Teraz jest 29 mar 2024 8:40:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jak legalnie usunąć Special Offers z Kindle SO 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Jak legalnie usunąć Special Offers z Kindle SO
Póki co model Paperwhite nie doczekał się hacka/modyfikacji pozwalającej na taką operację, nadto wielu (w tym i ja) chce byc w zgodzie z licencją na użytkowanie urządzenia.
Amazon za opłatą 20 $ usuwa Special Offers, niemniej jednak po zalogowaniu się na swoje konto Amazona zauważyłem, że opcji usunięcia reklam w ogóle nie ma.
Przypadkiem jednak zamawiałem do Paperwhite'a okładkę i zmieniłem adres na dane rodziny z USA. Wtedy też w zakładce "Manage your devices" obok obrazka z urządzeniem w kolumnie "Special Offers" pojawia się link "edit", gdzie można skorzysta z opcji "unsubscribe". Po zapłaceniu kwoty 21,73 $ (cena z podatkiem) w ciągu 5 minut reklamy znikają.
SO w przypadku keyboarda w zasadzie nie przeszkadzają, jednak w Paperwhite z oryginalną okładką (która sama wprowadza i wyprowadza z uśpienia) powodują konieczność wykonania dodatkowej czynności "slide to unlock" co mnie osobiście strasznie irytowało.
Amerykański adres można sobie zrobi tutaj:
http://www.viaddress.com
Co ciekawe, po wprowadzeniu takiego adresu możemy korzystać np. z darmowych aplikacji na kindle, dotychczas niedostępnych dla Polaków.

_________________
Obrazek


17 paź 2012 14:23:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak legalnie usunąć Special Offers z Kindle SO
sapienti napisał(a):
Amerykański adres można sobie zrobi tutaj:
http://www.viaddress.com
Co ciekawe, po wprowadzeniu takiego adresu możemy korzystać np. z darmowych aplikacji na kindle, dotychczas niedostępnych dla Polaków.

Nie tylko z darmowych...

... ale działa to do czasu aż Amazon zarząda dowodów na to, że mieszkasz w USA...
Temat był już wielokrotnie poruszany przy okazji starszych modeli.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 paź 2012 15:31:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Jak legalnie usunąć Special Offers z Kindle SO
Też sobie dzisiaj w ten sposób usunołem reklamy. Znalazłem jakiś adres polskiej ambasady w USA :-) Teraz czekam jeszcze tylko na oryginalną okładkę.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


17 paź 2012 17:40:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron