Teraz jest 28 mar 2024 17:09:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Kathy Reichs 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2008 23:21:06
Posty: 38
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Post Kathy Reichs
Kathy Reichs (właściwie Kathleen Joan "Kathy" Reichs) jest współczesną pisarką amerykańską, autorką bestsellerowych powieści kryminalno-sensacyjnych.

Tematykę czerpie z własnego życia oraz bogatych doświadczeń zawodowych, gdyż jest światowej sławy antropologiem sądowym oraz cenionym wykładowcą uniwersyteckim (jest profesorem antropologii na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte). Swoją szeroką wiedzę wykorzystuje zarówno w laboratorium, jak i szkoląc agentów FBI w dziedzinie antropologii i medycyny sądowej.
Reichs pracowała m. in. w Rwandzie przy ekshumacji i identyfikacji zwłok ofiar wojny domowej; była także członkiem specjalnego zespołu do spraw badawczych oraz ekshumacji po ataku na World Trade Center.

K. Reichs stworzyła postać Temperance "Tempe" Brennan, która - podobnie jak sama autorka - jest antropologiem sądowym wspierającym FBI i policję w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek kryminalnych.

Do tej pory ukazało się 11 powieści z Temperance Brennan. Pierwsza z nich, Deja Dead, wydana w 1997 roku, otrzymała Arthur Ellis Award za najlepszy debiut literacki ("Best First Novel"). Inne części serii o "przygodach" niezwykłej antropolog to "Śmiertelne decyzje", "Nagie kości", "Pogrzebane tajemnice", czy też wydane w tym roku "Devil Bones" (Diabelskie kości/Kości diabła).

------------
Mam nadzieję, że nie jestem jedyną, której książki Kathy Reichs "bardziej niż bardzo" :wink: przypadły do gustu. Wartka akcja, mnogość wątków, precyzyjne opisy - za to przede wszystkim cenię Reichs. Może niektórym przeszkadzają szczegółowe opisy przygotowywania materiałów dowodowych, technik i procedur medycznych, ale mnie bardzo zaciekawiły. Jestem pewna, że sama nie byłabym w stanie wykonywać takiej pracy. Dzięki książkom Reichs - otrzymałam niejako "wgląd z pierwszej ręki" w niełatwą, zwykle mozolną acz niezwykle intrygującą pracę antropologa sądowego.

-----------

Zapraszam do dyskusji. :) Nie tylko o książkach, lecz także o serialu "Bones" zrealizowanym dość luźno na podstawie powieści Kathy Reichs.

_________________
"Do not follow where the path may lead.
Go, instead, where there is no path
and leave a trail."

~~ Muriel Strode ~~


26 paź 2008 12:50:52
Zobacz profil
Post Re: Kathy Reichs
Nie, nie jesteś jedyną osobą. Ja też uwielbiam książki Kathy Reichs. Są wyjątkowe, a mi, jako przyszłemu antropologowi, bardzo się przydadzą, gdyż autorka podała w nich dokładne opisy metod jakie stosuje się do zbadania ciała w antropologii. Moim zdaniem Kathy Reichs jest jedną z najbardziej utalentowanych pisarek sensacyjnych... :)


19 kwi 2009 16:58:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron