Teraz jest 28 mar 2024 18:51:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wakacje 
Autor Wiadomość
Post Wakacje
wedlog mnie sa zdecydowanie za krotkie...2 miesiace nam nie wystarcza zeby odpoczac od sprawdzianow kartkowek itp. nie ma takiego tygodnie zeby nie bylo sprawdziany a dnia zeby nie byc pytanym, albo zeby nie bylo kartkowki...a prawdopodobnie maja nam jeszcze je skrocic i mamy isc do szkoly 20.08...


23 mar 2008 14:38:04
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Ale za to ma być tydzień czy dwa przerwy w listopadzie - tak prznyjamniej słyszałem. I ile byś wakacji chciała? 10 miesięcy? o.0

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 mar 2008 15:24:07
Zobacz profil WWW
Post 
cóż my studenci nie musimy się za bardzo bać...3 miechy wakacji (cóż z tego skoro większość września to poprawki??) no i zdarzają się tak upragnione przez wszystkich godziny rektorskie jak i również zdarza się, że w ogóle mamy jakieś dni wolne...


23 mar 2008 21:53:54
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 12:25:11
Posty: 82
Lokalizacja: Toruù/Pas³êk
Post 
No owszem, po pierwszym roku studiów doceniłam te trzy miesiące wolności, ale w następnym roku po 1 miesiącu nudziłam się jak mops i tylko z tego powodu dorwałam prace, gdzie byłam na nogach od 8.00 do 20.00. Gorzej niz w roku akademickim, ale to były najlepsze moje wakacje...teraz nie wyobrazam sobie, ze podczas wakacjii mogłabym nic nie robic, szczególnie, że, jak dotąd, wszystkie egzaminy zdaję w czerwcu.

_________________
Błyskawica...
Przez pęknięty kryształ
Błyskawica..
Tronowa sala i wystrzał
Błyskawica...
Czterech jeden wezwał
Błyskawica...

Serce...
Starą krwią wieczór spurpurowiał
Serce...
Wiek bogów nikczemnie mały się stał
Serce...
Czworgu jeden oddał
Serce...


10 kwi 2008 16:46:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
taa, dwa miesiące mało, trzy miesiące mało, a potem człowiek idzie do roboty i się cieszy, jak mu się uda dwa tygodnie urlopu wysępić;)


10 kwi 2008 16:57:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008 20:22:22
Posty: 17
Lokalizacja: :)
Post 
ja tam nie narezkam... dal mnie 3 miesiace wakacji to duzo:) a poza tym na studiach i tak 'wieczne wakacje'... do sesji oczywiscie:) hehe

_________________
"(...)Były dwie siostry: noc i śmierć
Śmierć większa, a noc mniejsza.
Noc była piękna jak sen, a śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza(...)"


13 maja 2008 21:15:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Na studiach to człowiek czasami ma tak jak mówiłaś - wieczne wakacje. Przynajmniej ja na brak luzu nie mogłem narzekać. Ale teraz z własnego wyboru ograniczyłem sobie czas wolny i zacząłem doceniać te wszystkie uroki ;) Teraz tylko czekam na urlop :D


13 maja 2008 23:55:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008 20:22:22
Posty: 17
Lokalizacja: :)
Post 
hehe:) n tak tez mozna:) ja w sumie mam bardzo duzo wolnego casu, ale nauki tez mam duzo...wiec sie wyrównuje:D ale i tak sie ciesze póki mogę, bo gdy pójdę do pracy, to tydzień wolnego bedę uważać za święty :D:D

_________________
"(...)Były dwie siostry: noc i śmierć
Śmierć większa, a noc mniejsza.
Noc była piękna jak sen, a śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza(...)"


14 maja 2008 9:21:22
Zobacz profil
Post 
Wakacje to najlepszy czas na nadrobienie czasu przy dobrej ksiazce siedzac nad wodą:)


10 cze 2008 11:24:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Gdy zobaczyłem, zwrot "wakacje to najlepszy czas...", od razu skojarzył mi się mój szef.
Jak to on mawia: "summer is the best time for science". Czyli: jakie wakacje? Robić, robić! :( :?

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


10 cze 2008 16:40:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2008 21:22:16
Posty: 34
Lokalizacja: JasÂło
Post 
2 miesiące wakacji to wystarczający okres. W szkole wakacje się praktycznie zaczynają od połowy września - po klasyfikacji już są luzy. Jeśli ktoś się spręży, to nadrobi co musi nadrobić. Gdyby wakacje trwały dłużej uczniowie całkowicie zapomnieliby wszytskiego. Wg mnie wakacje możnaby przedłużyć o około pół miesiąca.

_________________
Obrazek
O muse, o alto ingegno, or m'aiutate,
O mente, che scrivesti ciò ch'io vidi,
Qui si parrĂ  la tua nobilitate.


10 cze 2008 21:41:12
Zobacz profil
Post 
2 miesiące wakacji w zupełności wystarczą na odpoczynek od szkoły.
Wolałabym nawet aby wprowadziź zażądzenie o krótszy wakacjach, a większej ilości ferii szkolnych. No bo chyba lepiej w ciągu roku mieć po niecały 2 miesiącach szkoły ( od września) ferie 2 tygodniowe niż mieć dłuższe wakacje i przez cąłe 4 miechy chodzić do szkoły i czekać na te ferie świąteczne. Lepiej jest odpocząć dłużej W ciągu roku szkolnego :)
:)


01 sie 2008 9:48:05
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2009 23:24:32
Posty: 10
Post Re: Wakacje
zgadzam sie z osoba wyzej...
2 miesiace to i tak sporo i zazwyczaj pod koniec jest juz nudno ;/
o wiele lepiej jakby bylo jakies dluzsze wolne zima....


14 kwi 2009 14:46:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 11:46:33
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Wakacje
2 miesiące wakacji to mało? Nie zgodzę się. Chociaż nie dziwi mnie to. W tym kraju ludzie najlepiej potrafią narzekać. W szkole na za krótkie wakacje, na studiach na złych profesorów, złe przedmioty nieadekwatne do kierunku i na sesję, którą jak zwykle studentów zaskakuje :P w pracy na za niską pensję i za dużo obowiązków. Cóż.. nawet mnie to nie dziwi. Takie są realia. Ale ludzie, włączmy pozytywne myślenie. Bo ileż można..


20 lut 2012 21:53:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015 11:47:05
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Post Re: Wakacje
będąc w gimbazie wydawało mi się, że te 2 miesiące to bardzo krótko,
będąc w liceum uważałam, że jest to idealny okres czasu na odpoczynek, lecz z czasem zaczął mi się dłużyć, więc po 2-giej klasie poszłam na miesiąc do pracy,
naturalną koleją rzeczy była praca po maturze (wakacje od połowy maja do października) - pracowałam 3 miesiące, a dwa razy byłam na wyjeździe wakacyjnym i do tego strasznie się wynudziłam pod koniec września,
w czasie studiów wkurzałam się na siebie, że marnuje czas na nicnierobienie, dlatego przez większy ich czas pracowałam (głównie pół etatu).
Teraz pracuję, mam 20 dni roboczych urlopu i dochodzę do wniosku, że przydałoby się kilka dni więcej - a za niecałe dwa lata staż pracy pozwoli mi na 26 dni urlopu:D Wtedy będzie wprost idealnie!:D

_________________
Powiedz mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś :)


26 sty 2015 16:04:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron