Teraz jest 28 mar 2024 20:18:34




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Poszukuję książek - proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Post Poszukuję książek - proszę o pomoc
Poszukuję kryminałów, w który czytelnik prowadzi śledztwo wraz z głównym bohaterem, a nie jest prowadzony za rączkę poprzez intrygę. Książek w których czytelnik sam może się domyślać na podstawie poszlak "kto zabił", bez podpowiedzi głównego bohatera.
Bardzo proszę o jakieś propozycje.
Z góry dzięki :)


16 mar 2008 14:16:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
Polecam Joe Alexa. Jest to polski pisarz. Tylko że pod pseudonimem artystycznym. Jest to tak na prawdę Maciej Słomczyński.
Pod pseudonimem napisał osiem kryminałów. Znam tylko 4.

Gdzie przykazań brak dziesięciu,
Cichym ścigałam go lotem,
Śmierć mówi o moim imieniu,
Piekło jest we mnie,

Głównymi bohaterami są. Inspektor i jego przyjaciel Joe Alex, pisarz kryminałów.

dodano kilka 5 minut później:
http://forum.eksiazki.org/viewtopic.php?t=1312 rozmowa o Joe Alexie w dziale
Kryminał".


16 mar 2008 14:59:39
Zobacz profil WWW
Post 
Więc spełnia warunek (można samemu dojść do sedna)?
Chyba poszukam, może da się kupić gdzieś u mnie :)
Wciąż jestem otwarty na nowe propozycje...


16 mar 2008 16:15:05
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
No, ja myślę, że Dennis Lehane i jego cykl o Kenziem spełniają Twoje kryteria :)

http://biblioteka.eksiazki.org/index.ph ... la_Gennaro

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


16 mar 2008 16:24:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Te ksiażki są też u nas http://biblioteka.eksiazki.org/index.php/Joe_Alex . Zapraszamy :D


16 mar 2008 16:25:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
Polecam lepiej wersję książkową:

http://allegro.pl/item329095685_joe_ale ... _nowe.html

1. Pieklo jest we mnie
2. Cichym ścigałam go lotem
3. Śmierć mówi o moim imieniu
4. Zmącony spokój pani labiryntu
5. Cicha jak ostatnie tchnienie
6. Gdzie przykazań brak 10

_________________
Obrazek


16 mar 2008 17:01:22
Zobacz profil WWW
Post 
Przeczytałem Cichym ścigałam go lotem i przyznam - mnie nie za bardzo wciągnęła ta książka.
Może któraś z powieści o Sherlocku spełnia moje wymagania?
Lub Agathy Christie?

(Proszę bardzo o dalsze propozycje...)


22 mar 2008 19:44:58
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Hmm, jeżeli chodzi o Sherlocka - to może "Tańczące sylwetki". Opowiadanie typowe dla Doyle'a (więc jeżeli komuś styl nie odpowiada, to cóż), ale przynajmniej są elementy kryptoanalizy - możesz więc spróbować sam powalczyć z szyfrem - Sherlockowi udało się go złamać, więc Ty też możesz!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 mar 2008 21:56:43
Zobacz profil WWW
Post 
Ja polecam Książki E. S. Gardnera
(ur. 17 lipca 1889 roku w Malden, Massachusetts, zm. 11 marca 1970 w Tescumeli, Kalifornia) – amerykański prawnik i pisarz, autor wielu powieści detektywistycznych. Bohaterem ponad osiemdziesięciu z nich jest wzięty adwokat i detektyw Perry Mason. Pomagają mu Della Street, sekretarka i towarzyszka oraz Paul Drake, prywatny detektyw.

Powieści o Perrym Masonie były wielokrotnie filmowane w latach 30. i 40. XX wieku, a w latach 1957-1966 telewizja CBS wyprodukowała wieloodcinkowy serial, w którym główną rolę grał Raymond Burr.

Książki jak i filmy są wciągające, zawsze jak czytam na początku staram się zgadnąć jak dalej potoczą się losy bohaterów, a zakończenia są z reguły bardzo nieoczekiwane....


22 mar 2008 22:02:15
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2008 18:58:42
Posty: 14
Post 
Polecam książki R. Chandlera. Na pierwszym miejscu stawiam "Długie pożegnanie". Warte przeczytania są również:
Żegnaj laleczko
Głęboki sen
Siostrzyczka
Kłopoty to moja specjalność (opowiadania)

Świetne są również kryminały Rossa Macdonalda:
Z tamtej strony dolara
Błękitny młoteczek
Potępieni
Śpiąca królewna


02 kwi 2008 21:55:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2008 20:22:06
Posty: 20
Post 
Wydaje mi się ,że seria książek Comastri Montanari Danilii o różnych śledztwach Publiusza Aureliusza może ci odpowiadać.
Zbrodnia u bram Hadesu http://www.gandalf.com.pl/b/zbrodnia-u-bram-hadesu/

Spojrzeć śmierci w oczy http://www.gandalf.com.pl/b/spojrzec-smierci-w-oczy/

Śmierć na Zatybrzu http://www.gandalf.com.pl/b/smierc-na-zatybrzu/

Może się spodoba


09 kwi 2008 22:16:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:23:38
Posty: 20
Post 
A czytałeś kultowe książki Christie:
- "Morderstwo w Orient Expresie"
- "Dziesięciu żołnierzyków" albo też dziesięciu murzynków zależnie od tłumaczenia ?


21 kwi 2008 15:41:58
Zobacz profil
Post 
Mysle ze twoje oczekiwania spelnia ksiazki dwoje autorów:
Agathy Christie i Harlana Cobena. Wedlug mnie ( i nie tylko mnie) to bezsprzeczna czolowka w tych rodzajach ksiazek. Nie jestem pewien czy o to dokladnei ci chodzi bo jednak nie jest latwo "znalezc morderce" bo zwroty akcji sa strasznie niespodziewane ale mysle ze na pewno ci sie spodobaja, nawet jesli to nie to czego szuaksz.


30 maja 2008 20:33:04
Post 
cześć poszukuję jakieś ciekawej pozycji na temat Anglii pietnastowiecznej lub samych początków Państwa Krzyżackiego


04 cze 2008 0:10:25
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2008 21:26:46
Posty: 39
Post 
Ja bardzo polecam Agatę Christie, całą. Właściwie chyba, na tyle na ile pamiętam, we wszystkich książkach stosuje zasadę, że daje czytelnikowi gros wskazówek i pozwala samemu na ich podstawie rozwiązać zagadkę niezależnie od powieściowego detektywa. Oczywiście, na końcu czytelnik otrzymuje wyjaśnienie wszystkich tajemnic. Niektórzy zarzucają kryminałom Agaty staroświeckość, więc jeśli Ci to nie przeszkadza, a tym bardziej jeśli lubisz dawne klimaty, sięgnij po te ksiązki, bo imho bardzo warto.


18 cze 2008 18:30:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: