Teraz jest 28 mar 2024 20:49:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Najgorsze książki jakie czytaliście?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Można polecić książkę a można również odradzić jej czytanie.

Jakie były najgorsze książki jakie czytaliście? Ja osobiście uważam że najgorszą książką jest "Igła" Kena Folleta. Głupia pusta książka. A już najgorsze jest przeświadczenie bohaterów jak to Anglia uratowała Europe.

_________________
http://toolsweb.pl/


01 sie 2007 0:30:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Stanowczo odradzam czytanie trylogi Ukochani poddani Cesarza (żmije i krety, szczury i rekiny, elfy i ludzie),skusiłem sie do przeczytania tego po opisie na okładce i mocno tego żałuje. Ksiązki nie posiadają sensownej fabuły, logicznego zakończenia nic, to jest po prostu wymysł chorego umysłu autora. Przez wszystkie strony przewijają się morderstwa, gwałty i opisy tortur (szczegółowe), autor ma naprawde poważne problemy. Nic więcej tego autora nie przeczytam choćby dostał Nobla. Jeśli na okładce zobaczycie nazwisko Tomasz Piątek to omijajcie to z daleka. :cry:


01 sie 2007 8:38:00
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Tak, też preczytałem pierwszą część owej trylogii i nic mnie w niej nei zachwyciło ale również nie odrzuciło aż tak... Książka jest po prostu nudna - to co miało być główną atrakcją dla czytelnika - czyli brutalność i bezpruderyjność nużą już w połowie książki. Za to słyszałem, że jest to zdecydowanie najgorsza rzecz, jaką Piątek popełnił, reszta rzeczy jest dobra albo bardzo dobra. Ale też jakoś nie mogę się zmusić by to sprawdzić.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 sie 2007 9:31:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Dziewczyna namówiła mnie na przeczytanie Dziennik Bridget Jones ale poddałem sie już po 20 stronach. Drugiej tak głupiej książki nie widziałem na oczy. Może mam nie właściwą płeć ale żeby zrozumieć tego gniota trzeba przejść lobotomie i pranie pamięci.

Poza tym jestem wrogiem książek dziejących się w swiecie Forgotten Realms i D&D
Grałem w Forgotten Realms i D&D bawiłem się przy tym doskonale, ale książki... słychać było kości w tle. Na przykład: główny bohater X ma zadać cios ale potyka się i upada na kolana a jego przeciwnik Y dziwnym zbiegiem okoliczności nie trafia.
To znaczy X wyrzucił 1 błąd krytyczny ale Y nie wyrzucił dość by przebić jego pancerz minus kara za błąd.
W tych książkach jest pełno takich sytuacji, nie wiem czy to fabularyzacje scenariuszy gier czy autorzy muszą przy pisaniu stosować się do podręczników?

pozdrawiam

hugin

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


01 sie 2007 11:45:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Terry Pratchetta - Trzy wiedźmy

jak dla mnie najgorsza ksiazka i jedyna seria Prattceta ktorej nie moge strawic... zaznajomiwszy sie w szkole z dziełami Szekspira rozumiałem wszelkie nawiazania. Ale ta fabuła tak sie wlokła, ze zdychałem z nudow, kreacja Babc/wiedzm rowniez tragiczna, ni to smieszne, ni ciekawe... jest baaaaaaaaaardzo mało ksiazek ktorych w zyciu nie skonczyłem (nawet nudne gnioty koncze, bo zawsze pojawia sie mysl "jak to sie skonczy"), ale tego nie mogłem zniesc i szybko o tym zapomniałem 8)

Jak cykl od strazy ma u mnie 6/6, ricewindzie 5+/6, smieci 5/6 to wiedzmy 2/6

zdecydowanie odradzam, lepiej poczytac pozostałe cykle (ktore sa swietne), a ten sobie zostawic... "na pozniej" :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


10 sie 2007 0:23:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post Pratchett
A ja sie z tobą nie zgodzę cykl wiedźmy jest świetny, dla mnie najsłabsze są opowieści o śmierci (jako cykl bo za najsłabsza książke uważam Piramidy).


10 sie 2007 7:17:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Najgorszą książką jaką w życiu czytałam to 'kod da Vinci' Do(w)n'a Browna. Nie ma nic gorszego. Baaardzo odradzam jej czytanie. Z jednej prostego powodu: facet nie umie pisać i każda jego książka jest taka sama. Tzn taki sam schemat. Także nie polecam. Po za tym niezłe durnoty wypisuje w tych swoich książkach, Aż żal czytać.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


14 wrz 2007 16:29:36
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Durnoty w jakim sensie? Chodzi Ci o kwestionowanie dogmatów katolicyzmu?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 wrz 2007 16:50:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Na 4 ksiazki ktore napisal, 2 na 2 sa na te samo kopyto. Ale Calkiem niezle wprawil je jednak w ruch, wazne jest jak je napisal. Ja je polecam, uwazam ze warto.


14 wrz 2007 23:40:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Kellhus napisał(a):
Durnoty w jakim sensie? Chodzi Ci o kwestionowanie dogmatów katolicyzmu?


Ogólnie o wszystko. Motyw z Marią Magdaleną i jej 'ciążą'. Nie to, że jestem jakaś super wierząca, ale jak w książce to czytałam to załamałam się jak można takie głupoty pisać. I przyznam się, przeczytałam do końca żeby móc spokojnie uważać autora i całą książkę za totalny debilizm, głupotę i w ogóle.
Kiedyś na lekcji religii ksiądz mi powiedział, że tą książkę można traktować jako 'przygodową', ale żeby nie wierzyć w jej treść. I się go spytałam czy można o niej mówić, że jest antychryst owska i powiedział mi, że tak. Rozumiem, że to ksiądz, ale znam też kilka innych osób, które też tak uważają.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


15 wrz 2007 9:44:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja oczywiście wylecę z książkami Star Wars :D Książki ze starej trylogii to jest niemal żywcem przepisany scenariusz filmowy i to bez żadnych urozmaiceń. Efekt średnio ciekawy. W książkach z nowej trylogii przynajmniej było to ciekawie opisane i wprowadzano nowe wątki poboczne, więc nie wyglądało to jak scenariusz. Poza tym przede wszystkim "Pakt na Bakurze". Jest kilka śmiesznych momentów, ale poza tym moim zdaniem dno.

Brown... Hmmmmm... Faktycznie jego książki są do siebie podobne. "Cyfrowa twierdza" i "Zwodniczy punkt" są pisane jakby w jednych ramach, ale mimo to czyta się je przyjemnie. Tak samo z "Kodem..." i "Aniołami i demonami". Z tym, że ta druga książka była według mnie genialna. Świetnie poprowadzona akcja oraz zagadka i niespodziewane rozwiązanie. Potrafił mnie zaskoczyć. "Kod..." już jest w sumie dublowaniem "Aniołów...", ale mimo to książka fajna.

Głupoty? O jakie głupoty Ci chodzi? Wiele rzeczy oparte jest na faktach historycznych. Poza tym istnieje tak zwana fikcja literacka. Skoro jedni wymyślają roboty, obcych itp to czemu on nie mógł dla odmiany zabrać się za Świętego Graala i przedstawić to tak, jak on to widzi? Jest wiele odłamów i sekt. Brownowi się spodobała tamta (można to nazwać sektą?) i postanowił ją opisać ubarwiając (jak to pisarz). Poza tym patrząc pod względem wartości dzieła literackiego, to moim zdaniem warto przeczytać "Kod..." (tak jak i resztę jego książek).


15 wrz 2007 9:52:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
a mnie najbardziej denerwowalo jak główny bohater łatwo rozwiazywał bardzo trudne zagadki, a takie banalne zajmowały mu mnóstwo czasu. Według mnie to było niepotrzebne spowolnienie akcji. Książkę mimo wszystko jest ciekawa i szybko ją sie czyta, a w rzeczy które w niej pisał ja osobiście nie wierze

_________________
http://toolsweb.pl/


15 wrz 2007 9:53:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Taaaaa ale niemal zawsze tak jest :) Główny bohater nie może długo się męczyć nad zagadką bo by nie było akcji :) Więc dla odmiany nad banalnymi musiał się pomęczyć. Typowe :D

Wiara jest kwestią osobistą. Dla mnie stwierdzenie, że Jezus miał dziecko z Marią Magdaleną wydaje się dość mało prawdopodobne, a już fakt, że ta dynastia miała przetrwać do dnia dzisiejszego i w dodatku mieli do niej należeć Merowingowie zakrawa na absurd (podobnie jak fakt, że templariusze czcili Bafometa/Baphometa czy inne smaczki).


15 wrz 2007 10:01:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Obi-One napisał(a):
Poza tym patrząc pod względem wartości dzieła literackiego, to moim zdaniem warto przeczytać "Kod..." (tak jak i resztę jego książek).


Jaką wartość dzieła literackiego? To ma wartość jakąś?

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


15 wrz 2007 15:06:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Tak i to całkiem sporą moim zdaniem. I wbrew pozorom książka nie jest anty-chrześcijańska (a przynajmniej nie całkiem, ponieważ kilka dogmatów kwestionuje). Radziłbym zagłębić się w lekturę.


15 wrz 2007 15:49:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron