Teraz jest 23 kwi 2024 11:15:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Witam

Dzisiaj zacząłem nowy etap
Mam K3 i chciałem się pobawić Calibre

Książkę w PDF wrzuciłem do Clibre i przekonwertowałem do pliku txt i po wrzuceniu do K3 patrze jest jako tako po za tym że zamiast literki ż mam Ś

Co jest tego przyczyną?

A może ktoś mi powie jak najlepiej przekonwertować PDF tak aby była ładna duża czcionka na K3, do jakiego pliku najlepiej
Z góry dziękuję za odp
Pozdrawiam
Adam


23 wrz 2010 14:22:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
K3 w sensie Kindle 3? Przekonwertuj pdf do mobi i wgraj do czytnika, po czym czytając książkę zwiększ czcionkę w menu włączanym przyciskiem "Aa".


23 wrz 2010 19:37:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Witam

Spróbowałem tak zrobić i kicha albo coś nie tak albo nie wiem co jest źle ustawione nadal nie mam ż


23 wrz 2010 22:09:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Może zatem to kwestia wspaniałego źródłowego PDFa? Czy przy konwersji z RTFa też masz takie problemy?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 wrz 2010 22:16:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Nie mam w tej chwili żadnych plików w rtf-ie ale spróbowałem tego pdf do rtf-a przerzucić i wyszło że brakuje polskich ogonków:)


23 wrz 2010 22:37:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Też miałem ten problem, prawdę rzekłszy to po prostu wziąłem i hurtem zmieniłem wszystkie ś na ż, ale to tylko takie połowiczne rozwiązanie.
Spróbuj może najpierw skonwertować do prostej strony html, a potem dopiero do formatu docelowego.


27 wrz 2010 18:05:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Witam

Chwilę się pobawiłem w konwersje tego PDF do HTML ale to nic nie dało tak samo jak do innych formatów

Chyba Mori ma racje że to wina źródła znalazłem ta sama pozycję w RTF i po konwersji do MOBI jest ok:)

Czyli po pierwsze jakość ma znaczenie po drugie trzeba się bawić

Pozdrawiam Adam


27 wrz 2010 22:59:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 12:57:10
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Witam.
Problem rozwiązuje program PDFtoEPUB, który na dzień dzisiejszy można ściągnąć za darmo ze strony producenta. Można tam w trakcie konwersji sprawdzić jakie znaki z PDF są zamieniane na jakie znaki w dokumencie tworzonym i podmienić denerwujące "ś" na "ż". Nie trzeba mozolnie poprawiać całego tekstu program robi to za nas. Tym programem można tworzyć również pliki MOBI. Pozdrawiam i udanego konwertowania.


31 sty 2011 13:26:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2012 16:21:18
Posty: 24
eCzytnik: kindle PW2
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
sircane, daj linka do strony togo programu, bo widzę kilka z taką nazwą i wydają się być śmieciowymi syfami chcącymi mi zainstalowac toolbara


26 mar 2012 1:03:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Od razu google wyrzuca to na pierwszej pozycji: http://www.pdftoepub.com/


29 mar 2012 11:52:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:45:55
Posty: 8
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
sircane napisał(a):
Witam.
Problem rozwiązuje program PDFtoEPUB, który na dzień dzisiejszy można ściągnąć za darmo ze strony producenta. Można tam w trakcie konwersji sprawdzić jakie znaki z PDF są zamieniane na jakie znaki w dokumencie tworzonym i podmienić denerwujące "ś" na "ż". Nie trzeba mozolnie poprawiać całego tekstu program robi to za nas. Tym programem można tworzyć również pliki MOBI. Pozdrawiam i udanego konwertowania.



Witam :) Może jakaś podpowiedź, jak te polskie ogonki zmienić, bo już 10 raz konwertuję pdf, w tabeli wstawiam overwrite i kiszka, epub w przeglądarce Calibre ma dalej zamiast ż literkę s z daszkiem, a do tego zaraz przeglądarka fiksuje, mogę przeglądać tylko plik w małym okienku, bo jak dam zmaksymalizowany widok to przeglądarka wykleja się, przez chwilę pokazuje tekst (mam tekst a obok nieco mniejszego rozmiaru ten sam tekst) i komunikat coś o uszkodzonym skrypcie. Siedzę już ze dwa dni nad tematem jak poprawnie przekonwertować pdf, google za bardzo nie daje podpowiedzi, a ręczne kopiowanie ponad 200 pdf, czy też późniejsza edycja otrzymanych plików (czy to epub czy też rtf), i przegladanie linijka po linijce tekstu nie wchodzi w rachubę. A może to wina mojego windowsa, że program nie funkcjonuje? Mam win7 na 64
Pozdrawiam ;)


08 maja 2012 23:13:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
rumcajs1 napisał(a):
Witam

Dzisiaj zacząłem nowy etap
Mam K3 i chciałem się pobawić Calibre
Książkę w PDF wrzuciłem do Clibre i przekonwertowałem do pliku txt i po wrzuceniu do K3 patrze jest jako tako po za tym że zamiast literki ż mam Ś

Adam

Robisz tak:
1. konwertujesz plik
2. otwierasz plik w przeglądarce Calibre znajdujesz jaki znak zastępuje literkę „ż” kopiujesz ten znak
3. usuwasz przekonwertowany plik, ponownie wgrywasz plik źródłowy
4. w opcjach Calibre przed ponownym konwertowaniem wejdź Preferencje>opcje wspólne>wyszukaj i zmień
5. W pole „wyszukaj wyrażenie regularne” wstaw skopiowany znak
6. W pole „Tekst zastępujący” „ż” następnie kliknij „zastosuj”
7. Przekonwertuj książkę.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


10 maja 2012 1:56:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:45:55
Posty: 8
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Wielkie dzięki karakan, wreszcie jakaś podpowiedź. Nie jest to do końca to, o co mi chodziło ale i tak wielce pomocne. Co prawda do sprawdzenia co jest źle chyba użyję pdftoepub, on pięknie i szybko pokazuje co jest źle. Bo w calibre to trzeba by z pół książki przejrzeć aby znaleźć błędy. Co prawda nie wiem co by było gdyby zamiast np. ż wyskakiwało ć hehe.


10 maja 2012 22:39:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
gruby0901 napisał(a):
Co prawda nie wiem co by było gdyby zamiast np. ż wyskakiwało ć hehe.

Mam spore doświadczenie z plikami PDF ale nigdy się jeszcze nie zdarzyło aby podmieniony znak był z polskiego alfabetu z reguły S lub C z akcentem jak ten Ĉ

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


11 maja 2012 0:39:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:45:55
Posty: 8
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Brak literki ż przy konwersji z PDF na TXT
Z tym ć to był żart :) Ale dziękuję za odpowiedź :)
A tak na poważnie, to sprawdzam mozolnie te 200 pdf. Program pdftoepub następnego dnia po zainstalowaniu zaczął działać normalnie, czyli oprócz pokazania różnic w znakach nadpisuje je. Ja sprawdzam tym programem pdf, jeśli nie ma zmian, to dokonuję konwersji w calibre. Jeśli trzeba zmienić litery, to konwertuję pdftoepub, ale jak wspominałem taki plik wykleja przeglądarkę calibre, taki skonwertowany plik dodaję w edycji metadanych książki, jako duplikat a następnie konwertuję książkę w calibre epub -> epub. I po sprawie mam epuba którego otwiera mi normalnie calibre, a dodanie duplikatu w edycji metadanych sprawia, że mam komplet informacji i okładkę książki.
Aha i jeszcze jedno, na koniec jeszcze raz edycja metadanych, trzeba usunąć plik -> oryginal_epub. Co prawda jeszcze nie sprawdziłem tego na czytniku, bo chcę skonwertować wszystko, ale sądzę, że będzie ok. Właściwie to mój czytnik elegancko obsługuje pdf, bawię się tym, bo kuzyn kupił lipny czytnik, i pdf tam trzeba przesuwać na prawo i lewo, żeby coś odczytać.
Oczywiście mam instalkę i klucz do tego pdftoepub, a ponieważ sam to pobrałem z sieci to zawsze mogę też przekazać dalej (klucz znalazłem na jakimś blogu, program działa) :) Tylko nie wiem czy można klucz podać w poście, wstyd przyznać ale nie przeczytałem regulaminu :P No ale zawsze są jeszcze privy.


13 maja 2012 0:06:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: