Teraz jest 28 mar 2024 13:26:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Jakieś pomysły na książki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2011 23:18:16
Posty: 10
eCzytnik: Żadnym na razie
Post Jakieś pomysły na książki?
Witam. Nie wiedziałem, gdzie napisać ten temat. Gdyż poszukuje książki o jakieś załodze. I tu miałem problem pomiędzy kategoriami wprawdzie mógł bym napisać w wojennych lecz w to wchodzi również załoga np jakiś kosmicznych pojazdów w tym statki kosmiczne. Więc mógłbym to wpisać i w fantastyce rzekomo i militarne. Pomyślałem więc, że skoro ogólnie to będzie temat napisze tu.
Więc szukam książki które traktują:
- Załoga czołgu/łodzi podwodnej czy właśnie kosmicznego statku (bodajże jest to Space Opera jak się nie mylę).
- Nie chodzi mi o poważne tytuły. Ale też nie za lekkie coś po środku z umiarem. Aby dobrze się czytało
- Mogą zawierać jakieś fajne porównania w których w większej czy mniejszej mierze można się pośmiać ale z umiarem.
- Najlepiej by te tytuły miały zarówno części jak i ilość stron (bo standardowe 300-400 str czytam w kilka dni 3-4)


26 maja 2012 20:44:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
Sven hassel ? Pierwszą jego książkę czyta się rewelacyjnie


26 maja 2012 21:14:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2011 23:18:16
Posty: 10
eCzytnik: Żadnym na razie
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
Wolałbym jakąś odmienną fabułę niż na realiach historycznych. To znaczy szukam książek nie opartych w czasach wojny.


26 maja 2012 21:56:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
S. Lem "Niezwyciężony"
"„Niezwyciężony”, krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru ..."
Porządna klasyczna SF

S. Lem "Fiasko" wyprawa w celu nawiązania kontaktu z obcymi.To późny Lem, dużo filozoficznych rozważań, trochę teologii, poziom fizyki (i możliwości działań) wyniesione do poziomu o których spekulują Hawking itp. Trudniejsza w odbiorze, mniej rozrywkowa.


26 maja 2012 22:19:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 maja 2012 10:35:04
Posty: 14
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
a może "Monachium. Zemsta"

To książka o zemście na terrorystach, którzy zaplanowali zamach na olimpiadzie w Montrealu w 1972 r. Zginęło wtedy 11 izraelskich sportowców. By pomścić ich śmierć, Mossad ustanowił specjalną jednostkę - komando Komitet X. Jej zadaniem było wyeliminowanie znamiennie także 11 osób - "mózgów" ataku. "Monachium. Zemsta" jest fabularną opowieścią o członkach Komitetu X. Śledząc zmagania dowodzącego nią Avnera, poznajemy sposoby wyszukiwania terrorystów, tajniki organizowania prób ich zabicia. Jednocześnie stawiane jest przed nami pytanie - czy z zamachowcami można walczyć ich bronią, czy zemsta jest moralna? Książka Jonasa zainspirowała Stevena Spielberga - na jej podstawie powstał wyświetlany właśnie w kinach film "Monachium".


28 maja 2012 10:14:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2011 23:18:16
Posty: 10
eCzytnik: Żadnym na razie
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
Więc wychodzi na to, że książki o załodze łodzi czy czołgu znaleźć można tylko w tych historycznych. Czy też jakieś oddziały. To można jeszcze zapodać jakieś tytuły z statkami kosmicznymi, krążownikami(po tytuły Lem na pewno zerknę )? Ale czy są jakieś inne dobre tytuły o statkach kosmicznych. Jeśli chodzi o strony to chodziło mi by było większe niż te dzisiejsze standardy czyt 300-400 również w częściach czy tomach.
Czy Honor Harrington byłby dobry? Czy to bardzo poważna już książka?


28 maja 2012 11:08:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
heros1303 napisał(a):
Czy Honor Harrington byłby dobry? Czy to bardzo poważna już książka?

To space opera dobra nawet dla nastolatków (a nawet bym złośliwie rzekł, że wyłącznie :P )

Losy ziemskiej załogi masz w jeszcze w:
MacApp Colin "Zapomnij o Ziemi" - jak dla mnie najlepsze opisy walk wykorzystujące niuanse technologii skoku w nadprzestrzeń.
S. Lem "Eden" (dość serio)
Van Vogt A. E "Misja Międzyplanetarna" (staroć, ale z ogromny rozmachem)


28 maja 2012 11:54:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2011 23:18:16
Posty: 10
eCzytnik: Żadnym na razie
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
W sensie, że Honor Harrington to takie słabe dla młodszych odbiorców itp czy jak? Heh.... miałeś farta . Podałeś dwa tytuły których nie ma w żadnym sklepie dostępny poza Eden on jest :). Będzie co czytać nie powiem. Może przy okazji skuszę się na coś historycznego. W każdym razie czas pokaże. Sam fakt, że ostatnimi czasy czytałem same książki fantasy (bez smoków). Jedynie z SO czytałem Grę Endera oraz Mówce Umarłych. A że ostatnio polubiłem SO chciałem rozszerzyć nowe horyzonty. I takie jeszcze małe pytanie co powiecie o książce "Czarna Kompania" Glena Cook?


28 maja 2012 13:25:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakieś pomysły na książki?
heros1303 napisał(a):
Heh.... miałeś farta . Podałeś dwa tytuły których nie ma w żadnym sklepie dostępny poza Eden on jest :)


Na pewno są w bibliotece - to starocie, bo ja fantastykę pożerałem w dawno temu.
Teraz też ją czytam, ale gusta się zmieniły, przybyło wiedzy i krytycyzmu, a ubyło czasu na proste przyjemności. Teraz to np. Dukaj, Brzezińska itp.


28 maja 2012 16:36:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: