Teraz jest 28 mar 2024 17:48:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Romans historyczny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 14:53:51
Posty: 44
Lokalizacja: ÂŚwiat
Post Romans historyczny
Moze ktos ma do polecenia dobre romanse z 18 i 19 wiecznej Anglii, za odpowiedz z góy dziekuje :)


04 mar 2008 15:27:33
Zobacz profil
Post 
Jak dla mnie nie musi to byc 18/19 wieczna Anglia, sredniowiecze tez bedzie mile widziane :)


04 mar 2008 18:57:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 17:22:42
Posty: 18
Post 
jeżeli szukasz romansów historycznych polecam poszukać w wydawnictwie DaCapo. Autorki takie jak Amanda Quick/Jayne Ann Krentz, J.Deveraux czy J.Garwood. Nie będziecie zawiedzione. Książki dowcipne i zabawnie napisane, lekkie i przyjemne. Idealne na wieczór :D


04 mar 2008 20:28:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
No, no nie bądź taka skromna. Dzięki Tobie te pozycje są dostępne w naszej bibliotece :D . Zapraszamy.


04 mar 2008 21:41:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
A ja polecam Jane Austen- "Rozwazna i romantyczna", a juz najbardziej "Duma i uprzedzenie" - jesli lubisz wielka milosc, ale ze szczypta ironii. Ostatnio spotkalam sie z teoria, ze "Dziennik Bridget Jones" to nic innego jak wspolczena wersja "Dumy i uprzedzenia".
A z bardziej mrocznych klimatow polecam siostry Bronte, Charlotte Bronte napisala Jane Eyre (polskie tlumaczenie to "Dziwne losy Jane Eyre"), a Emily jest autorka "Wichrowych Wzgórz". Osobiscie bardziej lubie Wichrowe Wzgorza.
Ech, gust mi sie troche zmienil, ale czasem dobrze poczytac "Dume i Uprzedzenie"...

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


07 mar 2008 16:51:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Jane Austen oczywiście, ale jeśli chodzi o autorki piszące współcześnie o XIX-wiecznej Anglii, to ja gorąco polecam Julię Quinn. To jest moja ulubiona autorka romansów, nikt nie może się z nią równać, chociaż tłumaczenia polskie są beznadziejne, więc polecam oryginały. Oprócz niej, jeszcze Julie Garwood, Amanda Quick, Jude Deveraux, Meg Cabot, Hannah Howell (ale to Szkocja pod koniec średniowiecza), i to tyle co mi przychodzi do głowy :)


11 mar 2008 12:30:53
Zobacz profil WWW
Post 
Kochanice Króla Philippa Gregory
Książki Judith Merkle Riley: Czara wyroczni, Ogród węża, W poszukiwaniu szmaragdowego Iwa, Księga Małgorzaty, Tajemnica Nostradamusa, Wodny Diabeł - sredniowieczna anglia
Dynastia Morlandów Cynthii Harrod Eagles - chyba 10 tomów, ja przeczytałam pierwsze 3,4 bo dostalam je kiedys w prezencie. Dobrze sie czyta, wciąga.


14 mar 2008 2:51:31
Post Re: Romans historyczny
Loverka napisał(a):
Moze ktos ma do polecenia dobre romanse z 18 i 19 wiecznej Anglii, za odpowiedz z góy dziekuje :)



Polecam książki Christiny Dood - Skandalistkę i Jeden pocałunek, Stephanie Laurens - Czystą namiętność i Kochanice przemytnika, Catherine Coulter - Szalonego barona i Oświadczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mary Balogh - Tajemniczą kurtyzanę i Pojedynek :twisted:


14 mar 2008 21:07:51
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Większość romansów historycznych dzieje się w XIX wieku. Ja ze swej strony polecę Whitney, moja miłość J. McNaught i inne jej historyczne książki albo Karen Robards. Świetnie się czyta. A sądząc po tym, jakie wzięcie ma Whitney na allegro i ocenach w biblionetce - to jest to jeden z lepszych romansów.


16 mar 2008 16:21:55
Zobacz profil
Post 
Jeżeli jestes zainteresowana romansami historycznymi ja polecam tworczośc Barbary Cartland. Książki jej autorstwa są dobrym sposobem na relaks, czytając jej książki przenosimy sie w świat przeszły. Przez pewien okres mojego życia wprost chłonełam jej powieści. Pozdrawiam


17 mar 2008 14:54:41
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 14:11:19
Posty: 17
Post 
Również lubię czytać romanse z tego okresu. Szczególnie podobała mi się książka "Rycerz w lśniącej zbroi" Deveraux Jude.Przeczytałam tą książkę 3 razy. Za każdym razem nie mogłam się od niej oderwać. Jest ciekawa i zabawna. Dopiero teraz zauważyłam, że jest 5 książką z cyklu Saga rodu Montgomerych.


20 mar 2008 14:35:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 20:38:09
Posty: 44
Post 
Ehhhhh romanse historyczne :) Czyli wydawnistwo Amber nic dodać nic ująć są naprawdę niezrównani w tej tematyce. Jedne z lepszych autorek takich powieści które ostatnio miałam przyjemność mieć w ręku
*Connie Brockway i jej "Ostatni bal" uwielbiam tą książkę za cudowny klimat i piękno Szkocji w niej ukazane
*Meagan McKinney i jej "Lodowa Panna" ta książka to połączenie mrozów panujących na Alasce i gorączki panującej w umyśle i sercu Racheli która dla ukochanego postanawia znieść trudy życia w tym jakże jednak pięknym miejscu
*Marsha Canham i "Honor klanu" chyba przez jakieś 100 stron tej książki zastanawiałam się z kim będzie ta wojownicza kobieta :) no i się rozczarowałam ale cóż ja zawsze miałam słabość do bohaterów którzy umierają. Historia o wzruszającym oddaniu swojej ojczyźnie i sprawie w którą się wierzy
*Amanda Quick "Wynajęta narzeczona" ta i wiele wiele innych jej książek to arcydzieła nadające się idealnie do poduszki, jej książki to żywa akcja, wspaniały humor i oczywiście wspaniałe postacie

To są tylko książki które ostatnio udało mi się przeczytać jest ich jeszcze wiele wiele więcej i chyba nie muszę dodawać że większąich część warto przeczytać.
A ja po chwili relaksu wracam do czytania podręcznika Pedagogika porównawcza :P to dopiero jest fascynujące hehe buźka


20 mar 2008 23:34:12
Zobacz profil
Post 
HEJ mogę polecić romans historyczny, związany z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi, pełen miłości i wzruszeń - Obca Diany Gabaldon, olpowiada o lekarce która przenisi się w czasie do 1745 roku w Szkocji poznaje młodego szkota, zakochują sie i przezywaja niezliczone przygody. nidgy nie czytałam książki z takim oddanie i w takim tempie. początek moż eodstraszyc ale potem sie rozkręca. i dzieki za kontynuacje bo jest ich 5 części. Polecam gorąco


21 mar 2008 19:39:11
Post 
Howell Hannah "Miód" to romans historyczny który bardzo mi się podobał. Polecam!
Krótki opis:
Sir Cameron MacAlpin nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy poznaje nazwisko dziewczyny, którą pewien Francuz spłacił wobec niego dług karciany. Avery spadła mu z nieba, jest bowiem siostrą mężczyzny, który zhańbił jego siostrę - taka jest w każdym razie jego wersja wydarzeń. Im dłużej jednak przetrzymuje dziewczynę jako zakładniczkę, tym większe ma wątpliwości co do swego planu, zgodnie z którym miał oddać Avery rodzinie pod warunkiem, że jej rozpustny brat ożeni się z jego siostrą. Po pierwsze, sir Cameron nie jest już całkowicie przekonany o niewinności siostry, po drugie, wcale mu się nie uśmiecha rozstanie z Avery...


22 mar 2008 19:37:26
Post 
Ja polecam może mało znany romans historyczny o tytule "Major i złotowłosa" pani Joanny Maitland:) gdy zaczęłam ją czytać koło 11 wieczorem to nie mogłam się oderwać dopóki nie przeczytałam! Epilog zaczyna się w roku 1805, a prawdziwa akcja w 1816 roku. W wielkim skrócie powiem że opowiada o małżeństwie z przymusu dwójki ludzi: majora, który wrócił z wojny w bardzo kiepskim stanie i z wielką blizną na twarzy, która wszystkich od niego odpychała, oraz młodej kobiety, która jako jeszcze dziecko kochała się w majorze. Obydwoje zakochują się w sobie, ale boją się wyznać swoje uczucia, ze strachu przed odrzuceniem. Dopiero na koniec wszystko wychodzi na jaw, ale tego już nie będę opowiadać, tylko zachęcam do przeczytania :)


24 mar 2008 20:10:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron