Teraz jest 28 mar 2024 22:04:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Do Cię idylliczny smaku Ciebie... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Do Cię Idylliczny Smaku Ciebie....

Dlaczego Bojkotujesz, nie rozumiesz
Co Czuje ? Co Czujesz...
Gdy Spoglądam na Cię.
Myślę, głęboko patrzam w siebie.

Ino Tylko pierwsze deszcze spadną
Nie potrafisz utrzymać nas w niebie.

Raj. Ja to widzę tak....
Mam ciebie, mam zielony las.
nasza Wolność lata jak ptak
falują wokoło nas złote kłosy...
Słysz głosy !
Wysoko nad nami
Teraz jesteśmy sami...

Wrócimy do was, ale nie teraz.
Nic już Cię nie mami.
Teraz jesteśmy sami...

Czy Wiesz Co teraz Zrobię ?
Skryję sie w tobie

W Biało czerwonym niebie
Nie chce być bez ciebie.

Nie myśl żem głupi.

Trywialny, romantyczny czy tez chaotyczny.
Bo Lubię taki być, lubię sie w tobie kryć
W tedy czuję sie dobrze....

Kiedy Serce Szepce miłe słówka
uśmiecha sie twoja główka

I to Poczujesz
Po nodze chodząca mrówka.
Tam mrówka tu mrówka wszędzie motylki
Skrzą sie przyjemności w blasku Oczu twych Mądrości
I te Oczęta, Niewinnie zwinięta
Czy to zachęta ?

Działasz na mnie jak na rybę przynęta
Nęcisz, moją głową kręcisz.
Lecz ?

Ważna jest płęta
Droga, którą chadzam jest nazbyt kręta
Dlatego wolałbym iść z tobą by nie pogryzły nas zwierzęta ...

Kocham Ten Stan Błogi
Niech nie hamują nas zwalniające progi.

Bo razem biedny nawet bogatym sie staje....
Tak mój Raj postrzegam,
Idylli smak i miłości wino,
Nie Kryj Uczuć- tak miło.


By Marold
Oczywiście zakaz powielania bez pisemnej zgody :)

Piszcie Co sądzicie Czekam z niecierpliwością ;)


15 paź 2009 23:31:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Czy to jakiś sezon na erotyki?

Trudno mi się wypowiedzieć i właściwie nie mam zdania, bo ani większego wrażenia na mnie nie zrobił ani jakoś strasznie mnie nie odrzuca Twój wiersz tym razem. Fakt, że wyczuwam momentami coś jakby przebłysk jakiegoś uczucia, które manifestuje się w mojej świadomości, ale nic poza tym.

Muszę jednak przyznać, że robisz postępy.
Pominę tu biało-czerwoną prowokację, bo nie będę przy okazji dyskusji o wierszu, toczyć dysput o światopoglądzie.

Na koniec wyjawię jednak, skąd w ogóle komentarz. Otóż, z uwagi na błąd, który nie pozwolił mi na przeoczenie go: Maroldzie! Piszemy puenta, a nie "płęta" ;)

Pozdrawiam i życzę dalszego rozwoju :)

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


27 paź 2009 1:49:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Tak, tak, Marold się rozwija. I dlatego pozwolę, by "plusy dodatnie przesłoniły nam plusy ujemne". Tym razem ;)
Kilka razy Marold pokazał pazur, były przebłyski. Wreszcie coś, na co mogę spojrzeć z ... sympatią. Ale mnie osobiście razi archaiczność języka - celowa stylizacja czy niezamierzony efekt? To trochę tak jakby Kochanowski pisał "fristajlem". Na koniec zwrócę tylko uwagę na nielogiczność tytułu. Domyślam się, że "Cię" i "Ciebie" odnoszą się do dwóch różnych pojęć: raz: podmiotu lirycznego, dwa: jego smaku. W tytule jednak zapętla się to do jednego, tj podmiot liryczny jest jednocześnie swoim smakiem.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


27 paź 2009 2:25:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Heh to nie miał być erotyk ;P To tak na wstępie ale każdy może go interpretować po swojemu przecież :)
Jeżeli chodzi o archaizmy to kocham archaizmy ! Kiedyś jak byłem młodszy wyszukiwałem specjalnie je i pisałem w szkole xD tak wiec oczywiście doskonale sobie zdaje sprawę że są one w moich wierszach Heh mówicie o mnie trochę jak o jakiejś legendzie (oczywiście nie na zasadzie herosa czy czegoś takiego bardziej kogoś kto przyszedł znikąd i nagle coś chciał gdybym przestał pisać pewnie bym doszedł do stadium gdzie padały by np takie sentencje "Text jak u Marolda" lub coś takiego xD ) o ile nie przeszkadza mi to i zarazem miło że nie skreśliliście mnie od razu bo przyznać trzeba że w tworzeniu jest potrzebna obiektywna ocena a na taką liczyć nie mogę ze strony znajomych (wiadomo jak to bywa) Nie podoba mi się tylko fakt iż Kogoś uraziło to iż Raj identyfikuje z Polską tzn mam na myśli coś co może oddać trochę zdanie : "w Raju mówią po Polsku " coz Nie miala to być żadna prowokacja.
Ps Mam w zanadrzu jeszcze dużo do pokazania wiec jeszcze nie raz swój pazur wysunę ;)

BTW
byłbym zapomniał jeżeli chodzi o Tytuł to faktycznie moze jest troche zawiły lecz po czesci chodzi właśnie o to na poparcie tego co mowie (zeby nie bylo ze teraz swoja nie udolność maskuje czy coś ) polecam zobaczyć końcówkę wiersza.
No moze nie analizowałem tego w ten sposób ale pośrednio chodzi o formę zwrotu Do i oczywiście dwojaka treść gdy wstawimy miast Cię - Ciebie wychodzi trochę dziwne powtórzenie ale nadal jest sens w tym zwrocie Zwracam sie do Idylli nie jako swoejgo rodzaju filozofii tylko kogoś żywego który jest częścią kogoś innego :)

NO i dzieki wielkie za cheć wjescia tutaj i napisania mi kilku zdań które pomagają mi być lepszym na prawdę to doceniam :)


27 paź 2009 23:53:54
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Marold napisał(a):
Działasz na mnie jak na rybę przynęta

Wyszukane porównanie na poziomie tekstów hip-hopowych.

Marold napisał(a):
Bo razem biedny nawet bogatym sie staje....

Tu widać kolejności słów powera. 'razem biedny nawet bogatym się staje' - zamiast 'razem nawet biedny bogatym się staje' - powoduje, że cały wers jest pozbawiony sensu, bo cóż to znaczy, iż ktoś 'nawet bogatym' się staje?

Marold napisał(a):
Jeżeli chodzi o archaizmy to kocham archaizmy ! Kiedyś jak byłem młodszy wyszukiwałem specjalnie je i pisałem w szkole xD

I to Ci chyba zostało - dziecinność taka szkolna. Natłok tego, niczemu nie służący. Zacznij Ty język polski kochać, szanować jego zasady i tym podobne - będziesz miał z tego więcej pożytku niż z miłości do archaizmów.

Marold napisał(a):
No moze nie analizowałem tego w ten sposób ale pośrednio chodzi o formę zwrotu Do i oczywiście dwojaka treść gdy wstawimy miast Cię - Ciebie wychodzi trochę dziwne powtórzenie ale nadal jest sens w tym zwrocie Zwracam sie do Idylli nie jako swoejgo rodzaju filozofii tylko kogoś żywego który jest częścią kogoś innego :)

Zatem nie lepiej było użyć takiego czegoś: "Do Cię, idylliczny smaku, do Ciebie..."? Wtedy to przynajmniej składne jest i poprawne gramatycznie (pomijając to 'Cię', które nie brzmi wcale), a nie takie nie-wiadomo-co.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2009 1:29:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
co do tego z hip hopem to sobie wypraszam zdanie z biednym celowo zostało tak zbudowane chociaż nie ukrywam że może faktycznie lepiej było by gramatycznie nie wiem mi pasowało w takiej formie do całości.

"I to Ci chyba zostało - dziecinność taka szkolna. Natłok tego, niczemu nie służący. Zacznij Ty język polski kochać, szanować jego zasady i tym podobne - będziesz miał z tego więcej pożytku niż z miłości do archaizmów."
Nie wiem szczerze mówiąc dlaczego już tak mało pozytywnie mi sie zaczynało to czytać jeżeli chodzi o mój język to pracuje nad tym Jestem dyslektykiem ale bez przesady no i znowuż nie od razu Rzym zbudowano.
Jeżeli chodzi o tytuł to ta propozycja "Do Cię, idylliczny smaku, do Ciebie..." Jakos tak nie za bardzo mi pasuje bo tutaj zmienia sie jego sens powstaje cos co możemy rozumieć jako wołanie do Idyllicznego smaku a to Do ciebie jest tak doklejone jak gdyby ten smak gdzies uciekal a Ja bym chcial jeszcze bardziej podkreślić ze to do niego sie zwracam . Mi chodziło o to zeby czuc jednak niespójność tzn 2 zwroty w jednym Cię rozumiane jako Ciebie nie jest do końca tym samym Ciebie co dalej wiem trochę zagmatwane i jak juz pisałem po części to jest dalej zwrot do tego smaku ale podkreślam ze jest on częścią kogoś nie umiem lepiej wyjaśnić o co mi chodziło

Postaram się dać niedługo nowy wiersz który będziecie mogli skrytykować ;) Stay Tunned ^^


28 paź 2009 17:24:06
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
Marold napisał(a):
co do tego z hip hopem to sobie wypraszam

Możesz wypraszać, ale to taki poziom jest tego wyszukanego porównania.

Marold napisał(a):
zdanie z biednym celowo zostało tak zbudowane chociaż nie ukrywam że może faktycznie lepiej było by gramatycznie nie wiem mi pasowało w takiej formie do całości.

Ale w tej formie jest bez sensu - w tym problem. Ty zdajesz się uważać, że nie ma znaczenia, jak wyrazy poustawiasz, bo Ty chciałeś, żeby to coś tam przekazywało, a że nie przekazuje to najwidoczniej odbiorcy wina, bo Ty tam wszystko widzisz i uzasadnisz. IMO błąd.

Marold napisał(a):
jeżeli chodzi o mój język to pracuje nad tym

To fakt, wcześniej było dużo gorzej, natomiast ciągle nie jest dobrze. Uważam osobiście, że powinieneś sobie stylizację odpuścić do czasu, gdy współczesną polszczyzną będziesz władał w stopniu minimum poprawnym.

Marold napisał(a):
Jestem dyslektykiem ale bez przesady

Tak, widać właśnie, że 'bez przesady' nad tym pracujesz ;)

Marold napisał(a):
Jeżeli chodzi o tytuł to ta propozycja "Do Cię, idylliczny smaku, do Ciebie..." Jakos tak nie za bardzo mi pasuje bo tutaj zmienia sie jego sens powstaje cos co możemy rozumieć jako wołanie do Idyllicznego smaku a to Do ciebie jest tak doklejone jak gdyby ten smak gdzies uciekal a Ja bym chcial jeszcze bardziej podkreślić ze to do niego sie zwracam . Mi chodziło o to zeby czuc jednak niespójność tzn 2 zwroty w jednym Cię rozumiane jako Ciebie nie jest do końca tym samym Ciebie co dalej wiem trochę zagmatwane i jak juz pisałem po części to jest dalej zwrot do tego smaku ale podkreślam ze jest on częścią kogoś nie umiem lepiej wyjaśnić o co mi chodziło

Aha. (Oczywiście, widać w moim 'Aha.', iż chciałem wyrazić, że całkowicie się z tym nie zgadzam, że uważam, iż próba narzucenia odbiorcom jakiejś interpretacji, która nie wynika z tekstu, a tego, co zostało w głowie autora jest nie fair, iż tak pisać nie można i nie wolno, że jedyną niespójność, jaką tam czuć, to niespójność gramatyczna, iż właśnie moja wersja, która przynajmniej jakoś brzmi (z całym brakiem szacunku dla moich zdolności poetyckich), cokolwiek podkreśla, iż 'Cię' z początku w Twoim wydaniu jest tym samym co 'Ciebie' na końcu... Tak, to wszystko moje 'Aha.' zawierało i każdy to chyba widzi, bo to oczywista oczywistość jest, nie?)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2009 17:51:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Do Cię idylliczny smaku Ciebie...
eh niech już Bedzie Ci ta twoja oczywista oczywistość ;P
BTW nie mówiłem że Tytuł miał każdy zrozumieć wg mojego przepisu tylko mowie właśnie co mi zostało w głowie tzn usprawiedliwiam jego budowę :) To wszystko nie oczekuje od nikogo telepatii ;>
Mam nadzieje ze nie wydaje sie być Buńczuczny bo jakos tak nie o to chodzi w tym calym Pisaniu :) a Hip hop to po prostu jest dla mnie temat kategorii co najmniej żenada zwłaszcza teksty ludzi pokroju abecadło skład gdzie rymowanie wygląda na podaniu zlepku liter kończąc to rokiem tzn cos takiego : Klo5 2006 to dla was bla bla yoł .... Eh stad porównanie mnie do takiej grupy ludzi bylo dla mnie co najmniej frustrujące i poczułem sie niesprawiedliwie osadzony ;P ale dość juz O tej przykrej warstwie ludzi... Tak jak mowilem teraz nie mam czasu ale jutro po jutrze tzn jakos w najlblizszym czasie postaram się zapodać nowy wiersz i chociaż mam 2 napisane to sie zastanawiam, który dac a moze napisać inny hmm :? wszak nie każdy mój wiersz wędruje tutaj na forum :) peace ! \,/


28 paź 2009 22:46:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron