Teraz jest 29 mar 2024 0:20:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kobo Aura H2O - kropki na ekranie... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2013 0:26:31
Posty: 3
Post Kobo Aura H2O - kropki na ekranie...
Witam.

Zacznę od początku.

Dziś otrzymałem paczkę z Kobo Aurą H2O. Zamówiłem go w poprzedni poniedziałek na allegro w od sprzedawcy redcoon. Jechał do mnie niespełna tydzień, zatem nikomu się najwyraźniej nie śpieszyło z wysyłką. No ale ok, przecież mam go w końcu.

Otwieram paczkę, a tu się okazuje, że jedna plomba jest zerwana na pudełku z czytnikiem. Można się było do niego bez problemu dobrać mimo drugiej plomby. Czytnik miał być nowy, a na aukcji nigdzie nie było napisane, że może pochodzić ze zwrotu. Jednak jestem to jeszcze skłonny puścić płazem.

Ale na domiar złego okazało się, że na ekranie jest pełno ciemnych kropek. Tzn, kropki są ciemne/czarne gdy ekran jest biały, natomiast jak ekran czytnika się robi ciemny, to kropki się robią jasne/białe.

Na tym zdjęciu jest widoczna tylko największa ciemna kropka (w linii jaką wytycza napis Home, zaraz pod paskiem wyszukiwania):

https://drive.google.com/file/d/0B0ecRs ... ZZWkU/view

Natomiast na tym zdjęciu wszystkie białe kropki, były wcześniej czarne. I to nie jest kurz, ponieważ wytarłem dokładnie ekran z niego.

https://drive.google.com/file/d/0B0ecRs ... 9Yek0/view

To już mi się bardzo nie podoba. Dlatego chciałem się zapytać, czy jakikolwiek inny użytkownik Aury H2O spotkał się z czymś takim na ekranie? I co uważacie, że powinienem w tej sytuacji zrobić? Zareklamować i odesłać czytnik?

Pozdrawiam!


23 lut 2015 15:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2015 16:48:52
Posty: 16
Post Re: Kobo Aura H2O - kropki na ekranie...
Chcesz reklamować reklamuj, nie chcesz reklamować: odstąp od umowy. Uważaj na podstawę prawną i upewnij się, że ewentualnie odstępujesz od umowy na podstawie prawa zwrotu w terminie 14 dni od wydania towaru przy umowach zawieranych na odległość a nie na podstawie rękojmi. Jakbyś odstępował na podstawie rękojmi sprzedawca wbrew hucznym komunikatom mediów ma prawo spowodować przy pierwszej reklamacji, że twoje odstąpienie będzie nieskuteczne i Ci towar wymieni/naprawi.


23 lut 2015 20:01:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Kobo Aura H2O - kropki na ekranie...
jak Ci się nie podoba ekran, to możesz odesłać jak kolega wyżej napisał w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

jakbyś reklamował na podstawie niezgodności towaru z umową, to sprzedawca ma prawo naprawić czytnik i nie zmusisz go, żeby Ci wymienił na nowy lub oddał pieniądze, przy mojej reklamacji już się przepisów naczytałem i nawet z rzecznikiem praw konsumenta rozmawiałem.

więc dla Ciebie najlepiej po prostu zwrócić zachowując 14 dniowy okres, z resztą nawet na aukcji na allegro masz informację o tym, że masz takie prawo.
nie wiem tylko czy działa to jeśli czytnik był brany na fakturę.


25 lut 2015 12:03:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: