Teraz jest 28 mar 2024 12:29:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Secret vs. Plan Lotu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2011 21:27:48
Posty: 2
Post Secret vs. Plan Lotu
Witajcie,
pewnie część z Was czytała książkę http://www.cetlin.pl/prawo-przyciagania ... 40884.html Rhondy Byrne?

Ja natomiast przeczytałam książkę Plan Lotu http://www.empik.com/plan-lotu-tracy-br ... ,ksiazka-p Brian'a Tracy'ego. Sugerowano, że książka powstała, właśnie w odpowiedzi na Secret. Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu ale nie mam porównania.

Może ktoś z Was czytał obydwie książki? Albo może chociaż wypowiedział swoje zdanie na temat jednej z nich? Jestem ciekawa czy ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia.

Z góry dziękuję,
Eliza


09 sie 2011 21:14:28
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Secret vs. Plan Lotu
Najlepiej moje zdanie na temat "Sekretu" przekażę następująca recenzja z Merlina:

Cytuj:
Książka napisana przez dziesięciolatkę dla osimiolatków, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Jest to kolejna wariacja na temat potęgi podświadomości, ale autorka i jej team:), wyraźnie zainspirowani finansowym sukcesem "Kodu Leonarda da Vinci" postanowili pójść po bandzie. Możesz być piękny, bogaty itd. jeśli tylko odkryjesz ten prastary sekret - skrywaną od wieków tajemnicę... PRZYCIĄGANIA:) Wiedzieli o tym Einstein, da Vinci (a jakże) oraz wielu, wielu innych avatarów(słowa autorki). Styl i retoryka tej hmm książki obrażają inteligencje każdego przeciętnego czytelnika. Jeżeli poważnie zastanwiasz się nad zakupem tej pozycji, polecam uprzednią wizytę na stronie autorów - secrettv i zapoznanie się z trailerem filmu o tym samym tytule. (ubaw gwarnatowany). Mowiąc krótko: sekret to ordynarny, wydany w pospiechu skok na kasę - jedno zdanie rozwinięte do 150 stron ładnie pokolorowanej książeczki - naprawdę odradzam. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że nie neguję mocy pozytywnego myślenia, podświadomości, neurolingistyki - siły jaką niesie ze sobą autosugestia czy nawet tzw praktyk magicznych:) Ale jeśli interesujecie się tą tematyką jest naprawde mnóstwo lepszych pozycji. Sekret to śmieć. [...]

Może jeszcze fragment, który mnie "rozłożył na łopatki": "To nie jedzenie jest przyczyną nadwagi. To Twoja myśl, że tak jest, czyni jedzenie odpowiedzialnym za nadwagę. Pamiętaj, myśli są główną przyczyną wszystkiego, a reszta to ich efekty (...). Jedzenie nie może spowodować u Ciebie przyrostu wagi, chyba, że pomyślisz, że tak właśnie jest.".


Komentarz do tego fragmentu autora książki "Efekt jo-jo w motywacji", Zbigniewa Ryżaka:

Cytuj:
Rhonda, twoje rady są wspaniałe. Z chęcią je zastosuję w swoim życiu. Jednak prosiłbym cię najpierw o prostą demonstrację. Czy mogłabyś przez dzień, góra dwa nie korzystać z ubikacji? To drobnostka, wystarczy, że nie będziesz myśleć o wydalaniu. Napisałaś przecież „to myśli są główną przyczyną wszystkiego, a reszta to ich efekty". Jako istota duchowa, mająca wpływ na materię, możesz to bez problemu osiągnąć. Jednak tak długo, jak długo sikasz i robisz kupę, twoje rady są jedynie rojeniami pacjenta z psychiatryka lub członka jakiejś nawiedzonej sekty.


No a Brian Tracy to klasyka amerykańskiego pisania o samorozwoju. Podanej przez Ciebie nie znam, ale on od 20 lat pisze mniej więcej o tym samym i faktycznie można to potraktować jako opozycję wobec "Sekretu" - Tracy od lat podkreśla jak ważne są cele, przyjęcie odpowiedzialności i podjęcie działania - a nie czekanie na udany los. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 sie 2011 21:24:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 1:19:47
Posty: 14
Post Re: Secret vs. Plan Lotu
Zgadzam się, że Sekret jest bardzo prosto napisany. Zainteresowałam się Tracy'm. Dzięki.


13 sty 2012 1:48:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: