Teraz jest 28 mar 2024 20:42:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Malazańska Księga Poległych 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post Malazańska Księga Poległych
w SB widze nic nie wskorałem ;) no to tutaj probuje, seria ma juz troche tomow, a ze nie mam teraz co czytac to sie za nia wezme, tylko od czego zaczac ??? Od samej ksiegi ??? Moze od cyklu o Bauchelainie i Korbalu Broachu ??? A moze jeszcze najnowsze dzieło Ian Cameron'a Esslemont'a ???

Plz o szybka odpowiedz bo od południa nudze sie jak mops, a zaczynac od srodka to głupio :/

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


06 sie 2007 19:26:29
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No zapewne od "Ogrodów księżyca":

http://biblionetka.pl/zbior_ksiazek.asp?id=2979

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 sie 2007 19:32:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
no ktory tom jest pierwszy to ja wiem :P czyli te 2 inne serie pozniej czytac ???

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


06 sie 2007 19:54:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2007 19:46:05
Posty: 53
Lokalizacja: KoziegÂłowy
Post 
Możesz zacząc od tego co czytasz, czyli od "Ogrodów Księżyca"
Albo rozpocząc od niedawno wydanej "Noc Noży" Ian Cameron Esslemont. Jest to swoiste uzupełnienie 1 tomu i zarazem akcja dzieje się jeszcze przed 1 tomem gdzie wyjaśnione jest co sie stało z cesarzem w Malazie. Po przeczytaniu 1 tomu już sam tytuł Noc Noży powinna ci coś mówić. Więcej nie będę przed tobą odkrywał. A czytaj w takiej kolejności:

* możesz ale nie musisz "Noc Noży" - Ian Cameron Esslemont
* tom 1: Ogrody Księżyca
* tom 2: Bramy Domu Umarłych
* tom 3, część 1: Wspomnienie lodu: Cień przeszłości
* tom 3, część 2: Wspomnienie lodu: Jasnowidz
* tom 4, część 1: Dom Łańcuchów: Dawne dni
* tom 4, część 2: Dom Łańcuchów: Konwergencja
* tom 5, część 1: Przypływy nocy: Misterny plan
* tom 5, część 2: Przypływy nocy: Siódme zamknięcie
* tom 6, część 1: Łowcy kości: Pościg
* tom 6, część 2: Łowcy kości: Powrót

_________________
Żyj i pozwól żyć innym !!!

Obrazek

Lubię być głaskany przez kobiety (z włosem a nie pod włos !!!), a jak się zbytnio rozochocę to kąsać zaczynam :-}


18 paź 2007 18:34:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post 
tom 7, czesc 1: Wicher smierci: Imperium

wlasnie wyszedl

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


18 paź 2007 20:34:51
Zobacz profil
Post 
Cały cykl przeczytałem praktycznie w formie ebooków wgrywanych na telefon, który do tego stopnia mnie wciągnął, że najnowszy tom Wicher Śmierci: Imperium nabyłem i przeczytałem w tradycyjnej formie książkowej. Ericsson wciąż trzyma bardzo dobry, wysoki poziom. A co do kolejności każdemu proponowałbym zacząć od Ogrodów Księżyca i dopiero po przeczytaniu paru tomów wrócić do Nocy Noży jako formy przerywnika.


28 lut 2008 17:54:11
Post 
Zacząc należy, tak jak o tym wspominali poprzednicy od 1-go tomu, czyli "Ogrodów Księzyca". Jeśli tego nie zrobisz, możesz się trochę pogubić w treści książki. Kolejne tomy dzielą ze sobą bohaterów, miejsca, itd. Wątków jest mnóstwo. Nie wiem jak Erikson nad tym jeszcze panuje, ale miejmy nadzieję, że dokądś to dązy :)
Acha, i mimo, że "Podpalacze Mostów" porozłazili się po różnych krainach, i pojawiło się sporo innych bohaterów, to nadal darzę ich największą sympatią :)

T


02 mar 2008 0:10:47
Post 
esselmona w sumie mozna czytac bez znajomosci eriksona, ale duzo sie traci. w sumie to jest troche fanfik, a nie osobna powiesc. ale ciekawa, zwlaszcza wyjasnienie co stalo sie z osobista ochrona cesarza i skad wzielo sie imperium.


02 mar 2008 13:58:05
Post 
Nieważne z którego końca zaczniesz,i tak będzie to jedna z najlepszych historii jakie przeczytasz:)


02 mar 2008 14:52:36
Post 
Pholec napisał(a):
Nieważne z którego końca zaczniesz,i tak będzie to jedna z najlepszych historii jakie przeczytasz:)


Fakt. Szkoda, że tak wolno wychodzi. Kiedyś będę musiał to przeczytać ciurkiem. Te długie odstępy powodują, że niektóre wątki mi uciekają.


02 mar 2008 19:27:17
Post 
Ten temat chyba nie jest o Malazańskiej tylko o tym od czego zacząć ją czytać(dlatego założyłem osobny temat o samym cyklu a nie od czego zacząć bo jedyna sensowna rzeczą jaką tu mogę napisać to od ogrodów księżyca i to wyczerpuje ten temat) ale może to ja mam problemy ze zrozumieniem tekstu.
Choć jeśli to jest temat o Malazańskiej to pewnie autor tego tematu strasznie by się ucieszył jakby w nim przeczytał połowę fabuły od ludzi którzy by o niej rozmawiali. Szczególnie że przy tylu częściach ciężko jest nie spoilerować tego co jest w pierwszych tomach.


19 mar 2008 0:55:04
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Sądząc po ostatniej wizycie Fjuczersa to się tym niespecjalnie zmartwi. Nazwę wątku zmieniłem, spojlerować i tak nie można, więc śmiało pisz ale o czymś innym.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 mar 2008 8:01:49
Zobacz profil
Post 
Słuchajcie, ja widzę tylko jedno sensowne wyjscie czytania tego cyklu - gromadzicie wszystkie tmoy, i czytacie je jedne po drugim, w niewielkich odstępach czasowych. Inaczj gubi się mnóstwo szczegółów. Ja tak zrobiłem, i nie załuję. I sądzę, że przed każdym następnym wydaniem następnego tomu będe tak robił, by pewne rzeczy mi nie umknęły.


19 mar 2008 12:08:08
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ja w ogóle nie za bardzo rozumiem jak można czytać jakikolwiek cykl powiązanych ze sobą powieści jakoś od środka albo pomijając niektóre tomy. Przecież w ten sposób czytelnik sam sobie pogarsza książkę. Nie zna bohaterów, nie rozumie ich motywów, nie kuma wszystkich wątków itp. No ale niektórzy tak ponoć potrafią i im to ponoć nie przeszkadza...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 mar 2008 12:50:15
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Ale tu chyba bardziej chodziło o to, żeby je czytać bezpośrednio po sobie. Osobiście nie uważam tego za jakiś specjalny wymóg, nie sprawiają mi raczej problemu cykle, przy których pomiędzy kolejnymi tomami robię sobie przerwę na inne pozycje. Natomiast czytanie całości cyklu przed każdym kolejnym tomem wydaje mi się strasznie męczącą i nudną rzeczą - chyba już lepiej zrobić sobie jakąś ściągawkę najważniejszych wydarzeń po każdej książce.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 mar 2008 17:45:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: