Teraz jest 28 mar 2024 14:34:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Nie działająca synchronizacja notatek i podkreśleń w Calibre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Nie działająca synchronizacja notatek i podkreśleń w Calibre
Cześć,
Zauważyłem u siebie, że od pewnego czasu mam problem z synchronizacją podkreśleń.
Wiem, że w Calibre ta funkcja oznaczona jest jako eksperymentalna (dostępna z menu "Wyślij książkę" po podpięciu czytnika), jednak nie miałem z nią problemów w czytniku Kobo Aura HD.
Przestała ona funkcjonować mniej więcej, gdy pojawiła się wersja 1.29 i nie działa do teraz (1.31). W międzyczasie dograłem jedną wtyczkę "KoboUtilities" (robi ona pewnie czary-mary z bazą danych, stąd myślałem, że może mieć wpływ na problemy z synchronizacją). Niestety, jej usunięcie nie poprawia sytuacji. Oprócz "KoboUtilities" używam również "KoboTouchExtended" lecz wcześniej też ją posiadałem, a notatki były pobierane.
Same notatki znajdują się w bazie danych czytnika. Za pomocą "KoboUtilities" zrobiłem sobie jej kopię i tak nieco prymitywnie (otworzyłem w notatniku) znalazłem notatki, które mnie interesują, a których nie jest w stanie odczytać Calibre.

Zauważyliście u siebie podobną sytuację?
Możliwe, że coś w międzyczasie odkliknąłem w opcjach, przez co teraz parser nie jest w stanie wyciągnąć informacji z bazy ("KoboUtilities" również nie wyświetla notatek).

Co również dziwne wtyczka ta widzi tylko część notatek tj. przed problemami ściągnąłem 3 podkreślenia z książki - takie też mam w metadanych książki i takie też odczytuje opcja "Copy annotation for selected Book", tylko że niedawno dodałem nowe podkreślenie. W bazie danych jest ono dostępne, ale zarówno synchronizacja z Calibre, jak i powyższa opcja z wtyczki wyświetla tylko 3 wcześniejsze notatki.

Sytuacja nie dotyczy tylko jednej książki, ale całej biblioteczki (w paru innych również zrobiłem podkreślenia, jednak ani wtyczka, ani sam Calibre ich nie widzi, choć w bazie danych czytnika są).

Wszystkie inne metadane (postęp czytania, ocena książki, półki, okładki) synchronizują się bez problemów.

Jeszcze mam pomysł, sprawdzić działanie z jakąś wcześniejszą wersją programu (niedawno pojawiła się w Calibre aktualizacja dla Kobo i możliwe, że ona coś zmieniła).

PS Wszystkie książki do kepub przerobiony w locie przez "KoboTouchExtended", więc notatki znajdują się tylko w bazie danych, a nie jeszcze w pliku z adnotacjami (jak zwykłe epub czy pdf).


04 kwi 2014 15:47:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Re: Nie działająca synchronizacja notatek i podkreśleń w Cal
Nieco obszedłem problem za pomocą modyfikacji pliku "Kobo eReader.conf".
Wystarczyło dodać w jednej sekcji opcję "ExportHighlights"
Kod:
[FeatureSettings]
ExportHighlights=true


Teraz wszystkie notatki dla danej książki mogę sobie eksportować do plików txt z poziomu czytnika. Synchronizacja ich w Calibre jednak nadal nie działa.

Swoją drogą pod http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=218376 znajduje się spory opis ukrytych opcji. Dzięki temu mam teraz włączoną Wikipedię oraz mogę podejrzeć statystyki już przeczytanych książek.


07 kwi 2014 16:48:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: