula.
Cały film psuje zakończenie. Dlaczego ona się wycofała? Czy już nie można pracować wśród takich ludzi i pozostać wciąż zgodnym ze sobą? Byłam zła, że główna bohaterka zrezygnowała z tej pracy.


17 paź 2008 12:55:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 21:10:56
Posty: 24
Post 
Najpierw przeczytałam książke, a potem obejrzałam film. Moim zdaniem, książka dużo lepsza, a w filmie nie podobało mi się zmienieniu tak wielu wątków, chociażby miłosnych. A poza tym, niby ciuchy fajne, ale niektóre wstydziłabym się założyć, co z tego, że modne, skoro okrutnie brzydkie ;]?!


21 paź 2008 19:10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron