Teraz jest 28 mar 2024 13:42:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Najbardziej przyszłościowe studia waszym zdaniem.... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post Najbardziej przyszłościowe studia waszym zdaniem....
Co wg Was najbardziej opłaca się obecnie studiować? Po czym natomiast nie mamy co liczyć na znalezienie jakiejś godnej pracy? Ja rzuciłem się na budownictwo, ogólnie na kierunki inżynierskie. Z tego co mi wiadomo jest zapotrzebowanie teraz na tego typu pracowników....

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


19 lip 2007 21:22:34
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "najbardziej przyszłościowe kierunki". Aby znaleźć dobrą pracę musisz mieć albo dobre znajomości albo być ponadprzeciętnie uzdolnionym. Jeśli chodzi o kierunki to nikt nie jest w stanie z całkowitą pewnością ocenić, w jakim kierunku pójdzie świat i rynek pracy. Mówi się od kilku ładnych lat o tym, że potrzeba informatyków. I co, szkoli się teraz kilkadziesiąc tysięcy rocznie a i tak są bezrobotni. Więc albo szkoły źle uczą albo jednak nie ma tyle miejsc pracy dla nich. Ja bym się skłaniał ku tezie, że ucza zbyt ogólnie, informatycy, którzy wybrali jakąś specjalność i rzeczywiście byli w niej uczeni - np. projektowanie CAD mają teraz o wiele większe szanse niż informatyk, który skończył studia, że tak powiem ogólne. Bo nie oszukujmy się - na większości uczelni wykładają wszystkiego po trochu - tu troszkę Office'a, tam kapka Assemblera, tudzież dadzą jakiś SQLik z PHPem. Wszystko po trochu czyli nic dobrze. Dobry kierunek wybierze ten, który się wyspecjalizuje w jednym kierunku - potem pójdzien a jakieś praktyki, zdobędzie doświadczenie i będzie specjalistą, któremu dobrze płacą.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 lip 2007 21:38:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Anglia/Irlandia... mam starszych znajomych, tylko matura, dobry spawacz - pojechal w ciemno kilka lat temu - dzis juz wybudowal tam dom, sprowadzil rodzine, kupil 2 samochody... jak cos jest w cenie to umiejetnosc na ktore jest zapotrzebowanie, dobry fachowiec spokojnie znajdzie prace za granica, za sam papierek po uczelni to ciezko dostac dobra prace bez znajomosci :)

No i kierunek studiow jaki skonczyc to nie zawsze Twoja przyszla praca :) takie zycie, co sie komu trafi :)

Ja teraz koncze studia tutaj, a potem USA (rodzina), albo w ciemno w jakis Anglojezyczny kraj w europie - i tam sie budowac, bo w takim pierdolniku jakim jest polska (politycu, TFU) dzieci wychowywac nie mam zamiaru.

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


19 lip 2007 21:54:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 0:31:36
Posty: 21
Post 
ja sie rzucilem na ochrone srodowiska... i szybko zostalem sprowadzony z powrotem na ziemie, kiedy to po ponad rocznych intensywnych poszuukiwaniach nie bylem na totalnie zadnej rozmowie o prace... a podan zlozylem setki... teraz pracuje "nie w zawodzie" i widze ze caly czas rozchwytywani sa ludzie po takich kierunkach jak finanse, marketing i informatyka. tych nigdy wielu...


19 lip 2007 23:16:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
No to ja powiem tak ... jest tendencja ogolna iz 80% wszystkich kierunkow studiow w polsce to kierunki humanistyczne ktore kompletnie nie maja przyszłosci, chyba ze ktos chce byc nauczycielem, historykiem, teologiem, albo ma znajomosci by dac sobie rade po prawie ;)

W cenie sa specjalisci, specjalisci w konkretnej dziedzinie, mowilo sie ogolnie iz bedize zapotrzebowanie na informatykow i dalej jest, ale tak jak ktos wyzej zauwazył, na specjalistow, nie ma takiego zawodu jak informatyk - znowu nauczyciel, tu mozna byc programista np - dobry programista bez trudu znajdzie prace, tak samo spec od serwerow, Apache czy innych dupereli.

Przyszlosciowym zawodem sa rowniez kierunki medyczne jak np stomatolog - ludziom zawsze sie psuły i beda sie psuły zeby, ortodoncja w polsce bedzie przezywala rozkwit podobnie jak chirurgia plastyczna za ok 10 lat - dlaczego ? gospodarka rynkowa napedza sie i ludzie sie bogaca i niedlugo duzo ludzi bedzie stac na upiekszanie sie dzieki operacjom ;)

Cos jeszcze ? Politechniczne kierunki - znowu specjalistyczne - architekci wszelkiego rodzaju. Ludzie jak chca mieszkac ekspandowac na inne tereny zawsze beda sie budowac i bez architekta ani rusz ;)

paradoksem jest ze kazdy pracodawca chce mlodego wykształconego a jednoczesnie doswiadczonego pracownika z uregulowanym stosunkiem do sluzby wojskowej itd ;) ale to juz mniejsza z tym :P

Co do marketingu to wg tego co ja wiem to aktualnie wyszkolilismy tylu specjalistów ze wystarczy ich na najblizsze 10 lat ... - nie ma sensu na to isc chyba ze sie czlowiek potrafi indywidualnie odnaleźć w biznesie - ale to cecha bardziej wrodzonej zaradnosci niz szkoly ;)

Jest jeszcze wiele kierunkow tylko czesto ludzie po studiach uwazaja ze skoro maja wyksztalcenie to od razu maja byc prezesami, a to nic bardziej mylnego, nalezy zaczac od prostych prac, sprawdzic sie w nich i szybko awansować, a nie od samego poczatku odrzucac wszystkie oferty ;) Powtorze sie na zakonczenie, podstawa to specjalisci, nawet po tak smiesznym kierunku jak ryboustwo, czlowiek ma duze szanse na prace, dlaczego ? Bo mamy mnostwo rybakow, ale nie mamy kadr do zarzadzania tym, powstaja coraz to nowsze firmy, powstaja filie zachodnie i nie ma porzadnych pracownikow.

_________________
Obrazek


20 lip 2007 0:52:42
Zobacz profil
Post 
Sądząc po ogłoszeniach w WUP-ie, to najbardziej potrzebują aktualnie informatyków specjalizujących się w tworzeniu grafik dla witryn sieciowych, C++, oraz administrowaniu siecią WLAN. Wśród ofert dla osob z wykształceniem średnim dominują fakturzystki oraz sekretarki. Natomiast najwięcej ofert mają dla ludzi z wykształceniem zawodowym, gdzie czołowe miejsca okupują spawacze i murarze.


22 lip 2007 4:06:44
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post 
Wypowiem się tylko na temat mi znany - narzędziownie ( w takiej pracuję) jeśli chcą się utrzymać na topie muszą iść za nowinkami technicznymi kupując najnowsze sprzęt i maszyny więc zawsze będą portzebni elektronicy do napraw i przeglądów, operatorzy najnowszych maszyn będą zawsze potrzebni (uwaga na nepotyzm -wciąż żyje) a współpracuję z kolegami którzy skończyli studia - tutaj też przyda się znajomość komputera ( trzeba pisać programy żeby maszyna je wykonała). Zakłady starsze mają personel stały (ubytki naturalne -śmierć czy emerytura) więc tylko w nowszych kadra się odmładza jednak tam trzeba trafić a to niełatwe. Najgorzej że "emeryci" pracują jeszcze po przejściu na emeryturę i znów na parę lat miejsce zajęte.
Wniosek wybór dzisiejszy to loteria ale zawsze "papier" się liczy a czy wykonywanie pracy sprawi wam przyjemność???


29 lip 2007 17:05:14
Zobacz profil
Post 
ja w przyszlym roku zdjaje mature i ide na 100% na politechnike, prawdopodobnie informatyka lub telekomunikacja.


13 sie 2007 13:18:18
Post 
Z ta informatyką na Politechnice bym się wstrzymał, naprawde nie warto - jak już mierzyć to radze Ci wziaść się porządnie za naukę i podskoczyć na porządny Uniwerek.


13 sie 2007 15:06:05
Post 
DominikWCH napisał(a):
Z ta informatyką na Politechnice bym się wstrzymał, naprawde nie warto - jak już mierzyć to radze Ci wziaść się porządnie za naukę i podskoczyć na porządny Uniwerek.


o_O? w lodzi wlasnie polibuda ma duzo wieksza renome niz uniwerek. a do innego miasta nie chce wyjezdzac.


13 sie 2007 16:36:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
prawde powiedziawszy to kierunek samej infotmatyki jest mało przyszłosciowy gdyz teraz potrzeba fachowców ... ogolnie po informatyce nie wiem mozna byc nauczycielem tak samo jak po studiach typu Chemia czy Biologia ... mozna owszem poszukać bardziej interesujacych zawodow po takim kierunku ale jest to trudna sprawa i raczej mozna byc jakims typowym administratorem sieci ;P a zapotrzebowanie jest własnie jak ktos pisal, na grafików, programistów itd...

_________________
Obrazek


15 sie 2007 17:45:56
Zobacz profil
Post 
akurat admin sieci to niezla fucha ;) tylko ofert stosunkowo malo.


15 sie 2007 21:46:35
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mało bo fucha za dobra i ludzie biorą po 2,3 a nawet i 4 takie fuchy na raz :) Dlatego wolę być programistą ;)


16 sie 2007 13:28:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post 
powiem tak że dzisiejszy dzień brakuje programistów IT czyli warto sie wybrać na informatykę ( ja już chyba za stara na dalsze studia a poza tym jestem na bakier z matmą ja mam umysł wolny i chaotyczny nie uznaje cyferek chociaż przy zakupach umiem liczyć na co mnie stać a na co nie)

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


30 wrz 2007 1:17:52
Zobacz profil WWW
Post 
nigdy wiecej programowania (a zwlaszcza list w c++)! wlasnie zrobilem projekt na ktory mialem ponad 3 miechy a zaczalem go robic 5h temu, musze oddac go jutro (w sumie to powinienem dzis ale sie wykrecilem :P ). doszedlem do genialnego wniosku ze mnozenie liczb na listach jest 30 razy wolniejsze i bardziej pamieciozerne niz mnozenie pisemne na tablicach xD (dla tych co nie wiedza o co chodzi - powinno byc zupelnie odwrotnie)


01 paź 2007 22:03:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: