Teraz jest 29 mar 2024 0:22:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Terry Pratchett - życie i twórczość ;-) 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Tym tematem chciałbym zaprosić wszystkich fanów i nie tylko :-) do dyskusji na temat szeroko rozumianej twórczości najlepszego humorysty, genialnego filozofa, znawcy ludzkiej natury i nie tylko :-) na świecie - czyli jedynego w swoim rodzaju Terry'ego Pratchetta :-)

Ja osobiście nie będę tutaj wymieniał swoich ulubionych książek tego pisarza, bo musiałbym wymienić wszystkie :-) - jedne mniej, inne bardziej lubię. Jedne kocham za to, inne za co innego :-)

Jednakowoż nie zabraniam tutaj zabierania dyskusji w tej sferze - w końcu nie wszyscy muszą Pracza tak bezgranicznie wielbić i w ogóle. Głosy krytki też będą widziane (nie koniecznie mile :-) ) i przyjęte z chłodną obojętnością ;-)

Zapraszam do dyskusji, komentarzy, krytyki i tak dalej...

Może na pierwszy ogień pytanko: którą książkę polecilibyście osobie kompletnie nie znającej Pratchetta i w ogóle nie lubiącej fantasy humorystycznego, czy też fantasy ogólnie?

Ja stawiam na "WYPRAWĘ CZAROWNIC" - bo to dla mnie taki "Shrek" pośród praczowych książek - parodia wielu, wielu znanych opowieści, z "Władcą Pierścieni" włącznie :-)


Ostatnio edytowano 09 kwi 2008 23:56:58 przez muaddib2, łącznie edytowano 2 razy



18 lip 2007 18:48:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Czarnownice sa denne, nie moglem sie zmusic by jakakolwiek czesc o nich przeczytac w połowi padałem z nudow, a zarty babc mnie dobijały... Ricewind jest dobry, a przygody Strazy sa genialne, jakies pojedyncze tez czytalem - Pomniejsze Bostwa i cos tam jeszcze - tez warto :)

Corka Prattcheta napisala scenariusz do gry Overlord, w podobnych przesmiewczych-ironicznych klimatach :]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


18 lip 2007 19:16:30
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Aaaa... "POMNIEJSZE BÓSTWA" to zdecydowanie NAJLEPSZA książką Pratchetta. To jest najlepsza z najlepszych, oczywiście ;-) Jedyna książka, w której wszystkie proporcje zostały idealnie dobrane - dobry humor w połączeniu z naprawdę poważną i oszałamiająco oczywistą konkluzją w kwestii tego czym jest wiara a czym religia! Piękna książka! Wzruszająca, mądra, przezabawna! Sam kiedyś poleciłem ją osobie nie czytajacej takiej literatury - i od tego czasu stał się dozgonnym fanem Pratchetta :-) To znaczy, czy dozgonnym to jeszcze nie wiem, bo psia jucha jeszcze żyje ;-)

Cykl o Straży bawił mnie niepomiernie w pierwszych powieściach z tej podserii, kiedy to jeszcze Marchewa był Marchewą - jakoś nie przypadła mi do gustu ewolucja tej postaci :-)

Pozdrawiam!


18 lip 2007 19:51:57
Zobacz profil
Post 
Ja właśnie mam zamiar wziąść się za Jego książki, przeczytalem ciekawy artykuł na temat od jakiego cyklu zacząć i nadal nie wiem mam wątpliwości co do ich treści ponieważ jak wszyscy wiemy, książki w Polsce są dorgie i chcę wybrać mądzrze bo niestety nie stać mnie na zakup wszystkich Jego książek. Może w tym dziale ktoś mi poradzi nakieruje na jakiś ciekawy cykl.


13 sie 2007 14:54:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
DominikWCH napisał(a):
Ja właśnie mam zamiar wziąść się za Jego książki, przeczytalem ciekawy artykuł na temat od jakiego cyklu zacząć i nadal nie wiem mam wątpliwości co do ich treści ponieważ jak wszyscy wiemy, książki w Polsce są dorgie i chcę wybrać mądzrze bo niestety nie stać mnie na zakup wszystkich Jego książek. Może w tym dziale ktoś mi poradzi nakieruje na jakiś ciekawy cykl.


eeee sciagnij e-booka i przeczytaj ? jak sie podoba to kup - ja tak robie :]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


13 sie 2007 15:10:12
Zobacz profil
Post 
E-Book odpada kilkanaście minut i zaczynają oczy mnie boleć od wpatrywania się w ekran, a razem z tym przychodzi niechęć do czytania ,dlatego szukam pomocy na takich forach jak To ludzi którzy już znają książki które ja chciałbym poznać w przyszlości :)


13 sie 2007 15:51:41
Post 
ja polecam 'dobry omen' napisany wraz z neilem gaimanem ;) swietny klimat, niepowtarzalny humor, fabula pokrecona niczym druciana szczotka (ale wcale sie w niej nie gubi), swietni bohaterowie.

ogolnie ksiazke przeczytalem z 7 razy i ciagle sie nie nudzi ;]


13 sie 2007 16:29:35
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
DominikWCH napisał(a):
E-Book odpada kilkanaście minut i zaczynają oczy mnie boleć od wpatrywania się w ekran, a razem z tym przychodzi niechęć do czytania ,dlatego szukam pomocy na takich forach jak To ludzi którzy już znają książki które ja chciałbym poznać w przyszlości :)


no mozesz sie rozczarowac :) Dla jednego ksiazka jest boska, dla innego jest gniotem :) Najlepiej sie przemeczyc i poczytac kilka rozdziałow :)

Dziwne, ja nigdy nie mialem problemow z bolącymi oczyma - nawet jak klika godzin czytałem z mońka :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


13 sie 2007 16:35:46
Zobacz profil
Post 
Wole jednak stare dobre sprawdzone sposoby w zaciszu przy prawdziwej książce to jest to - jakoś czytanie na kompie nie jest takie fajne. Zresztą teraz w dobie techniki warto na chwile od niej odejść :):)


13 sie 2007 17:04:07
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
DominikWCH napisał(a):
Wole jednak stare dobre sprawdzone sposoby w zaciszu przy prawdziwej książce to jest to - jakoś czytanie na kompie nie jest takie fajne. Zresztą teraz w dobie techniki warto na chwile od niej odejść :):)


gaaaaadanie, dzieki czytaniu na monitorze kaske zaoszczedzilem kiedy jej potrzebowalem (teraz gdy kaska jest, biblioteczka sie rozszerza :D), no i czytanie na telefonie podczas 8godzinnej podrozy pociagiem - i love it :) Wszystko dzieki technice :)

A poczytac PDFa wieczorkiem z piwkiem w łapie to istna przjemnosc :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


13 sie 2007 18:25:49
Zobacz profil
Post 
hehheheheh Tu się z Tobą zgodze :)


13 sie 2007 18:49:53
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Przygodę z tym panem zaczęłam od Morta, ale książki nie skończyłam. Nie pamiętam czemu, ale książka nie jest zła. Całą natomiast przeczytałam jedną Wolnych Ciutludzi, którzy mają świetne teksty na temat Akwili. Jakoś fantasy to ja średnio lubię, ale książki tego pana i niektóre teksty i kminy w nich po prostu rozbrajają.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


26 lis 2007 19:56:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post 
Oj, zdecydowanie - Pratchetta można albo kochać albo nienawidzić... u mnie to pierwsze, w większości przypadków :) Przez Morta też nie przebrnęłam nie wiem czemu (widać faktycznie coś w tej książce jest...) Ostatnio kupiłam sobie "Złodzieja czasu" i szczerze polecam - awansowała na jedną z moich ulubionych - zaraz po "Pomniejszych bóstwach"


10 gru 2007 11:53:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,4761179.html napisał(a):
Terry Pratchett chory na Alzheimera


- Terry Pratchett - autor popularnych powieści fantasy poinformował, że zdiagnozowano u niego rzadką odmianę choroby Alzheimera - informuje CNN. Twórca bestsellerowej serii "Świat Dysku" oświadczył jednak, że zamierza kontynuować pisanie.
59 - letni pisarz, którego książki sprzedano w 45 milionach egzemplarzy i przetłumaczono w 33 językach przyznał, że cierpi na, jak sam określił "niewielki udar".

W oświadczeniu zatytułowanym "Utrudnienie" opublikowanym na stronie internetowej Paula Kidby'ego - ilustratora książek "Świat Dysku" Pratchett przyznał, że zdiagnozowano u niego "bardzo rzadką odmianę rozwijającej się choroby Alzheimera". - Przez jakiś czas nie chciałem tego ogłaszać. Jednak ze względu na zbliżające się konwencje i potrzebę powiadomienia moich wydawców uznałem, że byłoby nie fair trzymać to w tajemnicy - powiedział Pratchett.

"Jeszcze nie umarłem"

Wiadomość poruszyła fanów literatury fantasy na cały świecie. - Nic oprócz tego się nie zmienia. Zamierzam uczestniczyć we wszystkich zapowiedzianych spotkaniach - dodaje. - Szczerze mówiąc, wolałbym , żeby ludzie podeszli do tego z uśmiechem. Myślę, że starczy mi czasu na napisanie jeszcze kilku książek - stwierdził. Pratchett poinformował przy okazji, że obecnie pracuje nad kolejną powieścią zatytułowaną "Naród".

- Chciałbym, aby wszyscy, którzy przeczytają powyższą wiadomość potraktowali ją jako przesłanie "Jeszcze nie umarłem". Kiedyś na pewno umrę, ale jeszcze nie teraz - napisał w podsumowaniu.

"Satyra na współczesność"

Składająca się z 36 części seria powieści Pratchetta "Świat Dysku" zaliczana do gatunku fantasy to satyra na świat współczesny. Autor na swojej stronie internetowej przyznaje, że na początku chciał stworzyć ironiczny portret wielkiego boomu wczesnych lat 80 - tych. Później jego powieści stały się satyrą na cały otaczający go świat.

Pratchett zaczął pisać w 1960 roku jako dziennikarz prowincjonalnej gazety. Za "wkład w rozwój angielskiej literatury" został w 1998 r. odznaczony przez księcia Walii orderu Imperium Brytyjskiego.


14 gru 2007 11:59:40
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cóż, dobrze, że ma takie podejście ale będzie miał ciężko, a jeszcze ciężej jego rodzina...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 gru 2007 13:26:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: