Teraz jest 28 mar 2024 22:09:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Książki związane z biznesem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2008 20:18:22
Posty: 11
Post Książki związane z biznesem
Witam,

Jestem nową osobą na forum. Przejrzałem wiele wątków dotyczących różnych rodzajów literatury.
Nie znalazłem nic na temat biznesu, psychologii, ekonomii.
Czy możemy stworzyć taki wątek? Ceny książek są dosyć wysokie i łatwo kupić jakiegoś gniota.
Myślę, że znajdzie sie grupa osób, która poszukuje dobrych książek opisujących różne dziedziny biznesowe.

Pozdrawiam
M.


09 sie 2008 9:18:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post 
Szczerze mowiac ten watek mi nie lezy, bo mam traume pobiznesowa i niechetnie mieszalbym ta dziedzine z terminem ksiazki, ktory kojarzy mi sie raczej z czyms przyjemnym, ale...
Joanna Heidtman "W zgodzie ze soba, w zgodzie z innymi". Mamy tu biznes, psychologie i troche ekonomii. Zdarzylo mi sie poznac autorke zarowno sluzbowo na jednym ze szkolen firmowych (tzw. treningow;)) oraz troche prywatnie jako psychologa. Ksiazka zawiera w sobie przede wszystkim elementy szkolen jakie Joanna przeprowadza dla firm. Mozna wiec na wlasna reke doszukac sie troche ciekawostek bedacych trescia szkolen majacych na celu usprawnic dzialanie duzych i malych firm (no bo ze szkolen to nie zawsze sie wszystko zapamieta, wystepuje tam regularny niedobor krwi w alkoholu;)). Ta pozycja wydana jest pod mottem "przestan szukac a znajdziesz to czego szukasz", ktore ostatnio stalo sie dosyc modne i chyba prawdziwe. Ksiazke jako ciekawostke polecam, jako bezkrytyczny sposob na zycie - nie.

_________________
wszystko dzieje sie po cos


09 sie 2008 19:06:19
Zobacz profil
Post 
Jeśli chodzi o ekonomię to na początek poleciłabym Davida Begg'a - "Mikroekonomia". Wszystko od podstaw, dość dobrze wyjaśnione na przykładach, merytorycznie pokrywa temat. Korzystałam z tego podczas studiów i rozjaśniało wiele zagadnień. Z kolei moją ulubioną dziedziną "biznesową" ;) na pograniczu z socjologią były badania marketingowe. Wprowadza w to nieźle książka "Badania marketingowe" G. Churchilla. Znajdą się tam podstawy i metody badań, definiowany jest problem jak i dlaczego te badania się stosuje. To może zainteresować, nawet jeśli wcześniej nie miało się styczności z dziedziną. Jeśli chodzi o polskich autorów to za bardzo się nie orientuję, a nie chce polecać książek swoich wykładowców, które na pewno nie są znane na szerszą skalę niż uczelnia.


19 sie 2008 14:52:13
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2008 12:48:18
Posty: 26
Post 
popieram pomysł! Dobrze by było zrobić cały dział o książkach naukowych, popularnonaukowych itd - dla mnie szczególnie interesujące są takie dziedziny jak psychologia, antropologia kultury, literaturoznawstwo, wiedza o mediach etc - czytam i kupuję sporo książek z tych obszarów, no i chętnie podzieliłabym się z innymi swoimi spostrzeżeniami na ich temat i poczytała rekomendacje użytkowników.


20 sie 2008 12:36:21
Zobacz profil
Post 
Jeśli chodzi o ekonomię, przeczytałam kilka pozycji, ponieważ jest to "moja" dziedzina. Co do "Mikroekonomii" Begg'a, sądzę, że nie jest najgorsza, ale zdecydowanie bardziej poleciłabym "Podstawy ekonomii" Milewskiego, gdyż zawiera ona ciekawie przedstawione tematy z makro- i mikroekonomii.

Poleciłabym również dwutomowe wydanie "System finansowy w Polsce" autorstwa Bogusława Pietrzaka, Zbigniewa Polańskiego i Barbary Woźniak. Zawiera dużo ciekawych zagadnień.


23 sie 2008 15:34:42
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2008 15:55:22
Posty: 30
Lokalizacja: OleÂśnica
Post 
Z zakresu psychologii to trzeba głębiej wniknąć co to ma być - czy w stylu poradniki np. o sposobie na podryw panienki lub wpływanie na zachowanie innych ludzi. Możliwe że chcesz pobrać książki typowej psychologi - z nich kształcą się studenci. Kolejną opcją są też książki/poradniki zapoznające ze sposobem myślenia i zachowania innych np instynktami przez które są kierowani różni ludzie.

Żeby dorwać książki typowo o ekonomii lub biznesie to musisz odwiedzić stronki z torrentami na których znajdziesz na pewno coś o tym (nie zniechęcam do szukaniu na tym forum), mógłbyś też wpisać i szukać jak najprościej się da - po prostu w googlach wpisujesz np. jak skutecznie oszczędzać i odnośników znajdziesz sporo. Jak się sprecyzujesz dokładnie co chcesz wiedzieć będzie dużo prościej.

Szukajcie a znajdziecie, proście a dostaniecie, kołaczcie a otworzą wam.

_________________
czytam, czytam, czytam, a czytam to co kocham


28 sie 2008 19:40:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post 
Jeśli chodzi o biznes a zarazem beletrystykę to mogę polecić powieści Jeffreya Archera, szczególnie "Co do grosza" i "Córka marnotrwana". Autor sam prowadził interesy, próbował wątków politycznych, "przebywał" w więzieniu więc merytorycznie jest pewny. W swoich książkach ukazuje mechanizmy działania korporacji, związków z polityką, nieczystych zagrań (mało jest fair play). To tak polecam w chwili wolnej od czytania pozycji branżowych tylko.


16 wrz 2008 20:06:28
Zobacz profil
Post R. Kyosaki - On Ci prawdę powie...
Jeśli nie jesteś zainteresowany literaturą specjalistyczną to polecam ci wujka R. Kyosaki, który całkiem (bez)interesownie zdradzi Ci kilka kruczków odnośnie dochodzenia do bogactwa. Pospołu z Danikenem (którego mimo wszystko szanuję) mogliby zbić fortunę. Taki Daniken mógłby wymyślać niestworzone teorie, natomiast pan Kyosaki mógłby zająć się stroną techniczno-marketingową całego przedsięwzięcia (przestając w ten sposób torturować siebie i czytelników swoim stylem i treścią). :wink:

Aha, również jestem zwolennikiem poszerzenia forum o nowe tematy.


16 paź 2008 21:20:04
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:28:57
Posty: 22
Post 
Podajecie tytuły itd., ale może macie jakieś linki do ebooków? Co do Milewskiego, zgadzam się, lepszy od Begga. Miałam okazję się przekonać. A znacie jakieś fajne pozycję z PR? Nie chcę już zakładać nowego wątku. Zresztą PR ma związek z biznesem, więc myślę, że nikt do mnie o to nie będzie miał pretensji :)


17 paź 2008 13:30:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 20:40:25
Posty: 21
Post 
Ja ostatnio natknęłam się na książkę Petera F. Druckera Zawód menedżer, którą polecam. Autor przedstawia w niej najważniejsze problemy, wobec których stają menedżerowie. Pozycja ta daje nam możliwość jaśniejszego zrozumienia roli zarządzających.


30 lis 2008 20:25:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post Re: Książki związane z biznesem
Jedna z najdłużej czytanych przeze mnie książek <lol> : Doliński Dariusz - Techniki wpływu społecznego. Pięknie napisane, jak komuś wcisnąć coś, czego zupełnie nie potrzebuje, i przekonać go, że bez tego żyć nie może. Poparte badaniami w terenie i na grupach reprezentacyjnych. Z drugiej strony - warto wiedzieć, że ktoś wobec nas stosuje określoną technikę, łatwiej się wtedy bronić i nie dać nabierać na typowe zagrywki.


10 lip 2009 22:43:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron