Teraz jest 28 mar 2024 23:08:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Programy do czytania eBooków na PC, tudzież innym sprzęcie 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Programy do czytania eBooków na PC, tudzież innym sprzęcie
Witam!

Wybaczcie lenistwo, ale pozwolę sobie przenieść swój post z poprzedniego FORUM z nadzieją, że temat rozwinie się bardziej a moje sugestie ułatwią komuś obcowanie z literaturą w formie elektronicznej :--)

Od pewnego czasu propaguję w innym miejscu ;--) programy, dzięki którym przełamałem swoją niechęć do czytania e-booków na komputerze i jak dotąd jestem z nich zadowolony. Wybaczcie, że pozwolę sobie przerzucić info, które od dłuższego czasu umieszczam na jednej ze stron O Których Nie Wypada Mówić Na Porządnych Forach (nie chodzi o XXX!!! :--)

1. yBook Reader - http://www.spacejock.com/yBook_Download.html - niedoceniany, mało znany a niezły, jakkolwiek miewa pewne trudności z formatowaniem tekstu - tak czy owak bardzo dobry do plików tekstowych, a także .rtf i .html :-) Dostępny w wielu odmianach, również po polsku :-)

2. Adobe Acrobat eBook Reader 2.2 - od wersji 6.0 Acrobat Reader ten program został zintegrowany ze zwykłą przeglądarką PDF. BŁĄD! Wiadomo, jak Acrobat Reader "zżera" pamięć. Adobe Acrobat eBook Reader v.2.2 jest lżejszy, mniej pamięciożerny i w ogóle miodny :-) POLECAM!

Do ściągnięcia chyba tylko stąd:
http://apin.bg.pwr.wroc.pl/download/lista.html :-)

3. µBook Reader 0.09i - bardzo fajny programik, który w dużo lepszy niż yBook Reader sposób radzi sobie między innymi z plikami .txt, .rtf, czy .HTML - ja zakochałem z w nim od pierwszego wejrzenia :-) Dodatkowo istnieje analogiczna wersja µBook Reader na urządzenia przenośne, na przykład palmtopy i inne (Windows CE 3.0+, oraz Palm OS).

Do zassania: http://www.gowerpoint.com/ (wersja DEMO - w sprawie zDEMOntowania piszcie na PW ;--)

Ostatni programik poznałem stosunkowo niedawno i w sumie zastanawiam się gdzie ja miałem oczy :--)

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 25 maja 2008 16:57:35 przez muaddib2, łącznie edytowano 2 razy



16 lip 2007 17:03:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Dobra robota. Ja szczerze mówiąc otwieram pliki w domyślnych programach - Word i Adobe Reader (ewentualnie notatnik lub firefox). A może inni mają doświadczenia z innymi programami?


16 lip 2007 18:37:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Obi-One napisał(a):
Dobra robota. Ja szczerze mówiąc otwieram pliki w domyślnych programach - Word i Adobe Reader (ewentualnie notatnik lub firefox). A może inni mają doświadczenia z innymi programami?


Mam to samo Word i Acrobat w pelni mi wystarczal, raz moze uzylem Microsoft Readera, ale teraz jak skoncz papierowe pozycje sprawdze yBook Readera i µBook Readera podobaja mi sie wyglad ksiazki na monku na screenach - to wielki postep jak sie uzywalo worda ;).

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


16 lip 2007 18:55:37
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
W ramach małego update'u' do tematu:

4. Ice Book Reader Professional - sharewarowa wersja do popbrania stąd: http://www.ice-graphics.com/ICEReader/DownloadE.html - jest to swoisty kombajn dla czytających eBooki - oprócz wielu opcji związanych z formatowaniem tekstu, sposobem wyświetlania i innymi większymi, lub mniejszymi 'wodotryskami' - typu samo-pobieranie ksiązek z baz danych (trochę mało funkcjonalne dla polskiego użytkownika), tworzenie własnych bibliotek i tak dalej, program wyposażony jest w funkcję 'promptera' - tekst przesuwa się na przykład z dołu do góry. Jest to udogodnienie dla tych, którzy nie lubię przewracać wirtualnych kartek, jednak to tej formy czytania trzeba się przyzywczaić - mi osobiście nie przypadło to do gustu. No, ale poza tym faktem program posiada cechy niemal wszystkich wyżej wymienionych aplikacji (to jest czyta formaty TXT-HTML, HTML-TXT, TXT-DOC, DOC-TXT, PDB-TXT, LIT-TXT, FB2-TXT - jak widać nie czyta PDF i RTF, co chyba najbardziej istotne?). Do tego dochodzi kilka fajnych opcji wizualizacyjnych na zasadzie skórek. Poniżej kilka przykładów:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz:

Ice Book Reader w funkcji promptera:

Obrazek

oraz w opcji standard:

Obrazek

Ten program, wraz z 3 opisanymi pokrótce powyżej to, moim zdaniem, czołówka programów tego typu. Naprawdę warto spróbować, bo używając ich można wejść na nowy poziom czytania książek z ekranu komputera - sam przeszedłem przez męczenie się z Wordami i innymi, wiem że odbiera to sporo przyjemności z czytania.

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 23 lip 2007 23:35:41 przez muaddib2, łącznie edytowano 1 raz



16 lip 2007 21:03:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Programy do czytania eBooków na PC, tudzież innym sprzęc
Witam,

muaddib2 napisał(a):
... 3. µBook Reader 0.09i - bardzo fajny programik, który w dużo lepszy niż yBook Reader sposób radzi sobie między innymi z plikami .txt, .rtf, czy .HTML - ja zakochałem z w nim od pierwszego wejrzenia :-) Dodatkowo istnieje analogiczna wersja µBook Reader na urządzenia przenośne, na przykład palmtopy i inne (Windows CE 3.0+, oraz Palm OS).


Całkowicie się zgadzam. Ja czytam na µBook już ze dwa lata - czytam na PDA. Jest to IMO najlepszy program na Pocket PC. Szybki, duża konfigurowalność i duże spektrum rozpoznawanych formatów. Bardzo sympatyczna jest także wersja na PC.
Ważne jest również i to, że dobrze "wizualnie" radzi sobie ze słabo zedytowanymi tekstami. Szczerze polecam.

Chesuli


21 lip 2007 16:40:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2007 21:17:25
Posty: 4
Post 
muaddib2, zgadzam się z tobą, że Ice Book Reader Professional jest chyba najlepszym programem do czytania książek na komputerze


22 lip 2007 1:48:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

W przypadku µBook'a ciekawa jest funkcja, iż po zamknięciu programu i ponownym jego uruchomieniu od razu otwiera się ostatnio czytany dokument i to na stronie, na stronie, która była aktywna przed zamknięciem. Zresztą dotyczy to kilku ostatnio czytanych tekstów. Nie ma zatem konieczności wykasowywania tekstu czy zapamiętywania strony, którą się ostatnio czytało :-). A ile stron jeszcze pozostało to wskazuje chyba każdy z wyżej wymienionych programów

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 lip 2007 17:10:41
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ceryn napisał(a):
Mi się osobiscie dobrze czyta po prostu w doc. Ksiazke ktora czytam musze zazwyczaj skopiowac, bo w miare czytania pozbywam sie tekstu juz przeczytanego. To bardzo pomaga widziec ile stron Ci zostalo.


Uwierz mi, że po użyciu jednego z wyżej wymienionych programów będziesz się zastanawiać, jak można było czytać książki w inny sposób. Jak pisał powyżej chesuli wszystkie programy - wyjąwszy yBooka - wyposażone są w funkcję zakładki, więc zbędne są jakiekolwiek ceregiele typu wytnij/wklej, jakie stosujesz :-) Dodatkowo wyposażone są w różne bajerki - np. Ice Book Reader Professional podaje procentowo ile ci zostało/ile już przeczytałeś - Adobe Acrobat eBook Reader wyświetla u dołu książki "pasek postępu" a µBook Reader stosunek liczby stron przeczytanych do nieprzeczytanych :-) Kupa bajerków, nie? ;-)

Więc Ceryn - daj sobie spokój z czytaniem w edytorach tekstu... to dobra rada! :-)

Pozdrawiam!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


23 lip 2007 23:42:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2007 12:10:37
Posty: 36
Lokalizacja: Siedlce
Post 
Super , czytam ebooki od niedawna i sadziłem , że tylko edytory tekstu i Adobe Reader do tego sie nadają a tu proszę . Człowiek ciągle sie uczy .THX


29 lut 2008 15:48:03
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
A skoro ktoś odświeżył temat to chciałbym podzielić się informacją, że mimo iż niektórzy położyli już krzyżyk na "rozwoju" programu µBook to widać, że autorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa :)

Dzisiaj wchodząc na stronę http://www.gowerpoint.com (której, przyznaję dość dawno nie odwiedzałem) przeżyłem mały szok. Pamiętam, że jakiś czas temu szukałem programu pod PPC z procesorem MIPS i wówczas µBooka w takiej wersji nie uświadczyłem. A tu proszę... sami zobaczcie :) Niestety, testować póki co nie będę, bo już się jakoś do Mobipocet Readera przyzwyczaiłem, a wiadomo, że lepsze bywa wrogiem dobrego, więc sobie na razie odpuszczam. Wszelako dobrze wiedzieć, że taka wersja się pojawiła (między kilkoma innymi).

Dodatkowo wyszła wersja µBook 2008a, jakkolwiek poza wsparciem dla Visty żadnych interesujących mnie zmian nie zauważyłem. :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 lut 2008 18:08:21
Zobacz profil
Post 
Zainstalowałem tego e-book readera od Adobe i jest świetny. Ale z µBook Reader 0.09i mam mały problem, bo w niektórych e-bookach (.rtf) nie rozpoznaje polskich znaków (ą, ę, itd). Czy da się coś z tym zrobić, może zmienić kodowanie w pliku??


29 lut 2008 18:28:01
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Na stronie programu w dziale EXTRAS (http://www.gowerpoint.com/uBook_extras.html) jest sekcja poświęcona spolszczaniu µBooka. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne, by program wyświetlał odpowiednio polskie znaki. Garść porad pod tym adresem - co prawda do wcześniejszej wersji, ale wciąż aktualne - http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/p/ubook/ubook.htm. :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 lut 2008 19:07:21
Zobacz profil
Post 
No niestety, nic mi to nie pomogło. Jeden plik z Diuną odczytuje poprawnie, a w innym Wiedźminie robi krzaczki. Myślę, że problem tkwi w kodowaniu znaków w samym pliku z tekstem. Tylko nie wiem jak to kodowanie.


29 lut 2008 20:50:54
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ja, kiedy miewam problemy z polskimi "krzaczkami" wykonuję nieco skomplikowaną - może nieco łopatologiczną ale skuteczną - konwersję w następujący sposób (pisałem już o tym, ale skoro ma pomóc, to czemu nie napisać raz jeszcze? :) ):

1. Najpierw kopiuje zawartość cełego dokumentu do Schowka.
2. Uruchamiam windosowski Notatnik i wklejam zawartość Schowka.
3. Zapisuję to w formacie tekstowym (.txt) z kodowaniem Unicode.
4. Uruchamiam program Gżegżółka XP (http://www.gzegzolka.com/?m=down) za pomocą którego koduję dokument do Windows 1250.
6. Z otrzymanym plikiem .txt nie powinno być problemu pod µBookiem - sprawdziłem na kilku różnych plikach!

Mam nadzieję, że pomoże :)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:35:56 ------------------
Czasem trzeba trochę pokombinować, zanim przejdzie się do właściwego etapu - rozkoszowania się lekturą :)

Swoją drogą żeby kupić książkę papierową też trzeba kilka czynności wykonać - albo to zamówić przez internet (kilka kliknięć, podobnie jak w przypadku konwersji e-booka ;) ) albo przejść się do księgarni.

Trud poświęcony przygotowaniu e-booka do czytania ma tą zaletę, że jedynym kosztem jaki ponosimy w tym wypadku jest tylko odrobina czasu :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 lut 2008 21:35:56
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,
@tomekd - problem leży na 99,99% w konfiguracji uBooka. Żeby podjąć próbę jego rozwiązania, to musisz odpowiedzieć na następujące pytania.
1. Na jakim sprzęcie go używasz - również jaki system (czy czasem nie jest .
2. Jakie czcionki ttf pl zainstalowałeś;
3. W jakim formacie są "krzaczące" sią ebooki.
4. Czy byłeś na tej stronie http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/index.htm i czy konfiguracja jest zgodna z tą, którą tam można znaleóć.
5. Czy czasem próbowałeś te "krzaczące" pliki odpalić np w Wordzie - i czy był ten sam efekt.
6. Czy uBook oficjalny, czy "witaminizowany" - bo 0.9i jest płatny

To na początek, jak się to będzie za mało, to popatrzymy szczegółowo na plik konfiguracyjny.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


01 mar 2008 3:20:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: