Teraz jest 28 mar 2024 15:15:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Czytanie w sieci - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Czytanie w sieci - komentarze
Zapraszamy do komentowania artykułu - Czytanie w sieci.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 maja 2010 8:14:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
Warto wspomnieć, że podobna rzecz pojawiła się w books.google.com - wirtualna półka. Osobiście dużywam docs.google.com do notowania co przeczytałem, goodreads rozważałem, coś z tej listy pewnie przetestuję.
Hm. Visual Bookshelf nie znalazł jednej z książek, którą chciałem dodać (The 4400: Vesuvius Prophecy) i właściwie nie da się tego obejść, daremne takie coś. ;)
WeRead trochę nieczytelne, google books lepsze pod tym względem, tylko w google books nie wszystko jest gotowe, pewnie bedą dopiero poprawiać. Chyba ostatecznie zostanę przy Google Books.

PS. Tak to wygląda na Google Books: http://books.google.pl/books?uid=1281918902552637402 - przy czym nie ma opcji łączenia z Facebook/Buzz/Twitter itp. - a przydałoby się.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


30 maja 2010 8:51:34
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
Magnes - próbowałeś, jeśli lubisz sobie układać książki na półkach, polskie LubimyCzytac.pl (albo mniejsze weBook.pl), o którym też wspominam? W Google brakuje opcji społecznościowych chyba - znaczy, po przeczytaniu nie pogadasz sobie z innymi na ten temat. No i wygląd (choć do niego już przyzwyczaiło nas Google), normalnie drugi najstraszniejszy po BiblioNETce ;)

Moim zdaniem wygodniej właśnie niż we wszelkiego rodzaju arkuszach kalkulacyjnych czy zwykłych dokumentach jest notować przeczytane książki w serwisach do tego przeznaczonych (choć, znając niektórych, napisali sobie takie formuły do Excela, że mają dzięki temu kapitalne filtry). A polecanki w B-NETce rządzą :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 maja 2010 9:12:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
ja ostatnio dołączyłem do lubimyczytac.pl
lubię strony, gdzie nie muszę się logować tylko mogę użyć loginu np. z facebooka

choć podba mi się link podany przez Magnes, zobaczymy jak się rozwinie google books, może to lepsza alternatywa, tym bardziej, że ostatnio więcej czytam po angielsku

_________________
:-P


31 maja 2010 14:22:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
Sprawdzę lubimyczytac.pl i webook.com (pl to coś innego widzę?), bo weread mi się nie spodobało.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


31 maja 2010 14:54:41
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
Ja w tekście na pewno opisywałem webook.pl, Magnesie. .pl jest polskim serwisem, .com - nie (znaczy w tym konkretnym przypadku).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 maja 2010 18:12:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Czytanie w sieci - komentarze
lubimyczytac.pl jest świetne, ostatnio dodali świetny mechanizm proponujący książki do przeczytania, działa to-to na podstawie już przeczytanych przez nas i ocenionych


02 lis 2010 13:19:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron