Teraz jest 28 mar 2024 22:15:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Witam.

W sobotę kupiłam e-Czytnik Kobo Glo, ale nie wydaje się dobrze działać. Przez pierwszy dzień wszystko wydawało się być w porządku, choć w sumie nie miałam zbyt wiele czasu na sprawdzanie - było to w Niemczech, a dzień później musiałam już wracać do Polski. Jednak kiedy w niedzielę w podróży chciałam poczytać jedną z wgranych już książek (był to format .mobi), którą w sobotę przeczytałam spokojnie do 100 strony, to około 105 zawiesił się. Czekałam przez jakiś czas, ale w końcu wymusiłam zamknięcie i włączyłam jeszcze raz. Oczywiście, nie zapamiętał tych kilku przeczytanych stron, więc przewinęłam, ale wkrótce znowu się zawiesił - tym razem przy 109. Po raz kolejny czekałam, po czym wyłączyłam (co tym razem już trochę zabrało, tak ze dwa razy musiałam trzymać klawisz) i włączyłam raz jeszcze. Następnym razem zawiesił się całkowicie i musiałam zastosować twardy reset. Pomyślałam, że to może wina książki - albo że za dużo książek przeniosłam, więc usunęłam jedną krótką, już przeczytaną dzień wcześniej, oraz tę felerną, po czym włączyłam następną (format .pdf). Znowu to samo, z tym, że musiałam twardego resetu używać częściej, bo nie odpowiadał.

Po przyjeździe usunęłam książki, odświeżyłam, podpięłam raz jeszcze i wgrałam jedną (nie tę pierwszą, felerną), ale nadal działo się to samo. Zdecydowałam się więc na factory reset - ale zanim doszłam do odpowiednich ustawień, znów się zawiesił (!). Tylko że dzisiaj, po factory reset i wgraniu jednej książki (kilka razy przeskanowanej, tak dla pewności) - nadal to samo. Czy to wina oprogramowania (źle zainstalowane) albo update? A może cały czytnik nadaje się do reklamacji?

Próbowałam też zmian ustawień - odświeżania co różną ilość stron, wyłączenie opcji sleep po 15 min i innych, ale nic nie zadziałało.

Będę wdzięczna za pomoc.


30 cze 2014 9:44:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
nie wgrywaj na KOBO plików w formacie MOBI - lepiej działają EPUB'y


30 cze 2014 10:05:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Po factory reset wgrałam pdf - to samo. Poza tym wcześniej z EPUB'ami też się tak działo.


30 cze 2014 10:40:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
1 Jaką masz wersję oprogramowania.
2. Jak dodajesz książki? ( przez Calibre, przez KoboDesktop albo bezpośrednio: przerzucasz plik z komputera do czytnika)
3. Czy w bezpieczny sposób rozłączasz się z komputerem
4. Na początek daj sobie spokój z plikami mobi czy pdf, próbuj epub.


30 cze 2014 21:50:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
1. 3.3.0
2. Bezpośrednio przerzucam plik z komputera, tj. przez Eksplorator Windows.
3. Owszem. Zawsze pilnuję tego, żeby po wgraniu książki użyć KoboDesktop, ładnie odświeżyć i odpowiednio rozłączyć.
4. Okej, tak zrobię.

Najdziwniejsze jest to, że to zdaje się mieć problem z oświetleniem. Nie jestem tego do końca pewna, ale na to by wychodziło. Jak dotąd zrobiłam kilka eksperymentów. Przy oświetleniu do 50% chodziło całkowicie normalnie, gładko, pięknie - i to wszystko, każde rozszerzenie. Tak było gdzieś do 60%. Powyżej już zacinało - i to za każdym razem, więc to stwierdzenie mogłoby okazać się trafne... gdyby nie to, że po paru godzinach ni stąd ni zowąd zaczęło chodzić dokładnie tak samo przy 70 i 75%, a zacinać się przy 10 i 15%. Tak więc już całkowicie się pogubiłam i nie wiem w końcu co, gdzie, ani jak. Będę nadal szukała przyczyny, tymczasem postąpię według Twojej rady i poprzestanę na plikach epub.

Boję się, że w końcu czytnik całkowicie padnie - co prawda nie musiałam ani razu użyć twardego resetu, ale po wymuszeniu wyłączenia, musiałam niekiedy wyłączać jeszcze raz, bo zwisało zaraz po załączeniu - nawet Library włączyć się nie dało, nie mówiąc o książce czy oświetleniu. Raz padło też przy stanie uśpienia. Uprzedzając pytanie: bateria ma w tej chwili 70%, więc to nie jest problem.


30 cze 2014 22:51:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Spróbuj tak:
1. Wyrzuć wszystkie książki.
2. Zainstaluj Calibre, a później po podłączeniu czytnika, przy jego pomocy (Calibre) przerzuć parę książek w formacie epub.
3. Bezpiecznie rozłącz się (Bezpieczne usuwanie USB).
4. Przy tych próbach nie korzystaj z Kobo Desktop.


01 lip 2014 6:52:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Zrobiłam tak jak mówiłeś. Jak dotąd nie miałam zbyt dużo czasu na przejrzenie tych nowych ustawień, ale póki co na dwa rozdziały zwisło tylko raz - i to w stanie uśpienia, nie czytania, więc jestem dobrej myśli. Zobaczymy jak dalej pójdzie :).

Edit: Niestety, nadal się zawiesza. W ciągu niecałego rozdziału stało się tak 5 razy, z czego dwa razy musiałam użyć twardego resetu. Jakieś inne pomysły?


03 lip 2014 17:54:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Niestety, chyba jest uszkodzony.
Spróbuj jeszcze tak: czytaj na podłączonym do ładowarki.


03 lip 2014 18:08:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Eh, tak myślałam. Wiesz, czytanie przez cały czas z czytnikiem podłączonym do ładowarki nie ma sensu... Nie zabiorę go nigdzie, choćby do lekarza, gdziekolwiek... No nic, zostaje mi reklamacja. Dzięki wielkie za rady :)


03 lip 2014 19:36:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Doskonale wiem, że czytanie z podłączonym do ładowarki czytnikiem jest bez sensu, ale chodziło mi o sprawdzenie pewnej opcji (co może być uszkodzone).
Oczywiście jak najszybciej złóż reklamację!


03 lip 2014 21:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2014 9:24:59
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Glo - zawieszanie po kilku minutach
Tak zamierzam. A co do sprawdzenia w czasie ładowania... Dołączony był jedynie kabel do komputera - i to przez niego się ładuje. W tym czasie na czytniku nie można nic zrobić. Jeszcze raz dziękuję za rady :).

Pozdrawiam serdecznie.


04 lip 2014 9:56:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: