Teraz jest 28 mar 2024 11:44:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Konwersja .PRC do innych formatów 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Konwersja .PRC do innych formatów
Jakim programem można dobrze skonwertować pliki prc to "normalnych"? Najlepiej do pdf, ale może też być doc/rtf lub html - wtedy sam już przerobię na pdf. Tylko nie podawajcie mi programu ABC Amber Palm Converter, ponieważ nie radzi sobie zbyt dobrze (chyba że akurat te pliki prc były zabezpieczone i to był powód, ponieważ z plikami lit Amber ABC dobrze sobie radził. Jeśli tak to czy jest możliwość "odbezpieczenia" pliku prc?).


16 sie 2007 19:43:21
Zobacz profil WWW
Post 
zajrzyj tutaj http://www.handebooks.com/howto/undoc.html

niestety chyba jeszcze nie ma sposobu na zabezpieczone prc przynajmniej nigdzie nie spotkałem się w necie by ktos sobie z tym poradził.
ABC Amber Palm Converter jest niezły ale rówbież nie radzi sobie z zabezpieczeniami


16 sie 2007 22:35:29
Post 
mam odwrotny problem - jak sknwertowac ebook na .prc? (mam swietny program do czytania plikow w tym formacie na telefon)

ędit:

ok, juz zrobilem, mam tylko pytanie, jaki ustawic standart znakow zeby byly ą,ę,ż itp.?


20 wrz 2007 16:23:51
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A jakiego programu użyłeś? :) Zresztą poszukaj tutaj - tam jest podobno rozwiązanie problemów z polskimi czcionkami.


21 wrz 2007 12:03:56
Zobacz profil WWW
Post 
potrzebuje do symbiana a tam nie doinstaluje czcionek (przynajmniej nie bez grzebania w systemie choc wiem ze to mozliwe) ;) no nic, poproboje metoda prob i bledow.

chyba ze ktos wie jak kodowane sa ebooki z www.ebook.pl - te odpalaja sie normalnie


21 wrz 2007 14:32:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
eBook.pl napisał(a):
3. Dlaczego nie widzę polskich znaków specjalnych w eBooku?
Niektóre, mniej popularne formaty i przeglądarki nie obsługują polskich znaków specjalnych. Proponujemy korzystać z wymienionych w poprzednim punkcie formatów i przeglądarek. Jeżeli polskich znaków nie ma w eBookach zapisanych w formatach .prc, .pdf lub .lit oznacza to, że eBooki zostały źle przygotowane przez wydawcę.


Nie wiem, czy to widziałeś. Możliwe że to jest powodem błędów. Albo spróbuj pogrzebać w systemie i doinstalować czcionki. Możliwe, że to by pomogło.


21 wrz 2007 15:20:14
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
potrzebuje do symbiana a tam nie doinstaluje czcionek (przynajmniej nie bez grzebania w systemie choc wiem ze to mozliwe) ;) no nic, poproboje metoda prob i bledow.

Do wielu telefonów z symbianem (np. wszystkie komunikatory) można dograć polskie czcionki.
Cytuj:
chyba ze ktos wie jak kodowane sa ebooki z www.ebook.pl - te odpalaja sie normalnie

One nie są kodowane.
Wszystkie książki w formacie prc są tworzone Mobipocket Readerem (www.mobipocket.com) i dlatego ważne jest jakie są czcionki w ebooku przerabianym i jakie są czcionki w czytniku.


27 lut 2008 22:48:35
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2007 13:28:05
Posty: 8
Post 
Znacie jakiś program potrafiący odczytać pliki .prc pod linuxe?
makedoc ze strony http://www.handebooks.com/howto/undoc.html nie radzi sobie z plikami .prc które posiadam


04 mar 2008 0:14:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Jeżeli są to zabezpieczone pliki prc, to raczej szukaj ich w innej wersji. Pewno wszystko można złamać, ale podstawowy element to zestawienie korzyści i nakładów. IMO na pewno to się nie opłaca.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


04 mar 2008 1:23:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2008 14:46:49
Posty: 18
Lokalizacja: Gdynia
Post 
zbieg napisał(a):
zajrzyj tutaj http://www.handebooks.com/howto/undoc.html

niestety chyba jeszcze nie ma sposobu na zabezpieczone prc przynajmniej nigdzie nie spotkałem się w necie by ktos sobie z tym poradził.
ABC Amber Palm Converter jest niezły ale rówbież nie radzi sobie z zabezpieczeniami


Z tym zabezpieczeniem to nie do końca prawda - istnieje skrypt usuwający DRM z prc (nie będę pisał na forum, bo nie jestem pewien jak to się ma do tutejszych zasad).

Ja mam podobny problem - na stronie ebook.pl są (legalne!) książki w postaci prc - niestety są zapisane w tzw: wersji 6 kodowania, która jest niejawna. Przez co nie mogę sobie przekonwertować tego do bardziej dla mnie zjadliwego formatu.

Pytałem o to już na forum mobileread.com, gdzie wypowiada się Tompe (gość, który napisał mobi2html na przykład). Odezwał się tam ktoś, kto twierdził że przerobił książki z tej strony "innym programem". Niestety nie odpowiada na maile i nie wiem co to za inny program.

Może ktoś tutaj wie jak przekonwertować książki z ebook.pl? Jest to legalne, bo książki są bez praw autorskich (Sienkiewicz i inni). Oczywiście próbowałem tego programiku z quote (undoc), ale oczywiście nie działa.

Amber Converter też nie działa :(


18 maja 2008 22:43:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 1:30:10
Posty: 31
Post 
Takie legalne książki są rozpowszechnione na necie, więc po co konwertować je z .PRC, skoro możesz je bez problemu ściągnąć ze strony z lekturami - www.wolnelektury.pl - albo z torrenta, eMule itp.? Są w edytowalnych formatach, więc sobie sam możesz z nich zrobić PDF czy co tam Ci się żywnie podoba...

_________________
Jestem przeciw piractwu. Tak więc proszę: nie napadajcie na żadne statki!


14 lip 2008 16:23:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2008 15:45:35
Posty: 8
Post 
Ogolnie co sie juz wczesniej pojawilo proponuje szukac na mobileread.com widzialem tam 1 czy 2 wątki na temat dekodowania. Można tez probowac np w Calibre przerobic na lrf a potem z tego na jakis inny innym programem ale to tylko niezabezpieczone i ogolnie duzo zabawy. W zasadzie nie wime po co te na ebook.pl maja DRM skoro i tak sa friko, musze sprawdzic te wolne lektury jesli rzeczywiscie tam jest to samo:):)


18 wrz 2008 14:35:21
Zobacz profil
Post PRC
Jak konwertować pliki PRC do innych formatów (PDF itp.)?


07 paź 2008 20:46:25
Post 
Gdzieś na necie był skrypt w perlu o nazwie mobi2html - na windowsie też powinno pójść.


07 paź 2008 21:51:44
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2010 20:03:43
Posty: 14
eCzytnik: pdf
Post Re: Konwersja .PRC do innych formatów
Cytuj:
ˈ԰M^yä 9ŕŇ ô=_¤d’‰0ťKV˘ý ? We>}ś«ôć÷ ߌ˜$ŕDÜxtřşŁµž É—F~ˆFzUߧ íÇ



tyle mi wyszło po próbie konwersji abc palm conwerterem do doc

nioe polecam tego programu nikomu.


21 lip 2010 15:03:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron